R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

„Kultura Ziemi Mińskiej w 20-lecie Powiatu Mińskiego”
2019-10-09 15:17:49 Artykuł czytany 26 razy


Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej poinformowała, że wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Starostwem Powiatu Mińskiego organizuje spotkanie integracyjne „Kultura Ziemi Mińskiej w 20-lecie Powiatu Mińskiego”. Będzie to przedsięwzięcie promujące osiągnięcia i walory Ziemi Mińskiej, realizowane w dniach 8-9 listopada br. w Hali Sportowej, w Liceum Ogólnokształcącym im. Polskiej Macierzy Szkolnej, ul. Piękna 7A w Mińsku Mazowieckim.


Powiat Miński może pochwalić się bogatą ofertą kulturalną dostępną dla lokalnych społeczności oraz turystów napływowych    z sąsiednich powiatów oraz całego województwa. Organizacja wystawy pozwoli zebrać i zaprezentować w jednym miejscu najatrakcyjniejsze oferty oraz podmioty branży promującej dziedzictwo kulturowe, tj. jednostki samorządu terytorialnego, muzea, domy kultury, koła gospodyń wiejskich, obiekty sakralne i obiekty agroturystyczne. Wszystkie podmioty będą miały okazję do atrakcyjnej prezentacji swojej działalności oraz dorobku kulturalnego. Pierwszy dzień spotkania będzie otwarty dla szkolnych grup zorganizowanych, ponieważ to bardzo ważny klient dla organizacji pobytów m.in w obiektach agroturystycznych – zagrodach edukacyjnych, na warsztatach w domach kultury bądź w muzeach na lekcjach tematycznych. (w godz.10-17).

Wydarzenie będzie skierowane do mieszkańców powiatu mińskiego oraz gości napływowych z całego województwa mazowieckiego i spoza jego granic. Po piątku otwartym dla grup szkolnych i nauczycieli sobota będzie dedykowana wszystkim zainteresowanym z powiatu mińskiego i całego województwa (w godz. 10-14) . Podczas tego spotkania odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się z kulturą Ziemi Mińskiej, jej historią, tradycją  i folklorem. Goście będą mieli okazję degustować lokalne produkty np. sójki mazowieckie,  sery kozie, a nawet przetwory z czosnku latowickiego oraz pochodzące z lokalnych ogrodów i sadów. W trakcie spotkania na scenie zaprezentują się również lokalni artyści oraz przedstawiciele jst i innych obiektów promujących dziedzictwo kulturowe, którzy krótko opowiedzą o swojej działalności w gminach oraz zachęcą do odwiedzenia ich regionu oraz całej Ziemi Mińskiej. 

Ważnym elementem będzie turystyka filmowa. Powstało tu bowiem kilka kultowych filmów i seriali – „Noce i Dnie”, „Ranczo”, „Plebania”, filmy o Józefie Piłsudskim a ostatnio komedia „Ostra”, której premiera zapowiedziana jest na przełomie bieżącego i przyszłego roku. Czekamy na ostateczne potwierdzenie obecności aktorów grających czołowe role w wymienionych filmach. Przewidujemy także koncert muzyki filmowej.
Impreza, która z pewnością ściągnie wielu uczestników, będzie idealną okazją do promocji Ziemi Mińskiej – jej osiągnięć, walorów, oferty kulturowej, turystycznej i około turystycznej  - stąd pomysł na organizację spotkania integracyjnego, podczas którego zaprezentują się gminy i miasta powiatu, wszyscy chętni przedsiębiorcy i firmy turystyczne. Na stoiskach dostępne będą materiały promocyjne, warsztaty rękodzielnicze (np. wyplatanki z siana czy wikliny), regionalne swojskie jadło. Na scenie zagoszczą lokalne zespoły ludowe, wystąpią też znani artyści.


  Najważniejsze cele przedsięwzięcia to:

- Integracja środowisk kulturalnych powiatu mińskiego
- Promocja dorobku kulturowego powiatu mińskiego,
- Prezentacja dorobku kulturalnego
- Nawiązanie bądź utrzymywanie współpracy z nowymi partnerami,
- Wsparcie promocji dziedzictwa narodowego w ofercie zagród agroturystycznych i ułatwienie nawiązania współpracy między zagrodami a szkołami w celu realizacji podstawy programowej nauczania na warsztatach plenerowych.Inf. pras.
[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Dieta z dowozem do domu w Białymstoku – jak ją...
2019-10-11 15:15:27 Kategoria:

Być może zastanawiacie się nad zamówieniem diety z dowozem do domu. Nie macie czasu bądź masz najzwyczajniej w świecie macie już dość stania godzinami przy garnkach....

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje