R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Piotr Pełka z Mińska Mazowieckiego wyróżniony przez Forbesa!
2020-10-14 11:42:56 Artykuł czytany 129 razy


Pochodzący z Mińska Mazowieckiego 29-letni Piotr Pełka trafił na tegoroczną listę Forbesa “30 przed 30-tką”! Każdego roku magazyn “Forbes” wyróżnia w ten sposób 30 najbardziej przedsiębiorczych osób lub zespołów, którzy odnieśli sukces jeszcze przed ukończeniem 30 roku życia.


Od studenckiego pomysłu do efektywnego biznesu

Piotr Pełka jest absolwentem Politechniki Warszawskiej na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Jednak ścieżka edukacji Piotra rozpoczęła się w Mińsku Mazowieckim, jego rodzinnym mieście - w Szkole Podstawowej nr 3, a potem w Zespole Szkół Ekonomicznych.

W 2015 roku Piotr Pełka wraz z kolegami ze studiów i obecnymi wspólnikami - Radosławem Kuleszą, Sebastianem Langą i Dawidem Leśniakiewiczem wpadli na pomysł otwarcia szkoły programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania, którą z sukcesem prowadzą do teraz.

Rozwój “Gigantów Programowania”


Obecnie “Giganci Programowania” to największa tego typu działalność w Polsce. Szybki rozwój marce zapewniło uruchomienie systemu franczyzowego, dzięki czemu Giganci Programowania obecni są w miastach w całej Polsce i wciąż rozrastają się o kolejne lokalizacje własne i franczyzowe. Warto dodać, że wszystko to na przestrzeni zaledwie tylko kilku lat.

Szkoła posiada także swoje placówki za granicą. Pod marką Coding Giants zajęcia prowadzone są w Barcelonie oraz na Słowacji. Trwają też rozmowy z osobami z innych krajów, które zainteresowane są uruchomieniem kursów.

Dostrzeżeni przez Forbesa


W tym roku “Forbes” w swoich kryteriach, poza biznesmenami wyróżniającymi się na polskiej arenie pod względem innowacyjności, kreatywności i rozwoju, uwzględniał także to, jak młodzi przedsiębiorcy odnaleźli się w sytuacji epidemiologicznej.

- Czas pandemii okazał się bardzo trudnym okresem także dla nas i postawił nam dużo wyzwań. Na szczęście szybko udało nam się przeorganizować cały system tak, aby jak najszybciej przejść na zajęcia zdalne. Za cel postawiliśmy sobie, aby zajęcia zdalne nie odbiegały jakością od zajęć stacjonarnych. Stąd uruchomiliśmy specjalne wsparcie techniczne, wzmocniliśmy dział obsługi, przeszkoliliśmy nauczycieli i dostosowaliśmy system do nowej formy zajęć. Dziś możemy przyznać, że udało nam się ten cel osiągnąć - sporo naszych uczniów zdecydowało się na kontynuację nauki w nowym roku szkolnym właśnie w trybie zdalnym - mówi Piotr Pełka, jeden z założycieli Gigantów Programowania.

Nowe projekty

Poza nauczaniem programowania, firma od tego roku uruchomiła nowy projekt edukacyjny pod marką Giganci Edukacji. Obecnie w ofercie znajdują się kursu przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty, ale w przyszłości ma być rozwijany o kolejne grupy oraz przedmioty ścisłe.


Inf. pras.
[MSz]


wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Debiutancka płyta aktora Janka Traczyka w Radiu Podlasie
2020-12-01 12:28:30 Kategoria:

Janek Traczyk - aktor, który znany jest szerszej publiczności z warszawskiego Teatru Roma, gdzie wcielał się w główne role w musicalach „Piloci" oraz „Aida" oraz...

więcej »


foto

Nielimitowany internet mobilny - LTE bez limitu - gdzie...
2020-12-02 10:24:49 Kategoria:

Pełna swoboda, duża niezależność i stały dostęp do sieci w dowolnym miejscu - Internet mobilny bez limitu to doskonały wybór zarówno do domu, jak i do biura. Jeszcze...

więcej »
foto

Wśród gąszcza tłumaczeń staramy się wyróżnić...
2020-12-01 10:41:27 Kategoria:

Wśród gąszcza tłumaczeń staramy się wyróżnić jakością i naszą pasją…. Żyjemy w dynamicznie zmieniających się czasach, w świecie informacji, w erze Internetu,...

więcej »
foto

Hity w sezonie jesień-zima!
2020-11-30 11:18:45 Kategoria:

Każdy sezon przynosi nam pewne nowości w modzie. Niektóre się powtarzają w nieco odświeżonym wydaniu, inne natomiast dopiero torują sobie drogę. Te na jesień-zimę są...

więcej »
foto

Zanzibar, Tanzania czy Mauritius? – Egzotyczne i...
2020-11-27 12:19:38 Kategoria:

Poszukujesz pięknych wakacji w tropikalnej scenerii i z dala od tłumów? Marzysz o ciepłej wodzie i kąpielach w krystalicznych wodach Oceanu Indyjskiego? Śnisz o ucieczce...

więcej »
foto

Nowy punkt pobierania wymazów w kierunku COVID-19 na...
2020-11-27 12:12:24 Kategoria:

23 listopada Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o. o. uruchomiło punkt pobierania wymazów w kierunku COVID-19.

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoGrudzień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje