R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Tunel i obwodnica na finiszu
2018-06-21 17:03:09 Artykuł czytany 5617 razy


Za tydzień Siedlce oddadzą do użytku tunel pod stacją kolejową i III etap obwodnicy śródmieścia. Wielkie otwarcie nastąpi w piątek 29 czerwca, a dziś, 21 czerwca lokalne media mogły się zapoznać ze stanem robót.


Na ulicy Kilińskiego i na Placu Zdanowskiego jest już asfalt i chodniki. W miejscu, gdzie kiedyś był postój taksówek, pojawił się parking na 40 miejsc. Trwa sadzenie roślin na zieleńcach, w najbliższych dniach zostaną jeszcze wymalowane pasy, zamontowane znaki oraz ekrany przeciwhałasowe na wjeździe tunelu. Przygotowano też miejsce pod usunięty na czas inwestycji pomnik kolejarzy, który pojawi się tam 23 września. Trzeba się  będzie przyzwyczaić do nowej organizacji ruchu. Teraz pierwszeństwo będzie dla jadących prosto na linii „ulica Kolejowa-Plac Zdanowskiego”, a nie dla skręcających na Plac z ulicy Kilińskiego. W przyszłości ulica Kolejowa ma być bowiem zmodernizowana i przejmie część ruchu z ulicy Trzeciego Maja.

W tunelu trwa montowanie okładzin na ścianach i podłączanie instalacji elektrycznej od oświetlenia i wind na perony. Przepompownia instalacji odwodnieniowej miała już okazję sprawdzić się podczas deszczu i działa ponoć dobrze. Większa ilość wody może się pojawić w tunelu tylko przy ekstremalnych opadach i tylko przez chwilę. Skrajnia pozwoli na swobodny przejazd pojazdów osobowych i dostawczych, karetek pogotowia i autobusów komunikacji miejskiej. Nie zmieszczą się tylko duże ciężarówki i autobusy.

Rondo przy wylocie tunelu na ulicy Składowej, vis-a-vis bramy koszar, wykonano jako „wtopione”, z wysepką wystającą niewiele ponad jezdnię. Dzięki temu spełni ono rolę regulatora pierwszeństwa i ogranicznika prędkości, a jednocześnie nie utrudni zanadto życia kierowcom dużych, mało zwrotnych ciężarówek.

Na ulicy Składowej leży już świeży asfalt i stoją przezroczyste ekrany dźwiękochłonne, oddzielające jezdnię od koszar i bloków mieszkalnych. Jej skrzyżowanie z wybudowaną niedawno ulicą Pileckiego ma sygnalizację świetlną. W razie jej awarii znaki będą dawać pierwszeństwo jadącym właśnie ulicą Pileckiego, a ulica Zbrojna będzie podporządkowana. Widoczne w tym miejscu wielkie hałdy gruzu będą stopniowo wywożone (gruz przyda się przy innych miejskich robotach drogowych), a miejsce po nich będzie wkrótce sprzedane pod budowę zaplecza usługowo-handlowego centrum przesiadkowego. Miasto ma już wycenę, a przetarg ogłosi najprawdopodobniej we wrześniu. Liczy na dobrą cenę, bo komercyjny potencjał tej lokalizacji jest duży.

Samo centrum przesiadkowe to osobna inwestycja, ale ściśle związana z nowym układem drogowym. Wzniesiono tam już niewielki budynek zaplecza nowego dworca autobusowego, który ma pomieścić kasy, toalety i biura. Stoją słupy pod wiatę nad stanowiskami dla autobusów (ma ich być 18) i widać zarys kilku takich stanowisk na częściowo utwardzonym gruncie. Bardziej zaawansowana jest konstrukcja dwupoziomowego parkingu na 300 samochodów, która ma już podpory, stopniowo wypełnianą płytę „piętra” i rampy wjazdowe. Parking ten będzie darmowy i wyposażony w sygnalizację wolnych miejsc. W sąsiedztwie przewidziano też duży stojak dla rowerów i miejsce dla taksówek.

Wracając na ulicę Pileckiego – to jest ona praktycznie gotowa: ma nawierzchnię, oznakowanie, ekrany przeciwhałasowe, oświetlenie i stopniowo zarastające zieleńce. Tuż za wiaduktem nad ulicą Partyzantów przy drodze pozostawiono ceglany budynek, który miasto chce wydzierżawić pod zajazd dla ciężarówek. W jego sąsiedztwie, między ulicą Pileckiego i torami kolejowymi, jest miejsce na kilkanaście dużych pojazdów.

Trzeba zwrócić uwagę na organizację ruchu w miejscu, gdzie III etap obwodnicy śródmieścia łączy się z II. Będzie ona podobna do obecnej, tzn. pierwszeństwo będą mieli kierowcy zjeżdżający od strony Prądzyńskiego i Kruszcowej. Stromy zjazd ma zimą najwyższy priorytet odśnieżania i solenia, ale miasto woli uniknąć sytuacji, kiedy ktoś się zsunie po śliskim asfalcie pod rozpędzone samochody jadące dołem. Dlatego kierowcy jadący ulicami Kaczorowskiego i Pileckiego będą musieli ustąpić im pierwszeństwa – przynajmniej na razie, bo w przyszłości może się w tym miejscu pojawić niewielkie rondo.

Biegnąca równolegle do Pileckiego ulica Łukasińskiego zgodnie z planem została  zaślepiona. Z jej dawnego wylotu w ulicę Partyzantów usunięto nawierzchnię i choć teraz jeżdżą tam jeszcze maszyny z budowy, docelowo ten kawałek gruntu zostanie wystawiony na sprzedaż.

Warto też przypomnieć, że po przebudowie okolicznego układu komunikacyjnego fragment ulicy Orlicz-Dreszera w sąsiedztwie szkoły przekształcono już na stałe z jednokierunkowego w dwukierunkowy.

Wydział dróg siedleckiego magistratu spodziewa się ukończenia pozostałej „kosmetyki” w ciągu nadchodzącego tygodnia. Instalacje podziemne zostały już zgłoszone do odbioru zarządcom odpowiednich sieci. Lada dzień dopuszczenia nowej drogi do ruchu ma też dokonać nadzór budowlany. Oficjalne otwarcie zaplanowane na godzinę 10.15 w piątek 29 czerwca nie będzie więc symboliczne ale faktyczne – samochody zostaną wpuszczone zaraz po zakończeniu uroczystości.

Zadanie o nazwie „Rozbudowa infrastruktury komunikacyjnej w ciągu ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego w Siedlcach” to jedna z największych i najdroższych inwestycji miasta w ostatnich latach. Wartość tego projektu to ponad 65,5 mln zł, z czego blisko 39 mln stanowi dofinansowanie unijne. Zabiegi o te pieniądze trwały kilka lat, natomiast samą budowę zrealizowano w ciągu jednego roku.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


AB/DJ

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • pogrzeby
  2018-06-24 19:41:24

  arrow

  Czy pamiętacie tragedie ludzi zalanych i tonących w tunelu??!!

 • Kierowca
  2018-06-22 21:56:52

  arrow

  Wiecie w jakim celu ten garb? Żeby woda nie spływała do tunelu, a raczej żeby spływała tylko z pewnego odcinka a nie połowy Składowej.

  Taką mam koncepcję...

 • trololo
  2018-06-22 12:44:33

  arrow

  centrum miasta a oni zajazd dla tirów chcą robić - brawo, inteligencja wiejska :D

 • Daro
  2018-06-22 11:32:33

  arrow

  Szybko zrobione i będą szybko naprawy

 • ZNAWCA
  2018-06-22 09:33:27

  arrow

  A w wawce takie to ładne a T utuaj takie sobie xd

 • zastanawiam się
  2018-06-22 06:36:54

  arrow

  kto projektował wyjazd z tunelu w kierunku Składowej.
  Przecież tam jest normalnie garb.
  Zimą może być ciekawie

 • siedlcePre
  2018-06-21 20:23:58

  arrow

  Wykończenie słabe. Okopy były lepiej wykonczone
  A co z sufitem ? Brak słów. Porażka. Słaba wizytówka miasta.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
SPONSOR GALERII
Zakład Pogrzebowy HADES - Zbuczyn
foto

Prezes Sokołowa: Inwestujemy w młodzież!
2018-11-14 12:04:18 Kategoria:

Grupa Sokołów od lat inwestuje w pracowników poprzez wspieranie różnych form edukacji – od udostępniania platform szkoleniowych, przez finansowanie kursów...

więcej »
foto

Zdrowie prokreacyjne - ważna sprawa. Spotkanie w Białej...
2018-11-06 12:41:18 Kategoria:

Fundacja Świętych Joachima i Anny z Siedlec, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia organizuje spotkania szkoleniowo-warsztatowe propagujące zdrowie prokreacyjne w ramach...

więcej »

Siedlce

w lewoListopad 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.11

Siedlce: Komunikacja miejska 1 i 2 listopada

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.11

Kwesta w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.11

1 i 2 listopada zmiana organizacji ruchu przy siedleckich cmentarzach

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.11

1 i 2 listopada zmiana organizacji ruchu przy siedleckich cmentarzach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.11

Siedlce: Komunikacja miejska 1 i 2 listopada

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.11

Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka w NoveKino Siedlce

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.11

Rajd Samochodowy 100 km w setną rocznicę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.11

Siedlce: W intencji zmarłych biskupów i kapłanów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.11

Siatkarze KPS Siedlce zmierzą się z Olimpią

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.11 18:00

60. Zaduszki Jazzowe w Siedlcach

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.11 18:00

60. Zaduszki Jazzowe w Siedlcach

więcej »
5 6

MIASTO SIEDLCE, 06.11

Koncert w szkole muzycznej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.11 10:00

XXVIII Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję „Zaduszki”

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.11 11:00

Wykład dr Grażyny O’Sullivan dla słuchaczy SUTW

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 07.11 16:00

Zbuczyn: Wykład dr hab. Joanny Kalagi

więcej »
8

MIASTO SIEDLCE, 08.11

Mobilne muzeum na Placu Sikorskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.11

„Polskie DNA – wolność tańcem malowana” - interdyscyplinarne widowisko taneczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.11

„Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.11 19:00

Spektakl „Chleba naszego powszedniego daj nam Panie...” już 8 i 9 listopada w CKiS

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.11

Mobilne muzeum na Placu Sikorskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.11 17:00

Wernisaż wystawy obrazów olejnych Ireny Szlachowicz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.11 19:00

Spektakl „Chleba naszego powszedniego daj nam Panie...” już 8 i 9 listopada w CKiS

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.11

Koszykarki PGE MKK podejmą Artego

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.11

Bieg Niepodległościowy w Skórcu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.11

Rugbiści grają o medal!

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.11

Suchożebry - aktywnie na stulecie odzyskania niepodległości

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.11

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej zaprasza na Święto Niepodległości

więcej »
11

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

11 listopada w Skórcu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11

Herbertorium - Oratorium do poezji Zbigniewa Herberta w CKiS

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11

Siedlce: Narodowe Święto Niepodległości /PROGRAM/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11

„Polskie DNA – wolność tańcem malowana” - interdyscyplinarne widowisko taneczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

Patriotyczne uroczystości w Mordach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

Zbuczyn i Krzesk na 11 XI

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

Przesmyki: Gminne obchody 11 listopada

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11 11:00

Gmina Wodynie: świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11 16:00

Wielka motoryzacyjna „Parada niepodległości” po raz pierwszy w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11 16:15

Mokobody: „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11 19:00

„Wyśpiewać 100 lat Niepodległości” – koncert Macieja Miecznikowskiego

więcej »
12 13

MIASTO SIEDLCE, 13.11

Wieczór Pieśni Patriotycznej w Pałacu Ogińskich - zapowiedź

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.11

„W zdrowym ciele, zdrowy duch!” – wykład Marka Golbiaka dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.11

II Jesienny Festiwal Piosenki Przedszkolnej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.11

Środowy wieczór z siatkówką

więcej »
15 16

MIASTO SIEDLCE, 16.11

Siedlce w XX-leciu międzywojennym

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.11

III Przegląd Zespołów Rockowych „Krótkie Spięcie”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.11

Siedlce: 16 i 19 listopada utrudnienia w ruchu

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.11

Mocne zakończenie sezonu czyli pierwszy Runmageddon w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 17.11

„Ku chwale tradycji” w Mordach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.11

Ekstremalne Starcie Samorządowców

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.11 19:00

Koncert „Psalmy Niepodległej”

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.11

Koncert z cyklu Smykofonia na Mazowszu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11

„Intryga” – premiera spektaklu Teatru „Dlaczego nie?”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11

Mocne zakończenie sezonu czyli pierwszy Runmageddon w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11

Caritas: Po duchową strawę do teatru

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 18.11 14:00

III Przegląd Pieśni Niepodległościowej „Śpiewam Ci Polsko”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11 15:00

Spotkanie Duszpasterstwa Prawników Diecezji Siedleckiej

więcej »
19

MIASTO SIEDLCE, 19.11

Unijny urzędnik z wizytą w siedleckich szkołach

więcej »
20

MIASTO SIEDLCE, 20.11

Siedlce: „Dzieci Powstania‘44” – musical Alternatywnego Teatru Tańca LUZ i Wokalnego Studia Musicalowego LUZ

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.11 11:00

„Podróże moich marzeń: Kanada” – wykład Danuty Kryńskiej dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.11 14:00

„Podróże moich marzeń: Kanada” – wykład Danuty Kryńskiej dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »
22

MIASTO SIEDLCE, 22.11

VITOexTrEAM: Tym razem wyprawa na Spitsbergen

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.11

II Jesienny Festiwal Piosenki Przedszkolnej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.11 18:00

Wernisaż XXIII Międzynarodowej Wystawy Fotografii „Podlaski Przełom Bugu 2018”

więcej »
23

MIASTO SIEDLCE, 23.11

O „Niepodległej” w Siedleckiej Książnicy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.11

Organowe Siedlce 2018 – Piszczałka i Amor

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.11

Organowe Siedlce 2018 – Piszczałka i Amor

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.11

Organowe Siedlce 2018 – Piszczałka i Amor

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.11

„Jesiennie i patriotycznie” – koncert Zespołu Wokalnego Art Styl

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.11

XXV Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.11 17:00

Koncert Walentyny Kibitlewskiej i Janiny Wychowaniec

więcej »
26 27

MIASTO SIEDLCE, 27.11

„Polskie DNA – wolność tańcem malowana” - interdyscyplinarne widowisko taneczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »
28

MIASTO SIEDLCE, 28.11

Siedlce: Art in Motion 2018

więcej »
29

MIASTO SIEDLCE, 29.11

„W poczekalni u Pana Cogito, czyli odczarujmy Herberta” – inscenizacja poetycka Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”

więcej »
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje