R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ferie w Pałacu
2020-02-04 17:30:01 Artykuł czytany 55 razy


Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na Ferie w Pałacu Dernałowiczów. Zajęcia ruszają już pierwszego dnia ferii, czyli 10 lutego.


W ramach zajęć organizowanych z okazji ferii, dzieci i młodzież wezmą udział m.in. w warsztatach rysunku 3D, warsztatach witrażu, warsztatach astronomicznych.

PROGRAM


10 lutego

Warsztaty rysunku 3D


Czy wiesz, że dziecko za pomocą odpowiednich narzędzi potrafi samodzielnie stworzyć wszystko, co jest mu potrzebne? Na przykład czapkę, gadżety, zabawki, praktyczne narzędzia, modele pojazdów, architektury i wiele innych przydatnych rzeczy. Rysunek 3D to zajęcia plastyczne łączące technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią młodego człowieka. Za pomocą długopisów 3D dzieci rysują bezpośrednio w powietrzu. Narysowane w ten sposób przedmioty utwardzają się i są w pełni funkcjonalne już po kilku sekundach. Rysowanie za pomocą 3D pen ’ów jest o wiele bardziej czasochłonne, niż szkicowanie ołówkiem po kartce. Wbrew pozorom nie jest to wadą, lecz zaletą tej metody. Dzięki długotrwałemu procesowi twórczemu, który jest wpisany w rysowanie długopisami 3D, młodzi ludzie rozwijają kompetencje niezbędne w dorosłym życiu. W czasach, gdy z powodu nadmiaru bodźców dzieciom trudno jest skupić się dłużej na jednej czynności, jest to sposób na wzmacnianie umiejętności koncentracji, cierpliwości i planowania. Wykwalifikowani instruktorzy wspierają dzieci w podejmowaniu ambitnych wyzwań i ich realizacji. Dzieci natomiast doskonale się bawią i wyzwalają w pełni swoją kreatywność, pasję tworzenia i zdolności manualne.

11 lutego

Warsztaty witrażu


 Warsztaty „Spotkania ze sztuką - w pracowni witrażu”. Zajęcia pokazują uczestnikom piękną tradycję pracy z kolorowym szkłem i przybliżają ginący zawód witrażownika. Podczas warsztatów rozmawiamy również o właściwościach użytych materiałów i wielu zjawiskach fizycznych. Każdy uczestnik wykona okienną zawieszkę witrażową z kolorowego szkła witrażowego przy pomocy secesyjnej techniki Tiffany`ego zwanej techniką miedzi i cyny, bazując na wstępnie przygotowanych elementach. Dzięki czemu dzieci mogą spróbować pracy z prawdziwym szkłem witrażowym w bezpieczny dla siebie sposób. Celem zajęć jest rozbudzenie ciekawości poznawczej i wrażliwości estetycznej uczestników, poszerzenie wiedzy dzieci z zakresu sztuki. Kontakt z tak różnorodnym wizualnie materiałem, jakim jest szkło witrażowe sprzyja doskonaleniu procesów poznawczych oraz pozwala na empiryczne sprawdzenie teorii barw, a różnorodność wykonywanych zadań sprzyja doskonaleniu motoryki i wyobraźni przestrzennej.

Bezpośredni kontakt z autentycznym rzemiosłem i atrakcyjnym materiałem daje niepowtarzalną okazję do doświadczania radości tworzenia oraz cieszenia się efektem swojej pracy. Każde dziecko własnoręcznie wykonany witraż zabiera do domu. Zajęcia są przystosowane do wieku dzieci, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa pracy ze szkłem. Wszystkie elementy szklane są wstępnie oszlifowane (szkło nie posiada ostrych krawędzi), do lutowania uczniowie dostają rękawiczki i okulary ochronne, a aktywność odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z wieloletnią praktyką i przygotowaniem pedagogicznym.

12 lutego

Akcja kreacja - Warsztaty z TooDoo


Będziemy szyć, kleić, wycinać, wiązać, rysować - czyli wszystko, co młode tygrysy lubią najbardziej.

13 lutego

Tajne szyfry, kody i zagadki


Maraton Minecraft z elementami programowania - gra turniejowa w oparciu o przygotowaną mapę i serwer. Dodatkowo zapoznamy uczestników z podstawami programowania z Minecraft.

Pokój zagadek Twierdza Szyfrów, w którym szyfr należy odkryć poprzez analizowanie, łączenie faktów, rozwiązywanie zadań matematycznych. Liczy się spryt i spostrzegawczość. Dobra zabawa gwarantowana!

Matematyczny Pokój Zagadek MathRiders udowadnia, że nauka matematyki może być przygodą i świetną rozrywką. Pokój zagadek jest również doskonałą grą zespołową, w której ważna jest współpraca i wzajemna pomoc. Przy okazji mamy okazję kształtować wśród dzieci takie kompetencje jak logiczne myślenie, spostrzegawczość, analizowanie i wyciąganie wniosków. Ponadto, poprzez takie aktywności chcemy pokazać, że wiedza matematyczna jest ważnym elementem rzeczywistości i przydaje się nie tylko podczas szkolnych zajęć.

14 lutego

Ferie z gwiazdami


Ferie to szczególny czas, kiedy uczniowie mogą poznawać świat, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, przeżywać niezwykłe przygody. Właśnie takich przeżyć dostarczą zajęcia, które przygotowaliśmy specjalnie dla dzieci i młodzieży.

POKAZY W PLANETARIUM

We wnętrzu na kopule sferycznego namiotu wyświetlany jest specjalnie przygotowany pokaz astronomiczny. Podczas seansu poznamy tajemnice Kosmosu, jego bliższe i dalsze rejony. Dzieci i młodzież wyjdą z planetarium bogatsze o niezwykłe wrażenia i fakty związane z astronomią, a wszystko to w zgodzie z najnowszą wiedzą i programem nauczania.

„Od zmierzchu do świtu”

Poznajemy aktualne dzienne i nocne niebo: Księżyc i jego fazy, Słońce, planety, kometę i deszcz meteorów, czyli Układ Słoneczny. Na rozgwieżdżonym niebie obejrzymy charakterystyczne dla danej pory roku gwiazdy i gwiazdozbiory, zobaczymy jak niebo zmienia się w ciągu nocy i roku, czyli poznamy konsekwencje ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi. Dowiemy się m.in. jak odnaleźć Gwiazdę Polarną i dlaczego jest ona taka wyjątkowa. Nauczymy się rozpoznawać niektóre gwiazdozbiory i poznamy związane z nimi mity. Poznamy pojęcia: zodiak, ruch wirowy i obiegowy. Obejrzymy mgławice i galaktyki, czyli obiekty głębokiego nieba.

„Powrót na Księżyc”

Podczas seansu w mobilnym planetarium dzieci poznają naturalnego satelitę Ziemi, przyjrzą się jego powierzchni i parametrom fizycznym, poznają zjawiska związane z jego obiegiem wokół naszej planety, zobaczą jak przebiegały niektóre misje księżycowe i jaką wiedzę przyniosły o najbliższym kosmicznym towarzyszu Ziemi. Szczególną uwagę poświęcimy ostatniej załogowej misji na Srebrny Glob oraz planom i możliwościom ponownego podboju, a nawet zasiedlenia Księżyca.

WARSZTATY ASTRONOMICZNE

"Droga Mleczna i inne galaktyki"

Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie stworzą mapę Kosmosu i naszego w nim miejsca. Zaczniemy od naszej planety, jej miejsca w Układzie Słonecznym, miejsca Układu Słonecznego w Naszej Galaktyce, a następnie jej miejsca w Kosmosie.

"Księżyc"

Uczestnicy, przy użyciu specjalnych modeli, poznają budowę, ukształtowanie powierzchni i znaczenie Księżyca dla Ziemi. Poznają pojęcia widoczna i niewidoczna strona oraz jasna i ciemna, które często są mylone. Na zakończenie ze specjalnej masy plastycznej wykonają samodzielnie model jednego z kraterów księżycowych.

„Satelitą na podbój kosmosu”

Warsztaty poświęcone historii podboju Kosmosu, na których dzieci dowiedzą się jak wyglądały pierwsze sztuczne satelity wysyłane w przestrzeń kosmiczną, jak działały i czym różnią się od współczesnych. W trakcie warsztatów uczniowie wykonają modele sztucznych satelitów takich jak Sputnik czy Kosmiczny Teleskop Hubble’a.

„Lecimy w Kosmos”

Interaktywne zajęcia poświęcone technice i fazom lotów kosmicznych, historii podboju Kosmosu oraz dotychczasowym i przyszłym celom misji kosmicznych. Podczas zajęć uczniowie będą uczestniczyli w różnorodnych formach aktywności: pogadanka, prezentacja multimedialna, budowanie modelu rakiety, wcielanie się w rolę astronauty podczas konkursu.

WYKŁAD


„Życie na stacji kosmicznej”

Dowiemy się jak w stanie nieważkości wyglądają codzienne czynności, jak branie prysznica, korzystanie z ubikacji, jedzenie posiłków, spanie. Zobaczymy, że nawet w najmniejszym stopniu nie są one podobne do tych samych czynności na Ziemi. Usłyszymy ponadto w jaki sposób astronauci przygotowują się do lotu w kosmos, kto może zostać astronautą i jak wygląda dzień na stacji kosmicznej.źródło: MDK

DW

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
foto

Jak radzimy sobie z koronawirusem?
2020-06-22 06:00:00 Kategoria:

W regionie siedleckim do tej pory odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem . Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny,...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

MIŃSK MAZ., 04.07

Rowerowy przeplataniec

więcej »
5

MIŃSK MAZ., 05.07

Mrozy: wraca tramwaj konny

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje