R E K L A M AMIĘDZYRZEC

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

III Gminny Konkurs Piosenki Ludowej w Wysokim
2017-12-04 10:12:13 Artykuł czytany 334 razy


W niedzielę, 26 listopada w Wysokim odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Ludowej. W przesłuchaniach wzięło udział 6 zespołów ludowych z terenu gminy. Poza konkursem zaprezentował się dziecięcy zespół „Hreczka” z Zaścianek.


Celem konkursu była popularyzacja twórczości artystycznej oraz rozbudzenie talentów i zdolności inspirowanych tradycją ludową, prezentacja zespołów ludowych, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz ich bogatego repertuaru, a także kształtowanie umiejętności szlachetnego współzawodnictwa i współpracy.

Inicjatywa spotkała się z szerokim gronem odbiorców, którzy chętnie wysłuchali prezentujących się zespołów. Na scenie kolejno pojawiały się: Ale Baby z kapelą z Berezy, Echo z Przychód, Jutrzenka z Kapelą Retro z Rogoźnicy, Leśne Echo z Zaścianek, Nadzieja z Mań, Sami Swoi z Tłuśćca. Każdy zespół wykonał po 2 utwory. Wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności wokalnych, a rywalizacja była bardzo wyrównana. Na zakończenie zgromadzonym czas umiliły dzieci z zespołu ludowego „Hreczka” z Zaścianek.

Wykonania zespołów ludowych oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodniczący – Andrzej Sar (Główny Instruktor ds Dziedzictwa Kulturowego Lubelszczyzny w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie) oraz członkowie: Renata Kurenda (nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej im. Karola Krysińskiego w Rudnikach) oraz Janusz Samociuk (Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim). Jury oceniało: dobór repertuaru, znajomość tekstu, walory wokalne, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny, prezentację sceniczną.

Decyzją komisji konkursowej przyznano następujące miejsca:

I miejsce: Ale Baby z Kapelą z Berezy
II miejsce Sami Swoi z Tłuśćca
III miejsce Jutrzenka z kapelą Retro z Rogoźnicy

Wyróżnienia otrzymały zespoły:
Echo z Przychód
Leśne Echo z Zaścianek
Nadzieja z MańNagrody uczestnikom wręczył Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz oraz pełniący obowiązki dyrektora GOK Michał Teofilski.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim, a honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz.

Tekst/zdjęcia: GOK Międzyrzec Podlaski

Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 
REKLAMA
foto

Prezes Sokołowa: Inwestujemy w młodzież!
2018-11-14 12:04:18 Kategoria:

Grupa Sokołów od lat inwestuje w pracowników poprzez wspieranie różnych form edukacji – od udostępniania platform szkoleniowych, przez finansowanie kursów...

więcej »
foto

Zdrowie prokreacyjne - ważna sprawa. Spotkanie w Białej...
2018-11-06 12:41:18 Kategoria:

Fundacja Świętych Joachima i Anny z Siedlec, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia organizuje spotkania szkoleniowo-warsztatowe propagujące zdrowie prokreacyjne w ramach...

więcej »

Międzyrzec Podl.

w lewoListopad 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

MIĘDZYRZEC, 04.11

Zamyślenia zaduszkowe

więcej »
5 6 7 8 9

MIĘDZYRZEC, 09.11

Setna rocznica odzyskania niepodległości w Drelowie

więcej »
10

MIĘDZYRZEC, 10.11

Spotkanie z poezją śpiewaną w Tłuśćcu

więcej »

MIĘDZYRZEC, 10.11

Stulecie Niepodległości w Międzyrzecu

więcej »
11

MIĘDZYRZEC, 11.11

Wieczór z Patriotyzmem

więcej »

MIĘDZYRZEC, 11.11

Setna rocznica odzyskania niepodległości w Drelowie

więcej »
12 13 14 15 16 17 18

MIĘDZYRZEC, 18.11

„Tydzień dla Jezusa” w parafii Chrystusa Króla

więcej »
19 20 21 22

MIĘDZYRZEC, 22.11

Wiem co podpisuję, wiem co kupuję

więcej »
23 24 25
26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje