R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nowe kierunki w siedleckiej szkole
2020-05-22 08:19:00 Artykuł czytany 135 razy


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach oferuje nowe kierunki kształcenia. Wśród nich m.in. technik programista, technik przemysłu mody ze stylizacją czy technik budownictwa z projektowaniem wnętrz.


Nowe kierunki w Technikum:

Technik Programista to kierunek kształcenia, który został objęty patronatem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Przedmioty zawodowe prowadzone będą przez wykładowców z Instytutu Informatyki.Realizację części zajęć przewidziano w salach specjalistycznych uczelni. Absolwenci szkół podstawowych będą poznawać tajniki programowania. Dowiedzą się jak projektować i tworzyć strony internetowe i webowe. Zdobędą wiedzę na temat projektowania aplikacji desktopowych, mobilnych i zaawansowanych. To obecnie jeden z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów.

Technik Przemysłu Mody ze stylizacją ubioru to kierunek dla tych, którzy interesują się branżą modową. Uczniowie zdobędą wiedzę z zakresu konstrukcji i modelowania odzieży, nauczą się technologii wytwarzania i prezentowania ubiorów. Będą mieli możliwość stworzenia swojej autorskiej kolekcji ubiorów i zorganizowania  pokazu mody.

Tych, którzy interesują się fryzjerstwem i wizażem zachęcamy do nauki w Technikum Usług Fryzjerskich z wizażem i kreowaniem wizerunku. Tutaj będzie można nauczyć się stylizacji i technologii fryzjerskich.

Dodatkowo przewidziane jest wprowadzenie innowacji pedagogicznej, w ramach której uczniowie poznają tajniki wykonywania makijażu i stylizacji paznokci zgodnie z najnowszymi trendami.

W ZSP nr 5 nie zabraknie również stałej oferty kształcenia.

Technik budownictwa z projektowaniem wnętrz to zawód, do którego nie trzeba zachęcać. Budownictwo jest podstawową gałęzią polskiej gospodarki.

Każdy, kto pragnie być inżynierem i studiować na politechnice, powinien wybrać ten kierunek. Belki i kraty po naszej szkole nie będą straszne.Praca w tym zawodzie dostarcza wielu bodźców i satysfakcji. Każdy zaprojektowany lub wybudowany budynek jest świadectwem wykonanego wysiłku. Dodatkowo uczeń zgłębi tajniki projektowania wnętrz. Przed absolwentem otworzą się drzwi do ciekawego, a czasem wirtualnego świata.Uczymy projektować budynki w programie AutoCad, a wnętrza w SketchUp-ie.

 Wszyscy przyjęcina ten kierunek kształcenia, otrzymają dedykowane stypendium w wysokości 1000 zł w każdym roku nauki.

Stypendium w wysokości 1000 zł otrzymają również uczniowie,przyjęci na kierunek Technik inżynierii sanitarnej. W trakcie nauki posiądą oni wiedzę z zakresu  sieci i instalacji sanitarnych. Będą poznawać tajniki projektowania w programie typu Cad. Program do kosztorysowania Norma Pro również nie będzie im obcy. Dla absolwentów tego kierunku nie zabraknie ofert pracy w Polsce i za granicą. Specjaliści w branży sanitarnej od lat są poszukiwani i chętnie zatrudniani.

Poza interesującą ofertą zawodów w technikum, posiadamy również bardzo szeroką ofertę zawodów w Branżowej Szkole I stopnia. Absolwenci szkół podstawowych będą mogli kształcić się m.in. w takich zawodach jak: monter robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i instalacji sanitarnych, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik i blacharz samochodowy, piekarz, cukiernik, sprzedawca, kucharz, stolarz, fryzjer, krawiec. Możesz też zgłosić swoją propozycję wymarzonego zawodu.

Kształcimy na podstawie umowy z młodocianym pracownikiem. Uczniowie odbywają praktyki u pracodawców i otrzymują roczne wynagrodzenie od 3000 zł w klasie pierwszej do 5400 zł w klasie trzeciej. Warto również dodać iż uczniowie w zawodzie sprzedawca dodatkowo otrzymają stypendium roczne w wysokości 1000 złotych.Inf. pras.

DW
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
NASI PARTNERZY
Mostostal Siedlce
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

1 czerwca - specjalny program na antenie Katolickiego...
2020-05-29 18:45:00 Kategoria:

W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 1 czerwca o godz. 11.00, w katedrze siedleckiej będą miały miejsce święcenia biskupie ks. Grzegorza Suchodolskiego....

więcej »


foto

Oprocentowanie lokat w bankach - kluczowe informacje w...
2020-06-01 13:54:23 Kategoria:

Cel zakładania lokat oszczędnościowych jest różny, dlatego nie ma jednej najlepszej oferty, która w 100% odpowiadałaby każdemu. Niektóre osoby chcą ochronić swoje...

więcej »
foto

REKRUTACJA DO STO NADAL TRWA!
2020-05-30 07:38:40 Kategoria:

Społeczna Szkoła Podstawowa Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Siedlcach istnieje od ponad 25 lat. Założona została w 1991 roku jako pierwsza niepubliczna szkoła na...

więcej »
foto

Idealne firany do salonu nowoczesnego. Jakie wybrać?
2020-05-28 12:40:41 Kategoria:

Firany to niezwykłe ozdoby i praktyczne rozwiązania, które sprawdzają się w każdym domu i mieszkaniu. Pozwalają w prosty sposób odmienić wnętrze i sprawić, że...

więcej »
foto

Projekt „Wsparcie samodzielności społecznej osób z...
2020-05-28 11:15:05 Kategoria:

Czas pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 stanowi duże wyzwanie dla naszego zdrowia psychicznego. Osoby chorujące na różne schorzenia często bywają poddawane stygmatyzacji i...

więcej »
foto

Fotowoltaika dla mieszkańców Białegostoku
2020-05-28 08:40:46 Kategoria:

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii (OZE) w naszym kraju rośnie wprost proporcjonalnie do ilości nowych kanałów dofinansowań o charakterze ogólnopolskim, jak...

więcej »

Siedlce

w lewoCzerwiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.06

Filharmonia domowa

więcej »
2 3

MIASTO SIEDLCE, 03.06

Spotkanie kapłanów posługujących w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę

więcej »
4 5

MIASTO SIEDLCE, 05.06

Moralność Pani Dulskiej - online

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.06

Moralność Pani Dulskiej - online

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.06

Moralność Pani Dulskiej - online

więcej »
8 9 10 11 12

MIASTO SIEDLCE, 12.06

Żarciowozy ponownie w Siedlcach

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.06

Żarciowozy ponownie w Siedlcach

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.06

Żarciowozy ponownie w Siedlcach

więcej »
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje