R E K L A M AMIĘDZYRZEC

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

III Gminny Konkurs Piosenki Ludowej w Wysokim
2017-12-04 10:12:13 Artykuł czytany 244 razy


W niedzielę, 26 listopada w Wysokim odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Ludowej. W przesłuchaniach wzięło udział 6 zespołów ludowych z terenu gminy. Poza konkursem zaprezentował się dziecięcy zespół „Hreczka” z Zaścianek.


Celem konkursu była popularyzacja twórczości artystycznej oraz rozbudzenie talentów i zdolności inspirowanych tradycją ludową, prezentacja zespołów ludowych, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz ich bogatego repertuaru, a także kształtowanie umiejętności szlachetnego współzawodnictwa i współpracy.

Inicjatywa spotkała się z szerokim gronem odbiorców, którzy chętnie wysłuchali prezentujących się zespołów. Na scenie kolejno pojawiały się: Ale Baby z kapelą z Berezy, Echo z Przychód, Jutrzenka z Kapelą Retro z Rogoźnicy, Leśne Echo z Zaścianek, Nadzieja z Mań, Sami Swoi z Tłuśćca. Każdy zespół wykonał po 2 utwory. Wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności wokalnych, a rywalizacja była bardzo wyrównana. Na zakończenie zgromadzonym czas umiliły dzieci z zespołu ludowego „Hreczka” z Zaścianek.

Wykonania zespołów ludowych oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodniczący – Andrzej Sar (Główny Instruktor ds Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie) oraz członkowie: Renata Kurenda (nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach) oraz Janusz Samociuk (Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim). Jury oceniało: dobór repertuaru, znajomość tekstu, walory wokalne, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny, prezentację sceniczną.

Decyzją komisji konkursowej przyznano następujące miejsca:

I miejsce: Ale Baby z Kapelą z Berezy
II miejsce Sami Swoi z Tłuśćca
III miejsce Jutrzenka z kapelą Retro z Rogoźnicy

Wyróżnienia otrzymały zespoły:
Echo z Przychód
Leśne Echo z Zaścianek
Nadzieja z MańNagrody uczestnikom wręczył Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz oraz pełniący obowiązki dyrektora GOK Michał Teofilski.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, a honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz.

Tekst/zdjęcia: GOK Międzyrzec Podlaski

Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Międzyrzec Podl.

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8

MIĘDZYRZEC, 08.02

Potańcówka w tłusty czwartek

więcej »
9

MIĘDZYRZEC, 09.02

Piątek z siatkówką

więcej »
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25

MIĘDZYRZEC, 25.02

Kulka w Międzyrzecu

więcej »
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje