R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim podpisał porozumienie o współpracy ze Starostą Mińskim
2017-10-23 15:15:54 Artykuł czytany 292 razy


Dzień, w którym zorganizowano sympozjum o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim, było doskonałą okazją do podpisania porozumienia o współpracy przy realizacji programu prewencyjnego opracowanego przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. W ramach tego programu policjanci będą w najbliższym czasie realizować zadania związane z uświadamianiem pieszych i przypominać im o realizacji obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Podczas kontroli policjanci będą wręczać pieszym, zgodnie z założeniem akcji - elementy odblaskowe.


Zwieńczeniem  wspólnych rozmów, później opracowania planu działań i wreszcie określenia zakresu planowanych do realizacji zadań, było stworzenie Powiatowego Programu „Bądź widoczny, świeć przykładem, bądź dla innych drogowskazem” – skierowanego do niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Aby jednak wprowadzić program w życie, niezbędne było podpisanie porozumienia pomiędzy Starostą Mińskim a Komendantem Powiatowym Policji w Mińsku Mazowieckim. Doskonałą okazją był dzień, w którym odbywała się konferencja w mińskim „Mechaniku” z cyklu „Bezpieczna jazda”.

Opracowany przez policjantów i pracowników Starostwa program jest dedykowany pieszym i ma na celu minimalizowanie występowania zdarzeń z ich udziałem. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na pozytywne aspekty wynikające z noszenia odblasków. Dlatego też, zgodnie z założeniem, każdemu kontrolowanemu przez policjantów – pieszemu, będzie wręczany element odblaskowy.

Po uroczystym podpisaniu porozumienia, Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim młodszy inspektor Sławomir Rogowski złożył na ręce Starosty serdeczne podziękowanie za wsparcie inicjatyw służących poprawie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mińskiego.


Tekst: Dn/ KPP Mińsk Maz.
Zdjęcia: Do/Powiat Miński


[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
REKLAMA
joachimianna.pl

Mińsk Maz.

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIŃSK MAZ., 01.02 12:00

Mińsk Mazowiecki: Wykład „Kobieta w niemieckim obozie koncentracyjnym”

więcej »
2 3 4
5 6 7 8

MIŃSK MAZ., 08.02 18:30

Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem w Mińsku Mazowieckim

więcej »
9 10

MIŃSK MAZ., 10.02 18:00

Koncert operetkowy w Mińsku Mazowieckim

więcej »
11
12 13 14 15 16

MIŃSK MAZ., 16.02

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie budowy wiaduktu w Mrozach

więcej »
17 18
19 20

MIŃSK MAZ., 20.02

Spotkanie z Adamem Robińskim w Mińsku Mazowieckim

więcej »
21 22 23 24 25

MIŃSK MAZ., 25.02

Kurs pierwszej pomocy w Kiczkach

więcej »
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje