R E K L A M AMIĘDZYRZEC

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Międzyrzec Podlaski: Uroczysta sesja Rady Miasta
2018-09-22 07:28:21 Artykuł czytany 1120 razy


W piątek, 21 września w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta. Obrady z udziałem wielu gości honorowych i zasłużonych obywateli miasta, wyróżnionych od 1993 do 2018 roku odbyły się w jednej z miejscowych restauracji. Podczas sesji wyróżniono i odznaczono osoby i instytucje zasłużone dla Miasta. M. in.: okolicznościowy medal z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100. Rocznicy Krwawych Dni Międzyrzeca otrzymał ks. kan. Andrzej Sochal, dyrektor Katolickiego Radia Podlasie.


Zaproszonych gości przywitał Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot. Następnie Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski - Andrzej Mironiuk odczytał okolicznościowy list Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza do Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutajGłównym punktem sesji było wręczenie odznaczeń i nadanie honorowych tytułów „Honorowy Obywatel Miasta i Zasłużony dla Miasta Międzyrzec Podlaski” przyznanych przez Radę Miasta w bieżącym roku oraz wręczenie okolicznościowych medali z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100. rocznicy Krwawych Dni Międzyrzeca.


Rada Miasta Międzyrzec Podlaski dnia 29 maja br. nadała tytuł Honorowego Obywatelstwa Miasta Międzyrzec Podlaski Lechosławowi Gawlikowskiemu.

Lechosław Gawlikowski (ur. 13 czerwca 1946 w Międzyrzecu Podlaskim) – polski dziennikarz, publicysta, archiwista zasobów Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. W 1972 r. rozpoczął pracę w Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, początkowo jako stażysta, później redaktor w redakcji Dziennika Radiowego. Przeniesiony do Działu Programowego Rozgłośni komentował sprawy gospodarcze, z czasem pierwszy zastępca dyrektora rozgłośni. Przez ostatnie miesiące istnienia rozgłośni w Monachium pełnił obowiązki dyrektora Rozgłośni Polskiej RWE. Po jej zamknięciu był w grupie najstarszych pracowników Rozgłośni Polskiej RWE odznaczonych przez prezydenta Lecha Wałęsę. Otrzymał wówczas Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. W grudniu 2015 opublikował pracę pt. ”Pracownicy Radia Wolna Europa. Biografie zwykłe i niezwykłe”, będącą w zamierzeniu uzupełnieniem dwutomowych wspomnień Jana Nowaka-Jeziorańskiego: Polska z oddali i Wojna w eterze, dotyczących okresu jego pracy w Rozgłośni Polskiej RWE. Żonaty, mieszka w Monachium. Wyróżnienie wręczyli Przewodniczący Rady Miasta Robert Matejek i Burmistrz Zbigniew Kot.

30 sierpnia br. Rada Miasta Międzyrzec Podlaski nadała pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatelstwa Miasta Międzyrzeca Podlaskiego Zdzisławowi Frydrychowskiemu . Wyróżnienie odebrał syn Zdzisław Frydrychowski z żoną i córką.

Zdzisław Frydrychowski urodził się 22 listopada 1929 r. zmarł 21 lutego 1982 r. Był emerytowanym pilotem, majorem w stanie spoczynku. Aktywnie włączał się w tworzenie struktur Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego „Solidarność” na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Prowadził zbiórkę pieniędzy, które następnie zostały przekazane dla robotników strajkujących w Stoczni Gdańskiej. Stanął na czele pierwszego miejskiego zarządu NSZZ Solidarność. Pomagał tworzyć komisje zakładowe na terenie Międzyrzeca. Zmarł na początku stanu wojennego nękany przez ciężką chorobę i funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa.

Podczas tej uroczystej sesji Przewodniczący Rady Miasta Robert Matejek wraz z Burmistrzem Zbigniewem Kotem wręczyli odznaki i tytuły „Zasłużony Dla Miasta” Międzyrzec Podlaski.

Za szczególne zasługi na rzecz czynnego zaangażowania w budowanie partnerstwa w zakresie polityki rozwoju gospodarczego miasta, integracji międzyrzeckich przedsiębiorców i działania na rzecz lokalnego rozwoju miasta Międzyrzec Podlaski 6 marca 2018 r Rada Miasta nadała odznaki następującym osobom:
Tadeuszowi Antoniemu Kotowi,
Mirosławowi Kulikowi,
Edwardowi Adamowi Leszczyńskiemu
i Romanowi Ireneuszowi Sierhejowi
.

28 marca br. Rada Miasta Międzyrzec Podlaski nadała tytuł i odznakę „Zasłużony dla Miasta” Międzyrzeca Podlaskiego za szczególne zasługi na rzecz szerzenia i propagowania kultury Zdzisławowi Frydrychowskiemu. Za szczególne zasługi na rzecz rozwoju bazy sportowej oraz propagowania sportu wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych Dariuszowi Roszkowskiemu.

25 kwietnia br.  Rada Miasta za szczególne zasługi na rzecz promocji Miasta Międzyrzec Podlaski poprzez popularyzację i rozpowszechnianie historii szczególnie historii średniowiecznej nadała tytuł i odznakę „Zasłużony dla Miasta” Międzyrzeca Podlaskiego Tomaszowi Sajko. Za szczególne zasługi na rzecz rozwoju i promocji Miasta Międzyrzec Podlaski w dziedzinie muzyki Januszowi Samociukowi
Za szczególne zasługi na rzecz upowszechniania kultury artystycznej promocji Zespołowi Pieśni i Tańca Ludowego „Dzieci Podlasia”.

29 maja br. za szczególne zasługi na w zakresie ochrony przeciwpożarowej, pomocy mieszkańcom miasta oraz promocji właściwych zachowań i postaw wśród dzieci i młodzieży w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego tytuł i odznakę „Zasłużony dla Miasta” Międzyrzeca Podlaskiego Rada Miasta nadała Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim. Za szczególne zasługi w zakresie ochrony przeciwpożarowej, pomocy mieszkańcom miasta oraz pełnienia funkcji reprezentacyjnych podczas uroczystości patriotyczno-religijnych, państwowych i samorządowych Ochotniczej Straży Pożarnej „Śródmieście” w Międzyrzecu Podlaskim.

28 czerwca br. za szczególne zasługi na rzecz czynnego zaangażowania i promocję Miasta Międzyrzec Podlaski w dziedzinie muzyki chóralnej Rada Miasta nadała tytuł i odznakę „Zasłużony dla Miasta” Międzyrzeca Podlaskiego:
Eugeniuszowi Zdzisławowi Kalenikowi,
Wacławowi Romanowi Kosteckiemu, Janowi Maksymowiczowi
i Aleksandrowi Rostkowi
.

Natomiast dnia 30 sierpnia br. Rada Miasta nadała tytuł i odznakę „Zasłużony dla Miasta” Międzyrzeca Podlaskiego za szczególne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za działalność społeczną i związkową na terenie miasta Międzyrzec Podlaski Mariannie Gomółce.

Za szczególne zasługi na rzecz promowania historii miasta i regionu Międzyrzeca Podlaskiego oraz edukację dzieci i młodzieży - Towarzystwu Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim.

Ponadto Burmistrz Miasta Zbigniew Kot i Przewodniczący Rady Miasta Robert Matejek wręczyli okolicznościowe medale z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100. Rocznicy Krwawych Dni Międzyrzeca.
Medale otrzymali m.in.
Elżbieta Dzikowska, Ryszard Kornacki,
dr Józef Geresz,
ks. Infułat Kazimierz Korszniewicz

ks. kan. Andrzej Sochal dyr. Katolickiego Radia Podlasie
.


Obrady uroczystej sesji uświetnił występ młodych artystów z Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim pod kierunkiem Cezarego WOCHA.

Info/foto SK
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Xxx
    2018-09-24 19:43:29

    arrow

    Grzyb postawił "Miasto to ludzie" chcąc kupić sobie głosy i......przegrał. Teraz Kot daje wszystkim "blaszki" i .....historia może się powtórzyć. Pozdrawiam wszystkich nie głosujących. Dalej nie mamy kandydata który "czuje blusa". Mamy znowu 5 lat do tyłu. Kiedy w końcu ruszymy do przodu??????

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 
REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

29 lat Audycji Trzeźwiejących Alkoholików
2021-11-09 17:52:06 Kategoria:

Audycja Trzeźwiejących Alkoholików "Boże użycz nam pogody ducha" ma 29 lat. Nadawana jest na antenie Radia Podlasie od początku w niezmienionym kształcie. 11 listopada o...

więcej »


foto

Ból po wyrwaniu ósemki – jak sobie z nim poradzić?
2021-12-02 12:03:06 Kategoria:

Większość osób kojarzy wyrwanie ósemki z dużym bólem. Trzeba jednak pamiętać, że stopień nasilenia objawów zależy w głównej mierze od indywidualnej wrażliwości...

więcej »
foto

Pomoc prawna - sprzeciw od nakazu zapłaty
2021-12-01 07:40:32 Kategoria:

Nie da się ukryć, że sprawy o zapłatę długów trafiają do polskich sądów niezwykle często. Niestety wiele osób pozwanych przez banki, firmy windykacyjne i pożyczkowe...

więcej »
foto

Wybieramy suszarkę do włosów - na jakie parametry...
2021-12-01 07:14:43 Kategoria:

Suszarka ma za zadanie wysuszyć nasze włosy, ale oprócz tego może posiadać również dodatkowe funkcje oraz charakteryzować się określonymi parametrami. Na co więc...

więcej »
foto

Jak wybrać najwyższej jakości materac piankowy?
2021-11-30 13:34:16 Kategoria:

Wybór odpowiedniego łóżka wydaje się dla wielu osób jedną z najważniejszych kwestii związanych z wyposażeniem sypialni. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, z...

więcej »
foto

Dobra karma dla kota — czyli jaka?
2021-11-29 12:26:41 Kategoria:

Koty są mięsożercami. Przy ich karmieniu należy więc zwracać uwagę na wysoki udział mięsa w karmie. Najlepiej byłoby, gdyby jej reszta składała się z warzyw....

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, starając się o kredyt hipoteczny?
2021-11-29 11:04:20 Kategoria:

Własne mieszkanie to marzenie wielu osób, w szczególności tych, które dopiero rozpoczynają dorosłe życie. Niemniej jednak sfinansowanie jego zakupu z oszczędności...

więcej »
foto

ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE SZKOLENIE Z DOSKONALENIA...
2021-11-25 07:44:25 Kategoria:

Na Torze w Modlinie odbędzie się bezpłatne szkolenie z doskonalenia techniki jazdy. Miejsce szkolenia: Tor Modlin, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki ul. Gen. Wiktora Thommée 1.

więcej »
foto

XXIV Targi Rękodzieła Artystycznego, czyli pokaż nam...
2021-11-24 14:24:19 Kategoria:

Stare miejsce, nowi wystawcy, stara tradycja, nowe atrakcje. Spotykamy się po raz 24 na Targach Rękodzieła Artystycznego w Parku Handlowym Arche w Siedlcach. To wydarzenie...

więcej »
foto

„Bliżej Unii Europejskiej” - cykl audycji na...
2021-11-19 15:55:40 Kategoria: Wybierz kategorie

Na antenie Katolickiego Radia Podlasie ponownie rusza cykl audycji poświęconych Unii Europejskiej. Będzie można w nich usłyszeć o bieżących działaniach wspólnoty,...

więcej »

Międzyrzec Podl.

w lewoGrudzień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12

MIĘDZYRZEC, 12.12 10:00

Międzyrzecki Jarmark Świąteczny

więcej »
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje