R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Za szybko, niebezpiecznie, nieodpowiedzialnie…
2017-08-11 10:26:54 Artykuł czytany 4624 razy


Kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, nie zachował ostrożności, był pod wpływem alkoholu – te słowa często pojawiają się w chwili kiedy opisujemy wypadki na drogach naszego regionu.


Przed nami kolejny w tym roku wydłużony weekend. W dniach od 11 do 15 sierpnia  siedlecka policja spodziewa się wzmożonego ruchu na drogach  i jednocześnie ostrzega przed zagrożeniami, które w tym czasie mogą się pojawić.

Wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Siedlcach podinspektorem Markiem Myszkiewiczem  przygotowaliśmy materiał przypominający o podstawowych zasadach, których należy przestrzegać wybierając się w podróż. Zwrócimy też uwagę na zagrożenia, które pojawiają się w okresie wakacyjnym, kiedy częściej niż zwykle podróżujemy jednośladami i odpoczywamy nad wodą.

Wzmożony ruch pojazdów

- Zbliżający się długi weekend niesie za sobą wzrost zagrożeń związanych ze wzmożonym ruch pojazdów na drogach. Przekraczanie dozwolonych prędkości jazdy, niestosowanie się do innych przepisów ruchu drogowego, a także uczestniczenie w nim osób pod wpływem alkoholu mogą stwarzać bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa dla użytkowników dróg – mówi podins. Marek Myszkiewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP Siedlce.


Od piątkowego popołudnia na głównych ciągach komunikacyjnych na terenie powiatu siedleckiego zostaną przeprowadzone wzmożone działania prewencyjno-kontrolne ukierunkowane na ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.  Jak podkreśla podins. Myszkiewicz policjanci zwrócą szczególną uwagę na DK-63, DK-2 oraz DW 698. Policjant podkreśla, że to właśnie na tych drogach spodziewane jest największe natężenie ruchu, bowiem właśnie tymi trasami mieszkańcy naszego regionu udają się do popularnych miejsc wypoczynku.

Naczlnik Wydziału Ruchu Drogowego przypomina o tym aby zachować rozsądek za kierownicą.  – Zbyt szybka jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze,  brak zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz wsiadanie za kierownicę po alkoholu to wciąż „grzechy” popełniane przez wielu kierowców- wyjaśnia Myszkiewicz i dodaje, że policja będzie surowa karala kierowców łamiących przepisy.

Jednoślady na drogach

Okres wakacji, a szczególne długi wakacyjny weekend to także czas kiedy na drogach pojawia się wielu motocyklistów i rowerzystów.  Podins. Marek Myszkiewicz apeluje do kierowców samochodów  aby pamiętali o tym i zachowali szczególną ostrożność. Policjant apeluje też do kierujących motocyklami i rowerami o odpowiedzialne zachowanie na drodze.  – Do motocyklistów apeluję przede wszystkim o zachowanie rozsądku i jazdę zgodną z przepisami.  Przy tej okazji przypominamy o wypadku, do którego doszło niedawno w powiecie siedleckim. Na DK- 2 w Gręzowie zginął 36-letni motocyklista.Rowerzyści powinni pamiętać o tym aby przed wyruszeniem w drogę wyposażyć się w elementy odblaskowe, to znacznie poprawi ich bezpieczeństwo. Przypominam również aby najmłodsi rowerzyści zostali wyposażeni w odpowiednie kaski – mówi podins.  Myszkiewicz.  Policjant przypomina również o przepisach, które dotyczą kierujących jednośladami.  - Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym w Polsce, przewożenie dzieci w przyczepkach rowerowych jest legalne, trzeba spełnić jednak kilka warunków- podkreśla.

Podczas przewożenia dziecka w przyczepce rowerowej, muszą zostać spełnione następujące warunki:

•    długość przyczepki z rowerem nie może przekroczyć 4 metrów
•    przyczepka powinna posiadać z tyłu co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, oraz odblask barwy czerwonej, a z przodu jedno światło pozycyjne barwy białej (tylko w przypadku jeśli przyczepka wystaje poza obrys roweru)
•    przyczepka ciągnięta przez rower powinna być wyposażona w dyszel i urządzenie sprzęgowe uniemożliwiające przewrócenie się przyczepki w przypadku przewrócenia się roweru (przepis ten nie dotyczy przyczepki jednokołowej)

Bezpiecznie nad wodą

Wiele osób długi sierpniowy weekend spędzi nad morzem, jeziorem czy rzeką. Apelujemy o rozsądek. W ostatnim czasie w naszym regionie doszło do kilku utonięć!

Pamiętajmy!
Nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas. Wielu wypadkom można zapobiec. Długi weekend będzie udany tylko wtedy kiedy do miejsca odpoczynku dojedziemy bezpiecznie!


MSz
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
SPONSOR GALERII
Zakład Pogrzebowy HADES - Zbuczyn
foto

XL lat SIEDLECKIEJ ZOOTECHNIKI w Uniwersytecie...
2018-07-04 10:47:28 Kategoria:

W bieżącym roku akademickim 2017-2018 obchodzimy piękny Jubileusz 40 lat działalności kierunku ZOOTECHNIKA w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Instytut...

więcej »
REKLAMA
joachimianna.pl

Siedlce

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.07

Siedlecka Liga Biegowa

więcej »
2 3 4

MIASTO SIEDLCE, 04.07

Bezpłatne warsztaty samoobrony

więcej »
5 6

MIASTO SIEDLCE, 06.07

Spotkanie z kibicami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.07 21:00

II edycja Letniego Festiwalu pod Muralem

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.07

Pogoń zagra z Legionovią

więcej »
8

MIASTO SIEDLCE, 08.07

25. edycja HOSANNA FESTIVAL – trwają zgłoszenia do części konkursowej

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 08.07 15:00

Festyn Rodzinny w Kotuniu

więcej »
9 10

POWIAT SIEDLECKI, 10.07 14:00

Mam Talent w Chodowie!

więcej »
11 12 13

MIASTO SIEDLCE, 13.07

Hollywoodzkie Kino Letnie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.07

Siedlce: Herbertorium w ramach Letniego Festiwalu pod Muralem

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.07 - 19.07

NoveKino Siedlce - repertuar

więcej »
15

POWIAT SIEDLECKI, 15.07

600- lecie Wiśniewa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.07

„SMARTSTOP” na drogach powiatu siedleckiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.07

Siedlecka Liga Biegowa - druga runda już w niedzielę

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.07 15:00

VI Festiwal Biesiadny w Stoku Lackim

więcej »
16 17 18 19 20

MIASTO SIEDLCE, 20.07

Hollywoodzkie Kino Letnie

więcej »
21 22
23 24 25 26 27

MIASTO SIEDLCE, 27.07

Hollywoodzkie Kino Letnie

więcej »
28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje