R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Prezydencka debata w Siedlcach /OPIS/
2018-10-13 22:36:12 Artykuł czytany 1788 razy


W sobotę, 13 października w Siedlcach w Białej Sali Miejskiego Ośrodka Kultury swoje pomysły na przyszłość miasta przedstawiło czworo kandydatów do prezydentury. Debatę prowadziły wspólnie największe regionalne media: Katolickie Radio Podlasie, Telewizja Wschód i Tygodnik Siedlecki.


Za wspólnym stołem zasiedli: Magdalena Daniel z koalicji Lepsze Siedlce, Karol Tchórzewski reprezentujący Zjednoczoną Prawicę, Marek Ciuhak z komitetu Kukiz ’15 i Andrzej Sitnik ze Stowarzyszenia Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce.

Na wstępne prezentacje kandydaci otrzymali po dwie minuty. Magdalena Daniel przedstawiła się jako doświadczony lekarz i wyraziła zadowolenie z tego, że taka debata doszła w ogóle do skutku. Karol Tchórzewski wykorzystał swój czas na hasłowe przypomnienie najważniejszych punktów swojego programu wyborczego. Marek Ciuhak wspomniał o rodzicach, którzy nauczyli go gospodarności i społecznego zaangażowania, skrytykował wielkie obietnice konkurencji i zapowiedział rzetelną weryfikację stanu miasta. Andrzej Sitnik przypomniał swoją karierę zawodową jako sportowca, nauczyciela i menadżera. Zachęcił siedlczan do udziału w wyborach i obdarzenie go zaufaniem.

Utrzymać liczbę mieszkańców

Po tym wstępie kandydaci odpowiadali kolejno na pytania przygotowane przez dziennikarzy. Pierwsze dotyczyło walki z wyludnianiem średnich miast i pomysłów na odwrócenie tego niekorzystnego trendu. Karol Tchórzewski stwierdził, że Siedlce mogą dalej rosnąć dzięki coraz lepszej komunikacji ze światem (autostrada A-2, Via Carpathia), ułatwieniom strefy ekonomicznej, rosnącej liczbie mieszkań i ułatwieniom dla ruszających z biznesm przedsiębiorców. Marek Ciuhak wskazał konieczność rozbudowy przemysłu. Jego zdaniem, sam handel i usługi to za mało, a za sprowadzonym kilkanaście lat temu Stadlerem powinny przyjść następne firmy produkcyjne. Andrzej Sitnik położył akcent na wspieraniu już działających w mieście przedsiębiorców, aby rozwijali swoje firmy w mieście. Za szczególnie ważne uznał stworzenie wszystkim równych szans – co będzie impulsem rozwojowym dla tych, co już działają i magnesem dla inwestorów z zewnątrz. Magdalena Daniel stwierdziła z kolei, że ludzie potrzebują bezpieczeństwa: nie tylko tego bezpośredniego, ale również socjalnego i zdrowotnego. A tutaj można zrobić wiele walcząc ze smogiem i poprawiając warunki życia. W kwestii rozwoju przedsiębiorczości wspomniała o inkubatorach, działających m.in. w Poznaniu i Wrocławiu.

Co z długiem?

Kolejne pytanie dotyczyło problemu siedleckiego długu, a co za tym idzie – możliwości finansowania dalszych inwestycji. Marek Ciuhak uznał go za duży problem, wytykając rządzącej ekipie kreatywną księgowość dla ukrycia jego rzeczywistej wielkości oraz przepłacanie za usługi. W dłuższej perspektywie dług można by zmniejszyć dzięki rosnącym przychodom podatkowym od rozwijanego przemysłu. W podobnym duchu wypowiedział się Andrzej Sitnik, krytykując koszt programu budownictwa komunalnego, nieracjonalne wydatki i stracone szanse na pozyskanie dofinansowań unijnych. Magdalena Daniel szans na poprawę stanu finansów i źródeł finansowania przyszłych wydatków upatruje w prostych oszczędnościach, lepszym wykorzystaniu dostępnych funduszy zewnętrznych oraz szerszym wykorzystaniu partnerstwa publiczno-prywatnego. Karol Tchórzewski zgodził się z koniecznością jak najszerszego korzystania z funduszy krajowych i europejskich, ale stwierdził przy tym dobitnie, że zadłużenie Siedlec jest na przeciętnym polskim i europejskim poziomie i nie stanowi bariery rozwojowej.

SONDAOczyścić atmosferę

Następne pytanie dotyczyło walki ze smogiem. Andrzej Sitnik wskazał jako rozwiązanie nie tylko szerokie wykorzystanie rządowych funduszy z programu Czyste Powietrze, ale i uzupełnienie go dopłatami miejskimi. Magdalena Daniel stwierdziła, że problem jest do rozwiązywania przez lata, bo pieców w Siedlcach są tysiące, a w ostatnich latach dopłaty do ich wymiany liczyło się zaledwie w dziesiątkach. Poza indywidualnymi instalacjami grzewczymi zwróciła uwagę na drugie ważne źródło zanieczyszczeń: transport. Jako remedium podała bezpłatną komunikację miejską oraz rozbudowę sieci ścieżek i stacji rowerowych. Karol Tchórzewski przypomniał niedawną instalację przez PEC sieci pyłomierzy. Zapowiedział wykorzystanie pieniędzy rządowych na wymianę pieców i dołączenie do pilotażowego programu walki z ubóstwem energetycznym. Marek Ciuhak postawił z kolei na upowszechnianie odnawialnych źródeł energii, bo przejście z węgla na olej lub gaz zmniejsza emisje, ale ich nie eliminuje, zaś źródła odnawialne – już tak.

Samochody czy darmowy MPK?

Poważnym problemem Siedlec jest „zawłaszczenie” miasta przez samochody. Czy kandydaci są skłonni wprowadzić tu jakieś ograniczenia? Magdalena Daniel odpowiedziała twierdząco, powtarzając zarazem postulat darmowej komunikacji miejskiej i rozbudowy transportu rowerowego. Karol Tchórzewski był tu bardziej sceptyczny. Przytoczył badania ilustrujące niechęć Polaków do przesiadki z własnych samochodów do autobusów miejskich. Darmowe usługi MPK wycenił na 8 mln zł rocznie. Uznał, że lepiej przeznaczyć te środki na IV i V etap obwodnicy śródmieścia, co upłynni ruch w mieście. Ale ostateczną decyzję oddał mieszkańcom. Polemizował z tym Marek Ciuhak, który podkreślił konieczność stopniowego zmieniania ludzkich przyzwyczajeń, a darmowe przejazdy autobusami miejskimi uznał za ważny impuls. Andrzej Sitnik przypomniał postulat stopniowego rozszerzania uprawnień do bezpłatnych przejazdów, począwszy od uczniów młodszych klas podstawówek. Zgodził się z postulatem rozbudowy ścieżek rowerowych, wytykając fakt, że przez tyle lat nie połączono ich w spójną sieć. Skrytykował natomiast eksperymenty ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych jako marnowanie cennego miejsca na „zabawki dla bogatych”.

Co z parkiem i placem?

Ostatnie pytania dziennikarzy dotyczyły zagospodarowania dwóch ważnych dla miasta miejsc. Pierwszym z nich jest park Aleksandria. Karol Tchórzewski przypomniał swą propozycję z lipca, by do renowacji alejek zaangażować siedleckie firmy, a w dalszej przyszłości poprawić stan drzewostanu i zapewnić tam miejsca na pikniki. Marek Ciuhak skrytykował władze za zapuszczenie miejsca, które kiedyś tętniło życiem. Modernizację chciałby finansować ze środków miasta, pochodzących z oszczędności. W podobnym tonie wypowiedział się Andrzej Sitnik, który przy okazji wytknął władzom nieudane podejście do środków unijnych. Magdalena Daniel traktuje łącznie park i przylegający do niego amfiteatr i jego otoczenie. Chciałaby urządzić tam infrastrukturę do rekreacji: kawiarnię, lepszy plac zabaw, wspomniała też o możliwości odtworzenia istniejącego tam niegdyś mini-zoo. Szans na sfinansowanie upatruje m.in. w kontrakcie terytorialnym.

Drugie ważne miejsce to Plac Sikorskiego. Marek Ciuhak zapowiedział ogłoszenie konkursu i wybór najlepszego projektu przez mieszkańców w referendum. Podkreślił, że takiej decyzji nie można zostawić urzędnikom. Andrzej Sitnik skrytykował aktualny plan zagospodarowania przestrzennego, przewidujący tam wysoką (i kosztowną) zabudowę administracyjno-usługową. Optował za utworzeniem tam skweru rekreacyjnego z gastronomią i dużą ilością zieleni. Przeciw „betonowej pustyni” opowiada się też Magdalena Daniel. Do kawiarni i ogródków chciałaby dołożyć małą tężnię i muszlę koncertową. Karol Tchórzewski uznał, że aktualne plany można zmienić, a jeśli mieszkańcy chcą tam miejsca rekreacji – to trzeba im to dać. Jako możliwe źródło finansowania podał unijny program JESSICA2.

Jedni do drugich

Po pytaniach od dziennikarzy przyszedł czas na kilka rund pytań, jakie zadawali sobie nawzajem sami kandydaci. W pierwszej rundzie Marek Ciuhak tłumaczył się z niejasnych dla opinii publicznej podziałów w swoim ugrupowaniu, a Karol Tchórzewski – ze swojego wykształcenia oraz z koncepcji przyznawania stanowisk wiceprezydenckich przed wyborami.

W drugiej rundzie Andrzej Sitnik i Karol Tchórzewski ścierali się o wysokość i znaczenie długu miasta oraz o obsadę stanowisk w spółkach komunalnych. Nie zabrakło też u obu kandydatów „powrotów do przeszłości” – odpowiednio w OSiR i PEC. W trzeciej rundzie Magdalena Daniel dość zręcznie uchyliła się od nieprecyzyjnego pytania Marka Ciuhaka o kwestie aborcji i odpierała zarzut Andrzeja Sitnika o głosowanie nad uchwałami powiększającymi dług, kontrując go potem kwestią zmniejszenia klubu „Bezpartyjnych Siedlec” w radzie miasta.

Ostatnie słowo

Na podsumowanie debaty każdy kandydat dostał – podobnie jak na początku – po dwie minuty. Andrzej Sitnik zachęcał do zapoznania się z programem „Bezpartyjnych Siedlec” i do jak najliczniejszego udziału w głosowaniu. Marek Ciuhak błysnął bon-motem o „ziemi wypożyczonej od przyszłych pokoleń”, kładąc nacisk na służebność administracji samorządowej względem mieszkańców. Karol Tchórzewski zachęcał do głosowania na swoją listę – ale nie tylko w wyborach siedleckich, ale i do sejmiku wojewódzkiego. Magdalena Daniel podkreśliła, że chodnik nie ma barw partyjnych – te są ważne w wyborach do parlamentu i europarlamentu. Zachęciła do głosowania – zdroworozsądkowego, czyli nie na idealnych kandydatów (bo takich nigdy nie było i nie ma), ale na tych, którzy wydają się wyborcy „najmniejszym złem”.

Adam Białczak

Debata kandydatów na Prezydenta Siedlec /OGLĄDAJ/


----------------------------------------

SPROSTOWANIE

Podczas debaty kandydatów na prezydenta Siedlec, jaka odbyła się w sobotę w sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, nasz dziennikarz Marcin Jabłkowski popełnił błąd podając nazwę komitetu zgłaszającego kandydaturę Andrzeja Sitnika.

Poprawna nazwa tego komitetu to KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA MIESZKAŃCÓW BEZPARTYJNE SIEDLCE

Za pomyłkę, autor tych słów przeprasza.
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Zamieszanie
  2018-10-18 20:31:20

  arrow

  Liczę że Prezydentem miasta zostanie Pani Daniel a wójtem gminy Siedlce Pan Orzełowski

 • Robert
  2018-10-17 15:25:14

  arrow

  kandydaci nie są najgorsi jak tak patrzę i myślę że to będzie minimalna róznica głosów. przewiduje że to pan Karol laur zwycięstwa dostaje mogę się mylić ale jednak Siedlce popierają rządy pis

 • witold5
  2018-10-15 23:43:34

  arrow

  Jak dla mnie argumenty Pana Tchórzewskiego są najlepsze. Charyzmatyczna osoba, a takich ludzi cenię. Po tej debacie wiem już na kogo będę głosował. Powodzenia

 • Dużo się dzieje
  2018-10-15 21:44:47

  arrow

  Straszne zamieszanie jest ostatnio z wyborami na prezydenta. Ciężko się ukierunkować i wybrać tego właściwego (przynajmniej moim zdaniem) Liczę jedynie że Panu Orzełowskiemu uda zająć się pozycję wójta gminy Siedlce

 • wygrany
  2018-10-15 15:03:04

  arrow

  zdecydowanie debata należała do Tchórzewskiego. Myślę, że wygraną ma w kieszeni. Brawo !

 • Moim
  2018-10-15 10:37:09

  arrow

  zdaniem Sitnik jest poważnym zagrożeniem dla Tchórzewskiego, będzie ciekawie

 • Ika
  2018-10-15 08:07:18

  arrow

  No UJ skończył, takie ma skonczone studia, ze po polsku nie nauczyli mówić, interesować się Tchorzewskimi to szczyt szczęścia, winszuje

 • do Ika
  2018-10-14 22:21:06

  arrow

  Twoja ortografia i interpunkcja pozostawiają wiele do życzenia. Zanim zaczniesz krytykować innych, naucz się pisać.

 • Do IKI"! z terenu
  2018-10-14 22:00:43

  arrow

  Oj Ika,co ty piszesz!? Naprawdę nie wiesz kim jest p.Karol? Nie wiesz jakie ma wykształcenie i co obecnie robi? Poczytaj co ten , w twoim mniemaniu chłopina robi,a potem oceniaj!OK?! Strzeliłaś teraz jak "kulą w płot" Wstyd!

 • obserwator
  2018-10-14 21:54:46

  arrow

  Najlepszy zdecydowanie Karol Tchórzewski. Doskonale zorientowany w sprawach naszego miasta, potrzebach mieszkańców. Musiał poświęcić dużo czasu, żeby przemyśleć, przygotować i przedstawić tak sensowny plan działań jako przyszły prezydent.
  Niech wygra najlepszy

 • siedlczanka
  2018-10-14 21:33:51

  arrow

  Co tu komentować, Karol bezkonkurencyjny.

 • Ika
  2018-10-14 20:01:15

  arrow

  Ten Tchorzewski to Polak bo strasznie zaciąga jakąś prosta chłopina aż szkoda sluchac no polska b a nawet c szkoda słuchać jakie wyborcy taki prezydent

 • Znak zapytania
  2018-10-14 18:00:34

  arrow

  Wybory na prezydenta stoją moim zdaniem pod jednym znakiem zapytania. Liczę że chociaż uda się Panu Orzełowskiemu zająć pozycję wójta

 • tygrys 2000
  2018-10-14 15:12:46

  arrow

  Żenujący brak wiedzy u kandydatów i szklane domy w obietnicach. Pan Karol Tchorzewski jako jedyny miał coś konkretnego do powiedzenia a ataki na Niego wynikały po prostu z nienawiści do PiSu taka lokalna totalna opozycja. P. Sitnik niech uczy wf a p.Daniel leczy dzieci a p. Ciuhak - nie wiem kto to jest.

 • ja
  2018-10-14 15:00:00

  arrow

  A co ze szkołą podstawową w okolicach Daszyńskiego. Pan Strus zbudował mnóstwo mieszkań dla młodych ludzi a dzieciaki trzeba wozić do centrum. Tam jest potrzebna szkoła nawet kosztem likwidacji jednej w centrum.

 • Wyborca123456
  2018-10-14 14:35:35

  arrow

  Najbardziej meytoryczny P.K.Tchorzewski i taka jest prawda. Jego glowny kontrkandydat P.Sitnik wlasciwie nic nie powiedzial, oprocz tego ze jest na nie:) p. SITNIk okazal sie byc w mojej opinii zwyklym populista, ktorego program.opiera sie jedynie na gornolotnych haslach. Ale skad na to wszystko wziac fundusze...? Takim kandydatem jak on moglby byc kazdy z nas. Kazdy bowiem jest w stanie wszystko negowac. Od kandydata na prezydenta wymaga sie jednak konkrentych propozycji ktorych w jego wystapieniu zabraklo. Zeby nie bylo nie jest zwolennikiem P.Tchorzewskiego, ale trzeba byc obiektywnym

 • Janusz
  2018-10-14 14:18:08

  arrow

  Jak somsiad karol wygra wybory, to smialo bede mógł powiedzieć "kiedyś to kurła było".

 • Obserwatorka
  2018-10-14 14:03:40

  arrow

  Sprawozdawcy umknęły ważne sprawy, dotyczące Pani Daniel, do wczoraj najbardziej merytorycznej kandydatki.
  1. Przedstawiając się pani Daniel, moim zdaniem słusznie, zwróciła uwagę na to że w debacie nie biorą udziału wszystkie funkcjonujące w mieście media a co więcej nie ma pań dziennikarek. W rzeczy samej dogadanie się tych trzech redakcji i jak mniemam nie dopuszczenie innych, jest co najmniej dziwne. TV Wschód - skręcający w prawą stronę (jeden z dziennikarzy to były rzecznik PiSowskiego prezydenta - na co pani Magdalena zwróciła uwagę), KRP wiadomo i Tygodnik - też wiadomo - całość mogła budzić zdaniem pani Magdaleny wątpliwości co do przejrzystości debaty.

  I na tym pozytywne wrażenia co do pani Magdaleny się kończą.
  2. Niejednoznaczne poglądy. Był taki moment kiedy pan Ciuhak nawiązał do poglądów pani Daniel. Było to nieudolne nawiązanie, ale chodziło o jej udział a nawet przewodnictwo tzw. " czarnym protestom" w Siedlcach. Przypomnę, że jednym z postulatów tego "ruchu" jest liberalizacja ustawy aborcyjnej lub utrzymanie tej ustawy w takim kształcie jaki jest obecnie, czyli dopuszczającym aborcję w pewnych przypadkach. W odpowiedzi pani Magdalena zignorowała to nie podejmując tematu własnych poglądów, i sugerując że nie mają one nic wspólnego z pracą samorządową. Otóż pani Magdo mają. Mam znajomych którzy mówią że zagłosowaliby na Panią, bo jest pani bardzo merytoryczną osobą ale ten "czarny protest"..., obawiam się że przez tę niejednoznaczność odwrócą się od Pani też ci co akceptują albo identyfikują się z pani poglądami. Jest jeszcze inna sprawa w kontekście punktu pierwszego - zarzuca Pani mediom brak obiektywizmu wynikający z takiego czy innego właściciela czy poglądów a sama stwierdza że pani poglądy chociażby na sprawy aborcji nie mają nic wspólnego z pracą samorządową.
  3. Trzecia sprawa, której niestety żaden z dziennikarzy ani kontrkandydatów nie poruszył dotyczy pani stosunku do szczepień ochronnych. To akurat przekłada się na życie mieszkańców tego miasta... Przy okazji odpowiedzi na pytanie o którym pisałam w punkcie drugim powiedziała Pani że będzie pani chronić każde życie - a jak będzie z dziećmi których rodzice nie pozwolą zaszczepić?
  4. Niejasności związane z tytułem mgr pana Tchórzewskiego. Jeśli Pani ma wiarygodne źródło, proszę to ciągnąć, bo to byłby skandal. Jeśli jednak ktoś Panią wpuścił w maliny, to powinna pani zweryfikować ludzi w swoim sztabie wyborczym, bo takie newsy nie służą pani wizerunkowi

  Ps. Jest mi przykro, że to piszę, ale najlepiej wypadł (mam nadzieję że nie z powodu, który między wierszami sugerowała pani Magdalena) Karol Tchórzewski, pozytywnie też pan Ciuhak, pan Sitnik nic nowego, pani Daniel - zawiodłam się

 • Wyborca
  2018-10-14 11:06:26

  arrow

  Oczywista oczywistość że Karol wygrał debatę i wygra wybory i to w miażdżącej przewadze.

 • Andzia
  2018-10-14 07:59:51

  arrow

  Zdecydowanym faworytem debaty prezydenckiej jest Pan Karol Tchórzewski.

 • Bogdan
  2018-10-14 07:50:02

  arrow

  Facet kandyduje na Prezydenta Miasta a nie wie ile budżet wydaje rocznie na komunikację miejską. Panie Ciuchak niech Pan zajrzy do materiałów, a zobaczy Pan ile MPK otrzymuje ze sprzedaży biletów i dokładnie tyle trzeba będzie dołożyć jak wprowadzi Pan bezpłatną komunikację miejską. A do Pani Daniel - przykład Mińska Mazowieckiego to dla mnie strzał w kolano, tam jest bezpłatna komunikacja miejska która ma aż dwie linie komunikacyjne czy tego życzy Pani naszemu miastu - żenada. Jest pani dobrym lekarzem niech dalej robi Pani to na czym się Pani zna i co może robić Pani na emeryturze bez szkody dla mieszkańców Siedlec. Panie Sitnik, nauczył się Pan podszywać pod sukcesy i pracę innych. Ten przykład ze zbudowanym przez Pana lodowiskiem to szczyt bezczelności. Rada Miasta uchwaliła budżet na tą inwestycję a nie Pan. Miasto zapłaciło za wszystkie wejścia dzieci na lodowisko a Pan przypisuje sobie cudze zasługi. Za jakie grzech nasi mieszkańcy muszą znosić takiego indolenta ekonomicznego. Pamięta Pan tor do jazdy na rolkach, to był Pański pomysł - realizacja trzykrotnie droższa od Pańskiego kosztorysu

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
foto

Pilawa: ośrodek, który tętni życiem
2019-06-15 12:04:39 Kategoria: Region

Obiekt Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie jest najnowocześniejszym tego typu w powiecie garwolińskim. Koszt inwestycji, to ponad osiem milionów złotych, ale około...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem
2019-06-15 10:25:35 Kategoria:

Gródek nad Bugiem 22 czerwiec 2019

więcej »
foto

OGIEŃ I WODA Z JANEM KOCHANOWSKIM
2019-06-15 10:13:51 Kategoria:

GRÓDEK NAD BUGIEM 15 / 16 czerwca 2019

więcej »

Siedlce

w lewoCzerwiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

POWIAT SIEDLECKI, 01.06

Integracyjnie w Woli Wodyńskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.06

III Niebanalny Triathlon Młodzieżowy w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.06

Piknik Rodzinny SzP nr 1 Siedlce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.06

III Niebanalny Triathlon Młodzieżowy i Piknik Rodziny

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.06

DZIEŃ DZIECKA W NOVEKINO SIEDLCE

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 01.06

Festyn Rodzinny w Niwiskach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.06

Dzień Dziecka w Galerii Siedlce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.06 10:00

Niebanalny Triathlon Młodzieżowy i Piknik Rodzinny w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach /ZAPROSZENIE/

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 01.06 10:00

Powiatowy Dzień Strażaka w Chlewiskach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 01.06 10:00

Koczowisko Ministranckie /zapowiedź/

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 01.06 15:00

Piknik Rodzinny w Strzale

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.06 18:00

Letnie wirowanie - koncert Kapeli i ZPiT ZS „Chodowiacy”

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.06

Piknik Wędkarski w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.06

Siedlce: Piknik Wędkarski z Okazji Dnia Dziecka

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 02.06

Zenek Martyniuk i Hardkorowy Koksu w Skórcu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.06

Show Szalonych Naukowców w siedleckim CKiS

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.06 11:30

Piknik Integracyjny w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 02.06 15:00

V edycja imprez pod hasłem „U nas na podwórku”

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 02.06 17:00

Koncert z okazji 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.06 18:00

Swing Club na Mazowszu - Koncert RB Dixie Five

więcej »
3

POWIAT SIEDLECKI, 03.06

Mościbrody: Dzień Dziecka z indykiem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.06 10:00

Dzień Dziecka z Ączkiem Zajączkiem

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.06

O Polsce w rytmie rocka! Koncert z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.06

Siedlce: Nordic Walking na receptę

więcej »
5

MIASTO SIEDLCE, 05.06 11:00

Śpiewnik Seweryna Krajewskiego

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.06

Rajd Rowerowy Dwójki Szlakiem Rezerwatów Przyrody

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.06 12:00

III Dzień Siedleckich Organizacji Pozarządowych

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.06

Promocja książki ks. Roberta Mirończuka

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.06 16:00

Siedlce: Jackonalia 2019

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.06 17:00

Wybory czerwcowe – 30 lat po...

więcej »
8

MIASTO SIEDLCE, 08.06

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych organizuje Piknik Integracyjny

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

Trwają przygotowania do 29 Siedleckiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

Mistrzostwa Siedlec w tenisie ziemnym

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

SIEDLCE: IV PIKNIK RODZINNY w SP7

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

Święcenia diakonatu w siedleckiej katedrze /zapowiedź/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

BIEG W LEPSZĄ STRONĘ

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

Dzień otwarty w Archiwum Państwowym

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

Charytatywny mecz w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

IX Mistrzostwa Polski Weteranów w Rugby

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06

Rusza akcja „(Z)Badaj się w kobiecym interesie” . Bezpłatne badania ginekologiczne w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06 10:00

IV Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.06 13:00

Koncert charytatywny dla Kamila Janika

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.06

Obchody 20 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.06

Mistrzostwa Siedlec w tenisie ziemnym

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.06 10:00

Na lato Luzik

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.06 12:00

Na lato Luzik

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.06 12:00 - 09.06 21:00

20. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Siedlcach

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.06 13:00

Ks. Marek Dziewiecki przyjedzie do Siedlec

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.06 14:00

Wiecznie Młodzi - Regionalny Festiwal Twórczości Artystycznej Seniorów

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.06

Siedlce: Nordic Walking na receptę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.06

Konferencja o zagrożeniach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.06 19:00

Piosenka Poetycka Klasycznie

więcej »
12

POWIAT SIEDLECKI, 12.06 11:00

V Piknik integracyjny w Kisielanach

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.06

Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.06 18:00

Only you - Koncert Zespołu Wokalnego Sweet Angels

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.06 18:00

Podsumowanie Roku Artystycznego Studia Piosenki Singers & Sweet Angels

więcej »
15

MIASTO SIEDLCE, 15.06

Siedleccy rugbiści zagrają o brązowy medal

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.06

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.06

Ruszają zapisy na turniej ulicznej koszykówki BLACKTOP

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.06

XIX Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.06 - 16.06

Zgłoś się na Pieszy Rajd Śladami Kapitana Ostoi!

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.06 10:00

Dni Otwarte Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.06 20:00

XIX Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich - spektakl „Exultet”

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.06

„Mrowisko” po raz dziesiąty!

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.06

Festyn rodzinny w parafii św. Teresy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.06

XIX Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.06

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.06 17:00

Spotkanie Duszpasterstwa Prawników

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.06 11:00

Siedlecki Slam Poetycki

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.06

Siedlce: Nordic Walking na receptę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.06

Siedlecka „Urzekająca” Msza Św.

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.06 18:00

Spotkanie z Grzegorzem Polakiem, autorem książki "Jakby Siedlce liczyły milion"

więcej »
19

MIASTO SIEDLCE, 19.06 15:00

Jackonalia III Wieku z Olgą Bończyk i DJ Wiką

więcej »
20

MIASTO SIEDLCE, 20.06

Siedlce dla Jezusa po raz trzeci

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.06 10:00

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Siedlcach

więcej »
21 22 23

POWIAT SIEDLECKI, 23.06 14:00

Festyn na Powitanie Lata z Gminą Paprotnia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.06 19:00

Guitar Division w Siedlcach

więcej »
24 25

MIASTO SIEDLCE, 25.06 - 28.06

Siostry Pasjonistki zapraszają dziewczęta na rekolekcje

więcej »
26 27

MIASTO SIEDLCE, 27.06 19:00

Cienie przemijają… Poezja Andrzeja Meżeryckiego w 10. rocznicę śmierci

więcej »
28 29 30

MIASTO SIEDLCE, 30.06

Wokół Bacha. Wieczór muzyczny przy organach Wagnera

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje