R E K L A M AMIĘDZYRZEC

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wizyta Pary Prezydenckiej w Domu Rodzinnym w Żabcach
2020-06-01 22:53:01 Artykuł czytany 3009 razy


W Dniu Dziecka Pierwsza Dama odwiedziła dziesięcioro podopiecznych Domu Rodzinnego w Żabcach w gminie Międzyrzec Podlaski. – Życzę Wam wiele uśmiechu, spełnienia pragnień i marzeń i aby każdego dnia otaczała Was miłość i życzliwość – mówiła Małżonka Prezydenta. W trakcie wizyty do Pierwszej Damy dołączył Prezydent Andrzej Duda.


Dom Rodzinny w Żabcach od 1997 roku funkcjonuje w trosce o dzieci, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się we własnej, biologicznej rodzinie. Podczas dzisiejszego spotkania gospodarze domu i założyciele Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego „Jedno Serce” mówili o początkach wspólnej drogi na rzecz polepszenia warunków życia dzieciom znajdującym się w skrajnie trudnym położeniu. Nie kryli, że energię do działania czerpią z sukcesów i wsparcia swoich podopiecznych i dorosłych wychowanków, na których zrozumienie i pomoc zawsze mogą liczyć.


W trakcie ponad dwudziestu lat funkcjonowania Dom Rodzinny Edyty i Jarosława Wojtasińskich zapewnił schronienie i opiekę trzydzieściorgu sześciorgu dzieciom. Pierwsza Dama gorąco podziękowała rodzicom za szlachetną postawę, empatię i troskę wobec dzieci dotkniętych przez los, za budowanie relacji rodzinnych i przekazywanie młodym ludziom prawidłowych wzorców.

W poniedziałek Małżonka Prezydenta poznała obecnych podopiecznych ośrodka, przez których została zaproszona do obejrzenia domu i rozmów o szkole, przybranym rodzeństwie,marzeniach i zainteresowaniach. Tegoroczni maturzyści podzielili się z Pierwszą Damą planami na dalsze życie, zaś młodsze dzieci opowiadały o harcerstwie, pasji do muzyki, jeździe konnej, komiksach i zamiłowaniu do gotowania. Z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka Agata Kornhauser-Duda skierowała do młodych ludzi najlepsze życzenia. – Życzę Wam wiele uśmiechu, spełnienia pragnień i marzeń i aby każdego dnia otaczała Was miłość i życzliwość – mówiła.

W trakcie wizyty do Pierwszej Damy dołączył Andrzej Duda, który wyraził przekonanie, że rodzice zastępczy tworzą środowisko, w którym dziecko doświadczające problemów życiowych może odnaleźć bezcenne poczucie bezpieczeństwa. Nawiązując do niedawnego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego podziękował gospodarzom za otaczanie troską dzieci i młodzieży, za stwarzanie młodym ludziom możliwości rozwoju i za wykształcanie w nich odpowiednich postaw społecznych i obywatelskich.

W ramach powołanego przez państwa Wojtasińskich Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego „Jedno Serce” prowadzone są dwie placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego oraz świetlica środowiskowa, w której dzieci wychowujące się w rodzinach wieloproblemowych otrzymują ciepłe posiłki, pomoc w nauce i wsparcie psychologiczno-pedagogiczne.

Poniedziałkowe spotkanie, w towarzystwie Starosty Powiatu Bialskiego, przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz placówek działających w ramach stowarzyszenia, było okazją do rozmów o systemie pieczy zastępczej w Polsce. Prezydent wyraził uznanie dla działań starostwa i stowarzyszenia, które obecnie obejmuje wsparciem 125 dzieci i młodych ludzi wychowujących się w rodzinach naturalnych, zastępczych i adopcyjnych. Organizacja udziela także wsparcia rodzinom zastępczym, współpracuje z samorządami gminnymi i powiatowymi, jak również z innymi organizacjami pozarządowymi, w tym działającymi w ramach Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej. (KS)/ Kancelaria Prezydenta RP
fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRP


[MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • wycieczka
  2020-06-03 10:19:54

  arrow

  Kolejna wycieczka Pana Prezydenta za pieniądze podatników. Jeśli Pan Prezydent ma takie potrzeby to niech je realizuje za prywatne pieniądze.

 • Maniek
  2020-06-02 14:54:09

  arrow

  Ojojoj. Kiedy było na spotkaniu plenerowym, istniały odległości. W Żabcach ze względu za kameralne spotkanie i przebywanie Prezydenta RP tuż przy dzieciach, zgodnie z przepisami, używane były maski. Jasne?

 • fajnie
  2020-06-02 10:58:11

  arrow

  jak był zakaz zgromadzeń prezydent robił wiece wyborcze np. w Garwolinie, bez masek oczywiście, teraz, gdy już można,wszyscy są w maskach:-)

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 
REKLAMA
NASI PARTNERZY
Mostostal Siedlce

- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »

Międzyrzec Podl.

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje