R E K L A M AMIĘDZYRZEC

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Wakacje w OSP Krzewica
2017-08-17 11:16:00 Artykuł czytany 247 razy


Od 17 lipca do 4 sierpnia w siedzibie Stowarzyszenia OSP Krzewica odbywały się wakacyjne zajęcia dla dzieci. Inicjatywa była możliwa dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach programu English Teaching dla projektu „English Club”.


W ramach spotkań dzieci wzięły udział m.in. w zajęciach sportowo-tanecznech, grały w gry zespołowe i poznawały nowe zabawy ruchowe. Uczestnicy także tworzyli własne arcydzieła, ruchome obrazki, prace malowane palcami, lepione z gliny, samodzielnie wykonane ozdoby do domu i wiele innych.
Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski  Krzysztof Adamowicz i Kierownik Referatu Oświaty Monika Sierpień odwiedzili dzieci podczas zajęć. Podarowali dzieciom gry planszowe oraz obejrzeli układy taneczne w wykonaniu krzewickich młodych talentów.

Strażacy z OSP Krzewica, którzy realizują swój projekt „Jestem bezpieczny, umiem ratować 2017”, pokazali dzieciom jak wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, jak przeprowadzić  resuscytację krążeniowo-oddechową, zakładać kołnierz ratunkowy, umieszczać poszkodowanego na desce ratowniczej. Oprócz praktycznej wiedzy dzieci mogły celować do celu z hydronetki, obejrzeć samochód strażacki.
   
Każdego dnia dzieci także cieszyły się słodkim poczęstunkiem, o który zadbali strażacy z OSP Krzewica, Katarzyna Wsół reprezentująca firmę Dr Gerard, Krystyna i Jacek Łascy ze sklepu „Groszek” w Krzewicy,  Danuta Filipiuk z Próchenek.
   
W ramach uzyskanych funduszy na wakacyjne zajęcia została zakupiona tablica magnetyczna typu flipchart, wszelkie materiały papiernicze i plastyczne wykorzystywane na zajęciach, gry planszowe, a także sfinansowane zostało wynagrodzenie osób prowadzących zajęcia.
   
Szczegółowe relacje z każdego dnia zajęć oraz więcej zdjęć można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/englishclubkrzewica

Projekt „English Club”  realizowany jest przez Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewicy od września 2016 roku w ramach programu English Teaching. Program ten został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a jego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida. Głównym założeniem programu jest wspieranie działań na rzecz promocji nauki języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Priorytetem Programu jest też wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich.

Info/foto UG Międzyrzec


wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Najlepsze działki w Siedlcach!
2017-09-20 08:42:05 Kategoria:

Miasto Siedlce oferuje do sprzedaży niezwykle atrakcyjny teren położony w ścisłym centrum miasta, w kwartale ulic: Pułaskiego, Kilińskiego, Sienkiewicza, Floriańska....

więcej »

Międzyrzec Podl.

w lewoWrzesień 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

MIĘDZYRZEC, 03.09

Pierogi Roku na Dożynkach Powiatowych w Sosnówce

więcej »

MIĘDZYRZEC, 03.09 14:00

Czytanie na sportowo

więcej »
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16

MIĘDZYRZEC, 16.09 14:00

Jesienne Spotkanie z Piosenką w Tłuśćcu

więcej »
17

MIĘDZYRZEC, 17.09

Jubileusz scholi

więcej »
18 19 20 21 22 23 24
25

MIĘDZYRZEC, 25.09

Koncert charytatywny

więcej »
26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje