R E K L A M AMIĘDZYRZEC

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wakacje w OSP Krzewica
2017-08-17 11:16:00 Artykuł czytany 306 razy


Od 17 lipca do 4 sierpnia w siedzibie Stowarzyszenia OSP Krzewica odbywały się wakacyjne zajęcia dla dzieci. Inicjatywa była możliwa dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach programu English Teaching dla projektu „English Club”.


W ramach spotkań dzieci wzięły udział m.in. w zajęciach sportowo-tanecznech, grały w gry zespołowe i poznawały nowe zabawy ruchowe. Uczestnicy także tworzyli własne arcydzieła, ruchome obrazki, prace malowane palcami, lepione z gliny, samodzielnie wykonane ozdoby do domu i wiele innych.
Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski  Krzysztof Adamowicz i Kierownik Referatu Oświaty Monika Sierpień odwiedzili dzieci podczas zajęć. Podarowali dzieciom gry planszowe oraz obejrzeli układy taneczne w wykonaniu krzewickich młodych talentów.

Strażacy z OSP Krzewica, którzy realizują swój projekt „Jestem bezpieczny, umiem ratować 2017”, pokazali dzieciom jak wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, jak przeprowadzić  resuscytację krążeniowo-oddechową, zakładać kołnierz ratunkowy, umieszczać poszkodowanego na desce ratowniczej. Oprócz praktycznej wiedzy dzieci mogły celować do celu z hydronetki, obejrzeć samochód strażacki.
   
Każdego dnia dzieci także cieszyły się słodkim poczęstunkiem, o który zadbali strażacy z OSP Krzewica, Katarzyna Wsół reprezentująca firmę Dr Gerard, Krystyna i Jacek Łascy ze sklepu „Groszek” w Krzewicy,  Danuta Filipiuk z Próchenek.
   
W ramach uzyskanych funduszy na wakacyjne zajęcia została zakupiona tablica magnetyczna typu flipchart, wszelkie materiały papiernicze i plastyczne wykorzystywane na zajęciach, gry planszowe, a także sfinansowane zostało wynagrodzenie osób prowadzących zajęcia.
   
Szczegółowe relacje z każdego dnia zajęć oraz więcej zdjęć można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/englishclubkrzewica

Projekt „English Club”  realizowany jest przez Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewicy od września 2016 roku w ramach programu English Teaching. Program ten został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a jego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida. Głównym założeniem programu jest wspieranie działań na rzecz promocji nauki języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Priorytetem Programu jest też wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich.

Info/foto UG Międzyrzec


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Pachnąca pielęgnacja ciała – co najlepsze na...
2017-11-20 09:06:56 Kategoria:

Troska o ciało wcale nie musi być nudna! W jego pielęgnacji warto postawić na skuteczne kosmetyki poprawiające kondycję skóry oraz... nastrój. Bo kto powiedział, że...

więcej »
foto

„Spotkania ludzi z pasją” w restauracji PATIO
2017-11-13 09:05:03 Kategoria:

21 listopada o godzinie 18:00 w siedleckiej restauracji PATIO odbędzie się spotkanie „Myślistwo – moja pasja”. Gośćmi specjalnymi spotkania będą: Alina Groblewska,...

więcej »

Międzyrzec Podl.

w lewoListopad 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10

MIĘDZYRZEC, 10.11

Wieczór z poezją śpiewaną w Tłuśćcu

więcej »
11

MIĘDZYRZEC, 11.11

11 listopada w Międzyrzecu

więcej »
12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24

MIĘDZYRZEC, 24.11

Międzyrzec Podlaski: spotkanie z Przemkiem Kossakowskim

więcej »
25 26

MIĘDZYRZEC, 26.11

Gminny Konkurs Piosenki Ludowej

więcej »
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje