R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spektakl teatralny dla dzieci STRASZKA POSPOLITA
2018-11-13 14:48:10 Artykuł czytany 19 razy


Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza na spektakl teatralny "Straszka pospolita" realizowany w ramach programu Teatr Polska.


O ile straszkę pospolitą - popularny gatunek ważki - można spotkać nad jeziorem albo nad rzeką to pospolite strachy występują dosłownie wszędzie. Raz większe, raz mniejsze, u małych i dużych, czające się w dzień i w nocy. Skąd się biorą? Jak działają? Dlaczego i po co się boimy? Takie pytania podejmuje w swoim najnowszym spektaklu Grupa Coincidentia zapraszając młodych widzów (w wieku od 7 lat) do osobliwego laboratorium strachów i wspólnego odkrywania istoty lęku. To szalona podróż w głąb ludzkiej głowy, dziwacznych snów, gawęd i bajek na dobranoc, realizowana poprzez kolaż fantazji i teatralnych eksperymentów. Na drodze scenicznych improwizacji, bazując na tekstach naukowych, dramatycznych czy autentycznych, dziecięcych opowieściach artyści odtwarzają mechanizmy strachu bawiąc się konwencjami i formą.


Informacje
czas trwania: 65 min.
grupa wiekowa: dzieci (7+)
scenografia: Małgorzata Tarasewicz - Wosik
choreografia: Karolina Garbacik
muzyka: Jerzy Bielski
data premiery: 4 listopada 2017 
miejsce premiery: Siedlisko Kultury Solniki 44


Po spektaklu zapraszamy na zajęcia warsztatowe, które rozpoczną się rozmową, moderowaną przez prowadzących. Punktem wyjścia będzie pytanie o scenę ze spektaklu "Straszka pospolita", która najbardziej utkwiła w pamięci uczestników. Wyłaniające się w trakcie rozmowy tematy staną się pomostem do kolejnej części zajęć, która polegać będzie na "zmaterializowaniu" opisanego tematu. Przy użyciu materiałów dostarczonych przez organizatorów, uczestnicy będą konstruować formy plastyczne lub literackie, rysunki, bądź dobierać rekwizyty, które zobrazują ich małe strachy, techniki obrony przed nimi czy też stanowić będą ich interpretację wybranych momentów przedstawienia. Materiały, z którymi pracować będą uczestnicy zajęć, odnosić się będą do samej warstwy wizualnej spektaklu (tego z czego zbudowana została scenografia, lalki etc). Warsztat zakończy się krótką prezentacją stworzonych form z ich opisem, bądź niezbędnymi do ich zaprezentowania działaniami scenicznymi.

Na warsztaty obowiązują zapisy - ilość miejsc ograniczona.
Projekt finansowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu Teatr Polska ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spektakl finansowany przez Gminną Komisję do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Inf. pras.
[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument...
2019-05-23 16:44:12 Kategoria:

Lato zbliża się wielkimi krokami. Część z nas tegoroczny urlop spędzi poza granicami naszego kraju. Planując taki wyjazd warto jednak pamiętać, że zagraniczna...

więcej »
foto

Zwiedzanie Lublina wynajętym samochodem - poznaj nasze...
2019-05-22 13:03:35 Kategoria:

Lublin jest coraz popularniejszą destynacją wśród podróżujących po całym kraju. Stolica Lubelszczyzny ma swój wyjątkowy klimat, który kusi zarówno do dłuższych...

więcej »
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8

MIŃSK MAZ., 08.05 18:30

Mińsk Mazowiecki: Biblioteka Podróży z Elizą Piotrowską

więcej »
9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23

MIŃSK MAZ., 23.05 19:00

Koncert Daniela Gałązki z Zespołem

więcej »
24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje