Nadia Czempińska-Jankiewicz ” – ZPO nr 3, kl. IV; za opowiadanie Spacer z jesienią.
Poezja – szkoły podstawowe:
I nagroda – Małgorzata Chodyka ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski kl. V – za zestaw nadesłanych wierszy: Wiosna, O świcie, Marzenia.
II nagroda – Antonia Rychlewska Szkoła Podstawowa nr 41 im. Stanisława Staszica w Warszawie kl. V – za zestaw nadesłanych wierszy” Moja przyjaciółka Wiosna, Spotkanie, To co ważne.
III nagroda – Paulina Sobczak ZPO nr 3, kl. IV, Międzyrzec Podlaski – za wiersz II nagroda – Paulina Sobczak ZPO nr 3, kl. IV, Międzyrzec Podlaski – za wiersz rozpoczynający się od słów Bezpieczna czuję się tylko w brązie…
Wyróżnienia równorzędne
Wiktoria Grudzińska Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. H. Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim – za zestaw nadesłanych wierszy.
Weronika Myszka ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski – za wiersz Huśtawka.
Barbara Janicka ZPO nr 2 Międzyrzec Podlaski – za wiersze Ja i Bajkolandia.
Proza – szkoły podstawowe:
I nagroda – Kacper Penda Szkoła Podstawowa nr 41 im. Stanisława Staszica w Warszawie, kl. V – za opowiadanie Biwak.
II nagroda – Weronika Łopacka ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim kl. VI – za opowiadanie Zapach krwi.
III nagroda – Małgorzata Chodyka ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski kl. V – za opowiadanie Bajka o Tęczusiu, który marzył o wielobarwnym świecie.
Poezja – gimnazja:
I nagroda – Lea Olszewska Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie – za zestaw nadesłanych wierszy.
II nagroda – Maria Chudzińska Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni, kl. III – za zestaw nadesłanych wierszy.
III nagroda – Faustyna Wojdakowska Gimnazjum nr 2 w Białej Podlaskiej kl. III – za zestaw nadesłanych wierszy, ze szczególnym wskazaniem na wiersz Święte myśli.
Wyróżnienia równorzędne
Klaudia Wypustek Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Międzyrzecu Podlaskim kl. I – za wiersz Czas goni nas.
Karolina Wołodko Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie – za zestaw wierszy, ze szczególnym uwzględnieniem tekstu Najpiękniejszy.
Proza – gimnazja:
I nagroda – Aleksandra Semeniuk ZPO nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim kl. I – za opowiadanie W pogoni za marzeniem.
II nagroda – Emilia Kłoczko Gimnazjum im. T. Kościuszki w Tucznej – za opowiadanie Dom.
III nagroda – Zofia Kulhawczuk Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu kl. III – za opowiadanie Nieustanna walka.
Wyróżnienia równorzędne
Oliwia Łuszyńska Gimnazjum nr 3 w Świdnicy kl. III – za opowiadanie Pani czasu.
Dorota Marciniuk ZPO nr 3 Międzyrzec Podlaski kl. III – za opowiadanie W poszukiwaniu miłości.
Poezja – szkoły ponadgimnazjalne:
I nagroda – Andrzej Jagiełłowicz XLIV LO im. Antoniego Dobiszewskiego, Warszawa kl. II – za zestaw nadesłanych wierszy.
II nagroda – Wiktoria Wereszyńska Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, kl. II – za zestaw nadesłanych wierszy.
III nagroda – Wiktor Lewandowski LO Międzyrzec Podlaski – kl. III – za wiersze Notatnik niosący trzeźwość i Gdzieś tam kiedyś tam.
Wyróżnienia równorzędne
Joanna Nowak Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, kl. III LO – za zestaw nadesłanych wierszy.
Benedykt Lewandowski ZSE kl. III Międzyrzec Podlaski – za zestaw nadesłanych wierszy.
Hubert Winczewski Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku klasa II – za zestaw nadesłanych wierszy ze szczególnym uwzględnieniem tekstu Epitafium dla Witolda Pileckiego.
Proza – szkoły ponadgimnazjalne:
I nagroda – Aleksandra Kurowska I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie – za opowiadanie Wolność na „W”.
II nagroda – Eliza Korneluk LE Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie Deszcz grzeszników.
III nagroda – LO im. gen. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim – za opowiadanie Jak powstało łóżko.
Wyróżnienia równorzędne
Przemysław Korczak Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim – za opowiadanie Efekt Motyla.
Klaudia Adamczyk LE Międzyrzec Podlaski – za opowiadanie Z lotu ptaka.
Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze
Podziękowania
Na szczególne słowa uznania zasługują instytucje wspierające finansowo konkursowe działania oraz darczyńcy indywidualni, szczególnie zaś dziękujemy:
Państwu Krystynie i Ryszardowi Kornackim – inicjatorom Konkursu i wieloletnim jego realizatorom;
Panu Sławomirowi Sosnowskiemu – Marszałkowi Województwa Lubelskiego – za zainteresowanie Konkursem i wsparcie w jego realizacji;
Starostwu Powiatowemu w Białej Podlaskiej za tradycyjne życzliwe sponsorowanie Konkursu;
Panu Zbigniewowi Kotowi – Burmistrzowi Miasta Międzyrzec Podlaski za osobiste zaangażowanie i organizacyjną pomoc;
Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Międzyrzecu Podlaskim za niezmiennie życzliwy współudział organizacyjny a szczególnie nieodpłatne udostępnianie sali na finalną konkursową uroczystość;
Panu Wiesławowi Kozaczukowi – Prezesowi Banku Spółdzielczego w Międzyrzecu Podlaskim;
Panu Leszkowi Michalcowi – Nadleśniczemu Nadleśnictwa Międzyrzec;
Pani Marzenie Skrzyneckiej – właścicielce firmy „PLANIMETR” Biała Podlaska;
Panu Franciszkowi Mikołajukowi – właścicielowi firmy ZPHU KABAR Rogoźniczka;
Panu Pawłowi Krupskiemu – Dyrektorowi firmy Dr Gerard;
Panu Krzysztofowi Szczygłowskiemu – Prezesowi PSS „Społem” w Międzyrzecu Podlaskim;
Panu Ryszardowi Turykowi - Prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim.
Info/foto MOK Międzyrzec