R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

„Bezpieczne Ferie 2018”
2018-01-12 11:42:04 Artykuł czytany 107 razy


W okresie od 13 do 28 stycznia 2018 roku w województwie mazowieckim zaplanowano ferie zimowe dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Policjanci w Mińsku Mazowieckim, planują w tych dniach przeprowadzenie na wielu płaszczyznach, działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym w tym czasie.


W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi które w tym roku przypadają w dniach 13 – 28 stycznia, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim prowadzić będą działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywających na zimowiskach oraz na terenie miasta podczas tzw. „zimy w mieście”.

 

Wspólnie z innymi służbami policjanci będą kontrolować miejsca gdzie najczęściej gromadzą się młodzi ludzie. Podejmą także działania aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego na terenie powiatu mińskiego, i skontrolują tzw. „dzikie lodowiska”.

 

Głównymi celami zimowej akcji policyjnej są:

    Wyeliminowanie lub ograniczenie nieszczęśliwych wypadków, jakim ulegają dzieci i młodzież: zabawy na dzikich lodowiskach, wypadki i kolizje z udziałem dzieci i młodzieży, jeżdżących na sankach, łyżwach, nartach, bawiących się na drogach i osiedlowych ulicach.

    Ograniczenie ilości przestępstw, które nasilają się w okresie ferii zimowych oraz czynów karalnych popełnianych przez nieletnich, ze szczególnym uwzględnieniem: włamań do mieszkań, włamań do szkół, kradzieży mienia, rozbojów, pobić i wymuszeń rozbójniczych.

    Ujawnianie przestępstw i wykroczeń popełnionych na szkodę nieletnich.

    Eliminowanie naruszeń prawa przez grupy młodzieżowe.

    Przeciwdziałanie zjawisku narkomanii, alkoholizmowi i innym mogącym się pojawić patologiom społecznym.

 

Policjanci przeprowadzą również kontrole stanu technicznego autokarów, przewożących młodzież na zimowisko. Od wielu już lat, takim miejscem na terenie powiatu mińskiego jest parking przy ul. Przemysłowej w Mińsku Mazowieckim. Kontrolę taką należy wcześniej zgłosić do Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mińsku Mazowieckim tel. 25 759 60 04.

 

Okres ferii zimowych to również czas kiedy na dłużej opuszczamy nasze mieszkania i domy. Oto kilka porad jak należy zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem.

 

Co możemy zrobić, aby utrudnić działanie włamywaczowi?

    zawsze zamykaj drzwi i zabezpiecz okna oraz wejścia balkonowe tak, aby nie były one łatwe do otwarcia,

    nigdy nie powierzaj kluczy osobom obcym, mało znanym, uświadom swoje dzieci aby również nikomu nie udostępniały kluczy do mieszkania, sprawdzaj tożsamość i cel wizyty gdy odwiedza cię listonosz, hydraulik,

    w drzwiach zamontuj tylko atestowane zamki, jeżeli zauważysz podejrzane osoby w twoim otoczeniu poinformuj o tym najbliższą jednostkę Policji pod nr 997 lub 112,

    po wejściu do domu zamknij za sobą drzwi i nigdy nie zostawiaj dokumentów i kluczy do samochodu w przedpokoju, zamontuj system alarmowy, który w znacznym stopniu zniechęci rabusia do działania,

    jeżeli posiadasz cenne przedmioty np. dzieła sztuki oznakuj je w dyskretnym miejscu, w przypadku utraty będzie łatwiej je zidentyfikować,

    jeżeli posiadasz psa, zwracaj uwagę na zachowanie swojego czworonogiego przyjaciela – jego nerwowe zachowanie może sygnalizować że dzieje się coś niebezpiecznego,

    pamiętaj każde zabezpieczenie antywłamaniowe certyfikowane zamki, alarm, rolety antywłamaniowe w znacznym stopniu podniosą poziom Twojego bezpieczeństwa!!!

    pamiętaj, że Twój sąsiad to jedno z najlepszych zabezpieczeń przed złodziejami – również Ty nie bądź bierny, jeżeli zauważysz niepokojąca Cię sytuacje nie wahaj się poinformuj o swoich spostrzeżeniach najbliższa jednostkę Policji pod nr 997 lub 112.mz/ksp

[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
REKLAMA
joachimianna.pl

Mińsk Maz.

w lewoStyczeń 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

MIŃSK MAZ., 05.01

Śladami Marszałka Mannerheima w Polsce

więcej »
6

MIŃSK MAZ., 06.01

Cegłów: Orszak Trzech Króli

więcej »
7

MIŃSK MAZ., 07.01 12:45

Koncert kolęd w Mrozach /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
8

MIŃSK MAZ., 08.01

Jacek Kawalec w Mińsku Mazowieckim

więcej »
9 10 11 12 13 14

MIŃSK MAZ., 14.01

Koncert uczniów Szkoły Muzycznej w Mrozach

więcej »

MIŃSK MAZ., 14.01 11:45

Chóralny Koncert Kolędowy w Mrozach

więcej »
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26

KRAJ, 26.01 - 28.01

Rekolekcje dla małżonków i narzeczonych w Loretto k. Wyszkowa

więcej »
27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje