R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Prezydencka debata w Siedlcach /OPIS/
2018-10-13 22:36:12 Artykuł czytany 1741 razy


W sobotę, 13 października w Siedlcach w Białej Sali Miejskiego Ośrodka Kultury swoje pomysły na przyszłość miasta przedstawiło czworo kandydatów do prezydentury. Debatę prowadziły wspólnie największe regionalne media: Katolickie Radio Podlasie, Telewizja Wschód i Tygodnik Siedlecki.


Za wspólnym stołem zasiedli: Magdalena Daniel z koalicji Lepsze Siedlce, Karol Tchórzewski reprezentujący Zjednoczoną Prawicę, Marek Ciuhak z komitetu Kukiz ’15 i Andrzej Sitnik ze Stowarzyszenia Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce.

Na wstępne prezentacje kandydaci otrzymali po dwie minuty. Magdalena Daniel przedstawiła się jako doświadczony lekarz i wyraziła zadowolenie z tego, że taka debata doszła w ogóle do skutku. Karol Tchórzewski wykorzystał swój czas na hasłowe przypomnienie najważniejszych punktów swojego programu wyborczego. Marek Ciuhak wspomniał o rodzicach, którzy nauczyli go gospodarności i społecznego zaangażowania, skrytykował wielkie obietnice konkurencji i zapowiedział rzetelną weryfikację stanu miasta. Andrzej Sitnik przypomniał swoją karierę zawodową jako sportowca, nauczyciela i menadżera. Zachęcił siedlczan do udziału w wyborach i obdarzenie go zaufaniem.

Utrzymać liczbę mieszkańców

Po tym wstępie kandydaci odpowiadali kolejno na pytania przygotowane przez dziennikarzy. Pierwsze dotyczyło walki z wyludnianiem średnich miast i pomysłów na odwrócenie tego niekorzystnego trendu. Karol Tchórzewski stwierdził, że Siedlce mogą dalej rosnąć dzięki coraz lepszej komunikacji ze światem (autostrada A-2, Via Carpathia), ułatwieniom strefy ekonomicznej, rosnącej liczbie mieszkań i ułatwieniom dla ruszających z biznesm przedsiębiorców. Marek Ciuhak wskazał konieczność rozbudowy przemysłu. Jego zdaniem, sam handel i usługi to za mało, a za sprowadzonym kilkanaście lat temu Stadlerem powinny przyjść następne firmy produkcyjne. Andrzej Sitnik położył akcent na wspieraniu już działających w mieście przedsiębiorców, aby rozwijali swoje firmy w mieście. Za szczególnie ważne uznał stworzenie wszystkim równych szans – co będzie impulsem rozwojowym dla tych, co już działają i magnesem dla inwestorów z zewnątrz. Magdalena Daniel stwierdziła z kolei, że ludzie potrzebują bezpieczeństwa: nie tylko tego bezpośredniego, ale również socjalnego i zdrowotnego. A tutaj można zrobić wiele walcząc ze smogiem i poprawiając warunki życia. W kwestii rozwoju przedsiębiorczości wspomniała o inkubatorach, działających m.in. w Poznaniu i Wrocławiu.

Co z długiem?

Kolejne pytanie dotyczyło problemu siedleckiego długu, a co za tym idzie – możliwości finansowania dalszych inwestycji. Marek Ciuhak uznał go za duży problem, wytykając rządzącej ekipie kreatywną księgowość dla ukrycia jego rzeczywistej wielkości oraz przepłacanie za usługi. W dłuższej perspektywie dług można by zmniejszyć dzięki rosnącym przychodom podatkowym od rozwijanego przemysłu. W podobnym duchu wypowiedział się Andrzej Sitnik, krytykując koszt programu budownictwa komunalnego, nieracjonalne wydatki i stracone szanse na pozyskanie dofinansowań unijnych. Magdalena Daniel szans na poprawę stanu finansów i źródeł finansowania przyszłych wydatków upatruje w prostych oszczędnościach, lepszym wykorzystaniu dostępnych funduszy zewnętrznych oraz szerszym wykorzystaniu partnerstwa publiczno-prywatnego. Karol Tchórzewski zgodził się z koniecznością jak najszerszego korzystania z funduszy krajowych i europejskich, ale stwierdził przy tym dobitnie, że zadłużenie Siedlec jest na przeciętnym polskim i europejskim poziomie i nie stanowi bariery rozwojowej.

SONDAOczyścić atmosferę

Następne pytanie dotyczyło walki ze smogiem. Andrzej Sitnik wskazał jako rozwiązanie nie tylko szerokie wykorzystanie rządowych funduszy z programu Czyste Powietrze, ale i uzupełnienie go dopłatami miejskimi. Magdalena Daniel stwierdziła, że problem jest do rozwiązywania przez lata, bo pieców w Siedlcach są tysiące, a w ostatnich latach dopłaty do ich wymiany liczyło się zaledwie w dziesiątkach. Poza indywidualnymi instalacjami grzewczymi zwróciła uwagę na drugie ważne źródło zanieczyszczeń: transport. Jako remedium podała bezpłatną komunikację miejską oraz rozbudowę sieci ścieżek i stacji rowerowych. Karol Tchórzewski przypomniał niedawną instalację przez PEC sieci pyłomierzy. Zapowiedział wykorzystanie pieniędzy rządowych na wymianę pieców i dołączenie do pilotażowego programu walki z ubóstwem energetycznym. Marek Ciuhak postawił z kolei na upowszechnianie odnawialnych źródeł energii, bo przejście z węgla na olej lub gaz zmniejsza emisje, ale ich nie eliminuje, zaś źródła odnawialne – już tak.

Samochody czy darmowy MPK?

Poważnym problemem Siedlec jest „zawłaszczenie” miasta przez samochody. Czy kandydaci są skłonni wprowadzić tu jakieś ograniczenia? Magdalena Daniel odpowiedziała twierdząco, powtarzając zarazem postulat darmowej komunikacji miejskiej i rozbudowy transportu rowerowego. Karol Tchórzewski był tu bardziej sceptyczny. Przytoczył badania ilustrujące niechęć Polaków do przesiadki z własnych samochodów do autobusów miejskich. Darmowe usługi MPK wycenił na 8 mln zł rocznie. Uznał, że lepiej przeznaczyć te środki na IV i V etap obwodnicy śródmieścia, co upłynni ruch w mieście. Ale ostateczną decyzję oddał mieszkańcom. Polemizował z tym Marek Ciuhak, który podkreślił konieczność stopniowego zmieniania ludzkich przyzwyczajeń, a darmowe przejazdy autobusami miejskimi uznał za ważny impuls. Andrzej Sitnik przypomniał postulat stopniowego rozszerzania uprawnień do bezpłatnych przejazdów, począwszy od uczniów młodszych klas podstawówek. Zgodził się z postulatem rozbudowy ścieżek rowerowych, wytykając fakt, że przez tyle lat nie połączono ich w spójną sieć. Skrytykował natomiast eksperymenty ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych jako marnowanie cennego miejsca na „zabawki dla bogatych”.

Co z parkiem i placem?

Ostatnie pytania dziennikarzy dotyczyły zagospodarowania dwóch ważnych dla miasta miejsc. Pierwszym z nich jest park Aleksandria. Karol Tchórzewski przypomniał swą propozycję z lipca, by do renowacji alejek zaangażować siedleckie firmy, a w dalszej przyszłości poprawić stan drzewostanu i zapewnić tam miejsca na pikniki. Marek Ciuhak skrytykował władze za zapuszczenie miejsca, które kiedyś tętniło życiem. Modernizację chciałby finansować ze środków miasta, pochodzących z oszczędności. W podobnym tonie wypowiedział się Andrzej Sitnik, który przy okazji wytknął władzom nieudane podejście do środków unijnych. Magdalena Daniel traktuje łącznie park i przylegający do niego amfiteatr i jego otoczenie. Chciałaby urządzić tam infrastrukturę do rekreacji: kawiarnię, lepszy plac zabaw, wspomniała też o możliwości odtworzenia istniejącego tam niegdyś mini-zoo. Szans na sfinansowanie upatruje m.in. w kontrakcie terytorialnym.

Drugie ważne miejsce to Plac Sikorskiego. Marek Ciuhak zapowiedział ogłoszenie konkursu i wybór najlepszego projektu przez mieszkańców w referendum. Podkreślił, że takiej decyzji nie można zostawić urzędnikom. Andrzej Sitnik skrytykował aktualny plan zagospodarowania przestrzennego, przewidujący tam wysoką (i kosztowną) zabudowę administracyjno-usługową. Optował za utworzeniem tam skweru rekreacyjnego z gastronomią i dużą ilością zieleni. Przeciw „betonowej pustyni” opowiada się też Magdalena Daniel. Do kawiarni i ogródków chciałaby dołożyć małą tężnię i muszlę koncertową. Karol Tchórzewski uznał, że aktualne plany można zmienić, a jeśli mieszkańcy chcą tam miejsca rekreacji – to trzeba im to dać. Jako możliwe źródło finansowania podał unijny program JESSICA2.

Jedni do drugich

Po pytaniach od dziennikarzy przyszedł czas na kilka rund pytań, jakie zadawali sobie nawzajem sami kandydaci. W pierwszej rundzie Marek Ciuhak tłumaczył się z niejasnych dla opinii publicznej podziałów w swoim ugrupowaniu, a Karol Tchórzewski – ze swojego wykształcenia oraz z koncepcji przyznawania stanowisk wiceprezydenckich przed wyborami.

W drugiej rundzie Andrzej Sitnik i Karol Tchórzewski ścierali się o wysokość i znaczenie długu miasta oraz o obsadę stanowisk w spółkach komunalnych. Nie zabrakło też u obu kandydatów „powrotów do przeszłości” – odpowiednio w OSiR i PEC. W trzeciej rundzie Magdalena Daniel dość zręcznie uchyliła się od nieprecyzyjnego pytania Marka Ciuhaka o kwestie aborcji i odpierała zarzut Andrzeja Sitnika o głosowanie nad uchwałami powiększającymi dług, kontrując go potem kwestią zmniejszenia klubu „Bezpartyjnych Siedlec” w radzie miasta.

Ostatnie słowo

Na podsumowanie debaty każdy kandydat dostał – podobnie jak na początku – po dwie minuty. Andrzej Sitnik zachęcał do zapoznania się z programem „Bezpartyjnych Siedlec” i do jak najliczniejszego udziału w głosowaniu. Marek Ciuhak błysnął bon-motem o „ziemi wypożyczonej od przyszłych pokoleń”, kładąc nacisk na służebność administracji samorządowej względem mieszkańców. Karol Tchórzewski zachęcał do głosowania na swoją listę – ale nie tylko w wyborach siedleckich, ale i do sejmiku wojewódzkiego. Magdalena Daniel podkreśliła, że chodnik nie ma barw partyjnych – te są ważne w wyborach do parlamentu i europarlamentu. Zachęciła do głosowania – zdroworozsądkowego, czyli nie na idealnych kandydatów (bo takich nigdy nie było i nie ma), ale na tych, którzy wydają się wyborcy „najmniejszym złem”.

Adam Białczak

Debata kandydatów na Prezydenta Siedlec /OGLĄDAJ/


----------------------------------------

SPROSTOWANIE

Podczas debaty kandydatów na prezydenta Siedlec, jaka odbyła się w sobotę w sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, nasz dziennikarz Marcin Jabłkowski popełnił błąd podając nazwę komitetu zgłaszającego kandydaturę Andrzeja Sitnika.

Poprawna nazwa tego komitetu to KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA MIESZKAŃCÓW BEZPARTYJNE SIEDLCE

Za pomyłkę, autor tych słów przeprasza.
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Zamieszanie
    2018-10-18 20:31:20

    arrow

    Liczę że Prezydentem miasta zostanie Pani Daniel a wójtem gminy Siedlce Pan Orzełowski

  • Robert
    2018-10-17 15:25:14

    arrow

    kandydaci nie są najgorsi jak tak patrzę i myślę że to będzie minimalna róznica głosów. przewiduje że to pan Karol laur zwycięstwa dostaje mogę się mylić ale jednak Siedlce popierają rządy pis

  • witold5
    2018-10-15 23:43:34

    arrow

    Jak dla mnie argumenty Pana Tchórzewskiego są najlepsze. Charyzmatyczna osoba, a takich ludzi cenię. Po tej debacie wiem już na kogo będę głosował. Powodzenia

  • Dużo się dzieje
    2018-10-15 21:44:47

    arrow

    Straszne zamieszanie jest ostatnio z wyborami na prezydenta. Ciężko się ukierunkować i wybrać tego właściwego (przynajmniej moim zdaniem) Liczę jedynie że Panu Orzełowskiemu uda zająć się pozycję wójta gminy Siedlce

  • wygrany
    2018-10-15 15:03:04

    arrow

    zdecydowanie debata należała do Tchórzewskiego. Myślę, że wygraną ma w kieszeni. Brawo !

  • Moim
    2018-10-15 10:37:09

    arrow

    zdaniem Sitnik jest poważnym zagrożeniem dla Tchórzewskiego, będzie ciekawie

  • Ika
    2018-10-15 08:07:18

    arrow

    No UJ skończył, takie ma skonczone studia, ze po polsku nie nauczyli mówić, interesować się Tchorzewskimi to szczyt szczęścia, winszuje

  • do Ika
    2018-10-14 22:21:06

    arrow

    Twoja ortografia i interpunkcja pozostawiają wiele do życzenia. Zanim zaczniesz krytykować innych, naucz się pisać.

  • Do IKI"! z terenu
    2018-10-14 22:00:43

    arrow

    Oj Ika,co ty piszesz!? Naprawdę nie wiesz kim jest p.Karol? Nie wiesz jakie ma wykształcenie i co obecnie robi? Poczytaj co ten , w twoim mniemaniu chłopina robi,a potem oceniaj!OK?! Strzeliłaś teraz jak "kulą w płot" Wstyd!

  • obserwator
    2018-10-14 21:54:46

    arrow

    Najlepszy zdecydowanie Karol Tchórzewski. Doskonale zorientowany w sprawach naszego miasta, potrzebach mieszkańców. Musiał poświęcić dużo czasu, żeby przemyśleć, przygotować i przedstawić tak sensowny plan działań jako przyszły prezydent.
    Niech wygra najlepszy

  • siedlczanka
    2018-10-14 21:33:51

    arrow

    Co tu komentować, Karol bezkonkurencyjny.

  • Ika
    2018-10-14 20:01:15

    arrow

    Ten Tchorzewski to Polak bo strasznie zaciąga jakąś prosta chłopina aż szkoda sluchac no polska b a nawet c szkoda słuchać jakie wyborcy taki prezydent

  • Znak zapytania
    2018-10-14 18:00:34

    arrow

    Wybory na prezydenta stoją moim zdaniem pod jednym znakiem zapytania. Liczę że chociaż uda się Panu Orzełowskiemu zająć pozycję wójta

  • tygrys 2000
    2018-10-14 15:12:46

    arrow

    Żenujący brak wiedzy u kandydatów i szklane domy w obietnicach. Pan Karol Tchorzewski jako jedyny miał coś konkretnego do powiedzenia a ataki na Niego wynikały po prostu z nienawiści do PiSu taka lokalna totalna opozycja. P. Sitnik niech uczy wf a p.Daniel leczy dzieci a p. Ciuhak - nie wiem kto to jest.

  • ja
    2018-10-14 15:00:00

    arrow

    A co ze szkołą podstawową w okolicach Daszyńskiego. Pan Strus zbudował mnóstwo mieszkań dla młodych ludzi a dzieciaki trzeba wozić do centrum. Tam jest potrzebna szkoła nawet kosztem likwidacji jednej w centrum.

  • Wyborca123456
    2018-10-14 14:35:35

    arrow

    Najbardziej meytoryczny P.K.Tchorzewski i taka jest prawda. Jego glowny kontrkandydat P.Sitnik wlasciwie nic nie powiedzial, oprocz tego ze jest na nie:) p. SITNIk okazal sie byc w mojej opinii zwyklym populista, ktorego program.opiera sie jedynie na gornolotnych haslach. Ale skad na to wszystko wziac fundusze...? Takim kandydatem jak on moglby byc kazdy z nas. Kazdy bowiem jest w stanie wszystko negowac. Od kandydata na prezydenta wymaga sie jednak konkrentych propozycji ktorych w jego wystapieniu zabraklo. Zeby nie bylo nie jest zwolennikiem P.Tchorzewskiego, ale trzeba byc obiektywnym

  • Janusz
    2018-10-14 14:18:08

    arrow

    Jak somsiad karol wygra wybory, to smialo bede mógł powiedzieć "kiedyś to kurła było".

  • Obserwatorka
    2018-10-14 14:03:40

    arrow

    Sprawozdawcy umknęły ważne sprawy, dotyczące Pani Daniel, do wczoraj najbardziej merytorycznej kandydatki.
    1. Przedstawiając się pani Daniel, moim zdaniem słusznie, zwróciła uwagę na to że w debacie nie biorą udziału wszystkie funkcjonujące w mieście media a co więcej nie ma pań dziennikarek. W rzeczy samej dogadanie się tych trzech redakcji i jak mniemam nie dopuszczenie innych, jest co najmniej dziwne. TV Wschód - skręcający w prawą stronę (jeden z dziennikarzy to były rzecznik PiSowskiego prezydenta - na co pani Magdalena zwróciła uwagę), KRP wiadomo i Tygodnik - też wiadomo - całość mogła budzić zdaniem pani Magdaleny wątpliwości co do przejrzystości debaty.

    I na tym pozytywne wrażenia co do pani Magdaleny się kończą.
    2. Niejednoznaczne poglądy. Był taki moment kiedy pan Ciuhak nawiązał do poglądów pani Daniel. Było to nieudolne nawiązanie, ale chodziło o jej udział a nawet przewodnictwo tzw. " czarnym protestom" w Siedlcach. Przypomnę, że jednym z postulatów tego "ruchu" jest liberalizacja ustawy aborcyjnej lub utrzymanie tej ustawy w takim kształcie jaki jest obecnie, czyli dopuszczającym aborcję w pewnych przypadkach. W odpowiedzi pani Magdalena zignorowała to nie podejmując tematu własnych poglądów, i sugerując że nie mają one nic wspólnego z pracą samorządową. Otóż pani Magdo mają. Mam znajomych którzy mówią że zagłosowaliby na Panią, bo jest pani bardzo merytoryczną osobą ale ten "czarny protest"..., obawiam się że przez tę niejednoznaczność odwrócą się od Pani też ci co akceptują albo identyfikują się z pani poglądami. Jest jeszcze inna sprawa w kontekście punktu pierwszego - zarzuca Pani mediom brak obiektywizmu wynikający z takiego czy innego właściciela czy poglądów a sama stwierdza że pani poglądy chociażby na sprawy aborcji nie mają nic wspólnego z pracą samorządową.
    3. Trzecia sprawa, której niestety żaden z dziennikarzy ani kontrkandydatów nie poruszył dotyczy pani stosunku do szczepień ochronnych. To akurat przekłada się na życie mieszkańców tego miasta... Przy okazji odpowiedzi na pytanie o którym pisałam w punkcie drugim powiedziała Pani że będzie pani chronić każde życie - a jak będzie z dziećmi których rodzice nie pozwolą zaszczepić?
    4. Niejasności związane z tytułem mgr pana Tchórzewskiego. Jeśli Pani ma wiarygodne źródło, proszę to ciągnąć, bo to byłby skandal. Jeśli jednak ktoś Panią wpuścił w maliny, to powinna pani zweryfikować ludzi w swoim sztabie wyborczym, bo takie newsy nie służą pani wizerunkowi

    Ps. Jest mi przykro, że to piszę, ale najlepiej wypadł (mam nadzieję że nie z powodu, który między wierszami sugerowała pani Magdalena) Karol Tchórzewski, pozytywnie też pan Ciuhak, pan Sitnik nic nowego, pani Daniel - zawiodłam się

  • Wyborca
    2018-10-14 11:06:26

    arrow

    Oczywista oczywistość że Karol wygrał debatę i wygra wybory i to w miażdżącej przewadze.

  • Andzia
    2018-10-14 07:59:51

    arrow

    Zdecydowanym faworytem debaty prezydenckiej jest Pan Karol Tchórzewski.

  • Bogdan
    2018-10-14 07:50:02

    arrow

    Facet kandyduje na Prezydenta Miasta a nie wie ile budżet wydaje rocznie na komunikację miejską. Panie Ciuchak niech Pan zajrzy do materiałów, a zobaczy Pan ile MPK otrzymuje ze sprzedaży biletów i dokładnie tyle trzeba będzie dołożyć jak wprowadzi Pan bezpłatną komunikację miejską. A do Pani Daniel - przykład Mińska Mazowieckiego to dla mnie strzał w kolano, tam jest bezpłatna komunikacja miejska która ma aż dwie linie komunikacyjne czy tego życzy Pani naszemu miastu - żenada. Jest pani dobrym lekarzem niech dalej robi Pani to na czym się Pani zna i co może robić Pani na emeryturze bez szkody dla mieszkańców Siedlec. Panie Sitnik, nauczył się Pan podszywać pod sukcesy i pracę innych. Ten przykład ze zbudowanym przez Pana lodowiskiem to szczyt bezczelności. Rada Miasta uchwaliła budżet na tą inwestycję a nie Pan. Miasto zapłaciło za wszystkie wejścia dzieci na lodowisko a Pan przypisuje sobie cudze zasługi. Za jakie grzech nasi mieszkańcy muszą znosić takiego indolenta ekonomicznego. Pamięta Pan tor do jazdy na rolkach, to był Pański pomysł - realizacja trzykrotnie droższa od Pańskiego kosztorysu

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
SPONSOR GALERII
Zakład Pogrzebowy HADES - Zbuczyn
foto

Prezes Sokołowa: Inwestujemy w młodzież!
2018-11-14 12:04:18 Kategoria:

Grupa Sokołów od lat inwestuje w pracowników poprzez wspieranie różnych form edukacji – od udostępniania platform szkoleniowych, przez finansowanie kursów...

więcej »
foto

Zdrowie prokreacyjne - ważna sprawa. Spotkanie w Białej...
2018-11-06 12:41:18 Kategoria:

Fundacja Świętych Joachima i Anny z Siedlec, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia organizuje spotkania szkoleniowo-warsztatowe propagujące zdrowie prokreacyjne w ramach...

więcej »

Siedlce

w lewoListopad 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.11

Siedlce: Komunikacja miejska 1 i 2 listopada

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.11

Kwesta w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.11

1 i 2 listopada zmiana organizacji ruchu przy siedleckich cmentarzach

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.11

1 i 2 listopada zmiana organizacji ruchu przy siedleckich cmentarzach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.11

Siedlce: Komunikacja miejska 1 i 2 listopada

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.11

Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka w NoveKino Siedlce

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.11

Rajd Samochodowy 100 km w setną rocznicę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.11

Siedlce: W intencji zmarłych biskupów i kapłanów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.11

Siatkarze KPS Siedlce zmierzą się z Olimpią

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.11 18:00

60. Zaduszki Jazzowe w Siedlcach

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.11 18:00

60. Zaduszki Jazzowe w Siedlcach

więcej »
5 6

MIASTO SIEDLCE, 06.11

Koncert w szkole muzycznej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.11 10:00

XXVIII Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję „Zaduszki”

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.11 11:00

Wykład dr Grażyny O’Sullivan dla słuchaczy SUTW

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 07.11 16:00

Zbuczyn: Wykład dr hab. Joanny Kalagi

więcej »
8

MIASTO SIEDLCE, 08.11

Mobilne muzeum na Placu Sikorskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.11

„Polskie DNA – wolność tańcem malowana” - interdyscyplinarne widowisko taneczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.11

„Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.11 19:00

Spektakl „Chleba naszego powszedniego daj nam Panie...” już 8 i 9 listopada w CKiS

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.11

Mobilne muzeum na Placu Sikorskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.11 17:00

Wernisaż wystawy obrazów olejnych Ireny Szlachowicz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.11 19:00

Spektakl „Chleba naszego powszedniego daj nam Panie...” już 8 i 9 listopada w CKiS

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.11

Koszykarki PGE MKK podejmą Artego

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.11

Bieg Niepodległościowy w Skórcu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.11

Rugbiści grają o medal!

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.11

Suchożebry - aktywnie na stulecie odzyskania niepodległości

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.11

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej zaprasza na Święto Niepodległości

więcej »
11

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

11 listopada w Skórcu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11

Herbertorium - Oratorium do poezji Zbigniewa Herberta w CKiS

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11

Siedlce: Narodowe Święto Niepodległości /PROGRAM/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11

„Polskie DNA – wolność tańcem malowana” - interdyscyplinarne widowisko taneczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

Patriotyczne uroczystości w Mordach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

Zbuczyn i Krzesk na 11 XI

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

Przesmyki: Gminne obchody 11 listopada

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11 11:00

Gmina Wodynie: świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11 16:00

Wielka motoryzacyjna „Parada niepodległości” po raz pierwszy w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11 16:15

Mokobody: „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11 19:00

„Wyśpiewać 100 lat Niepodległości” – koncert Macieja Miecznikowskiego

więcej »
12 13

MIASTO SIEDLCE, 13.11

Wieczór Pieśni Patriotycznej w Pałacu Ogińskich - zapowiedź

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.11

„W zdrowym ciele, zdrowy duch!” – wykład Marka Golbiaka dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.11

II Jesienny Festiwal Piosenki Przedszkolnej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.11

Środowy wieczór z siatkówką

więcej »
15 16

MIASTO SIEDLCE, 16.11

Siedlce w XX-leciu międzywojennym

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.11

III Przegląd Zespołów Rockowych „Krótkie Spięcie”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.11

Siedlce: 16 i 19 listopada utrudnienia w ruchu

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.11

Mocne zakończenie sezonu czyli pierwszy Runmageddon w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 17.11

„Ku chwale tradycji” w Mordach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.11

Ekstremalne Starcie Samorządowców

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.11 19:00

Koncert „Psalmy Niepodległej”

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.11

Koncert z cyklu Smykofonia na Mazowszu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11

„Intryga” – premiera spektaklu Teatru „Dlaczego nie?”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11

Mocne zakończenie sezonu czyli pierwszy Runmageddon w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11

Caritas: Po duchową strawę do teatru

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 18.11 14:00

III Przegląd Pieśni Niepodległościowej „Śpiewam Ci Polsko”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11 15:00

Spotkanie Duszpasterstwa Prawników Diecezji Siedleckiej

więcej »
19

MIASTO SIEDLCE, 19.11

Unijny urzędnik z wizytą w siedleckich szkołach

więcej »
20

MIASTO SIEDLCE, 20.11

Siedlce: „Dzieci Powstania‘44” – musical Alternatywnego Teatru Tańca LUZ i Wokalnego Studia Musicalowego LUZ

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.11 11:00

„Podróże moich marzeń: Kanada” – wykład Danuty Kryńskiej dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.11 14:00

„Podróże moich marzeń: Kanada” – wykład Danuty Kryńskiej dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »
22

MIASTO SIEDLCE, 22.11

VITOexTrEAM: Tym razem wyprawa na Spitsbergen

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.11

II Jesienny Festiwal Piosenki Przedszkolnej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.11 18:00

Wernisaż XXIII Międzynarodowej Wystawy Fotografii „Podlaski Przełom Bugu 2018”

więcej »
23

MIASTO SIEDLCE, 23.11

O „Niepodległej” w Siedleckiej Książnicy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.11

Organowe Siedlce 2018 – Piszczałka i Amor

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.11

Organowe Siedlce 2018 – Piszczałka i Amor

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.11

Organowe Siedlce 2018 – Piszczałka i Amor

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.11

„Jesiennie i patriotycznie” – koncert Zespołu Wokalnego Art Styl

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.11

XXV Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.11 17:00

Koncert Walentyny Kibitlewskiej i Janiny Wychowaniec

więcej »
26 27

MIASTO SIEDLCE, 27.11

„Polskie DNA – wolność tańcem malowana” - interdyscyplinarne widowisko taneczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »
28

MIASTO SIEDLCE, 28.11

Siedlce: Art in Motion 2018

więcej »
29

MIASTO SIEDLCE, 29.11

„W poczekalni u Pana Cogito, czyli odczarujmy Herberta” – inscenizacja poetycka Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”

więcej »
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje