R E K L A M AMIĘDZYRZEC

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wakacje w OSP Krzewica
2017-08-17 11:16:00 Artykuł czytany 493 razy


Od 17 lipca do 4 sierpnia w siedzibie Stowarzyszenia OSP Krzewica odbywały się wakacyjne zajęcia dla dzieci. Inicjatywa była możliwa dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach programu English Teaching dla projektu „English Club”.


W ramach spotkań dzieci wzięły udział m.in. w zajęciach sportowo-tanecznech, grały w gry zespołowe i poznawały nowe zabawy ruchowe. Uczestnicy także tworzyli własne arcydzieła, ruchome obrazki, prace malowane palcami, lepione z gliny, samodzielnie wykonane ozdoby do domu i wiele innych.
Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski  Krzysztof Adamowicz i Kierownik Referatu Oświaty Monika Sierpień odwiedzili dzieci podczas zajęć. Podarowali dzieciom gry planszowe oraz obejrzeli układy taneczne w wykonaniu krzewickich młodych talentów.

Strażacy z OSP Krzewica, którzy realizują swój projekt „Jestem bezpieczny, umiem ratować 2017”, pokazali dzieciom jak wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, jak przeprowadzić  resuscytację krążeniowo-oddechową, zakładać kołnierz ratunkowy, umieszczać poszkodowanego na desce ratowniczej. Oprócz praktycznej wiedzy dzieci mogły celować do celu z hydronetki, obejrzeć samochód strażacki.
   
Każdego dnia dzieci także cieszyły się słodkim poczęstunkiem, o który zadbali strażacy z OSP Krzewica, Katarzyna Wsół reprezentująca firmę Dr Gerard, Krystyna i Jacek Łascy ze sklepu „Groszek” w Krzewicy,  Danuta Filipiuk z Próchenek.
   
W ramach uzyskanych funduszy na wakacyjne zajęcia została zakupiona tablica magnetyczna typu flipchart, wszelkie materiały papiernicze i plastyczne wykorzystywane na zajęciach, gry planszowe, a także sfinansowane zostało wynagrodzenie osób prowadzących zajęcia.
   
Szczegółowe relacje z każdego dnia zajęć oraz więcej zdjęć można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/englishclubkrzewica

Projekt „English Club”  realizowany jest przez Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewicy od września 2016 roku w ramach programu English Teaching. Program ten został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a jego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida. Głównym założeniem programu jest wspieranie działań na rzecz promocji nauki języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Priorytetem Programu jest też wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich.

Info/foto UG Międzyrzec


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
foto

Wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA w Węgrowie
2018-06-18 07:58:26 Kategoria:

23 czerwca w Węgrowie odbędzie się wielkie otwarcie marketu budowlanego ANIBA. Wydarzeniu będą towarzyszyć konkursy i atrakcje dla dzieci. Będzie można również wygrać...

więcej »
foto

Noc Świętojańska w Gródku nad Bugiem
2018-06-18 07:23:30 Kategoria:

Dyrekcja Obiektu Gródek nad Bugiem ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie pn. NOC ŚWIĘTOJAŃSKA. Uroczystość odbędzie się 24 czerwca w godz. 11.00 – 24.00 na terenie...

więcej »

Międzyrzec Podl.

w lewoCzerwiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8

MIĘDZYRZEC, 08.06

Konferencja IT w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »
9 10

MIĘDZYRZEC, 10.06

Koncert organowy w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24

MIĘDZYRZEC, 24.06 12:30

Rodzinny Piknik Przyrodniczo - Sportowy w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje