R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

„Kultura Ziemi Mińskiej w 20-lecie Powiatu Mińskiego”
2019-10-09 15:17:49 Artykuł czytany 59 razy


Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej poinformowała, że wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Starostwem Powiatu Mińskiego organizuje spotkanie integracyjne „Kultura Ziemi Mińskiej w 20-lecie Powiatu Mińskiego”. Będzie to przedsięwzięcie promujące osiągnięcia i walory Ziemi Mińskiej, realizowane w dniach 8-9 listopada br. w Hali Sportowej, w Liceum Ogólnokształcącym im. Polskiej Macierzy Szkolnej, ul. Piękna 7A w Mińsku Mazowieckim.


Powiat Miński może pochwalić się bogatą ofertą kulturalną dostępną dla lokalnych społeczności oraz turystów napływowych    z sąsiednich powiatów oraz całego województwa. Organizacja wystawy pozwoli zebrać i zaprezentować w jednym miejscu najatrakcyjniejsze oferty oraz podmioty branży promującej dziedzictwo kulturowe, tj. jednostki samorządu terytorialnego, muzea, domy kultury, koła gospodyń wiejskich, obiekty sakralne i obiekty agroturystyczne. Wszystkie podmioty będą miały okazję do atrakcyjnej prezentacji swojej działalności oraz dorobku kulturalnego. Pierwszy dzień spotkania będzie otwarty dla szkolnych grup zorganizowanych, ponieważ to bardzo ważny klient dla organizacji pobytów m.in w obiektach agroturystycznych – zagrodach edukacyjnych, na warsztatach w domach kultury bądź w muzeach na lekcjach tematycznych. (w godz.10-17).

Wydarzenie będzie skierowane do mieszkańców powiatu mińskiego oraz gości napływowych z całego województwa mazowieckiego i spoza jego granic. Po piątku otwartym dla grup szkolnych i nauczycieli sobota będzie dedykowana wszystkim zainteresowanym z powiatu mińskiego i całego województwa (w godz. 10-14) . Podczas tego spotkania odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się z kulturą Ziemi Mińskiej, jej historią, tradycją  i folklorem. Goście będą mieli okazję degustować lokalne produkty np. sójki mazowieckie,  sery kozie, a nawet przetwory z czosnku latowickiego oraz pochodzące z lokalnych ogrodów i sadów. W trakcie spotkania na scenie zaprezentują się również lokalni artyści oraz przedstawiciele jst i innych obiektów promujących dziedzictwo kulturowe, którzy krótko opowiedzą o swojej działalności w gminach oraz zachęcą do odwiedzenia ich regionu oraz całej Ziemi Mińskiej. 

Ważnym elementem będzie turystyka filmowa. Powstało tu bowiem kilka kultowych filmów i seriali – „Noce i Dnie”, „Ranczo”, „Plebania”, filmy o Józefie Piłsudskim a ostatnio komedia „Ostra”, której premiera zapowiedziana jest na przełomie bieżącego i przyszłego roku. Czekamy na ostateczne potwierdzenie obecności aktorów grających czołowe role w wymienionych filmach. Przewidujemy także koncert muzyki filmowej.
Impreza, która z pewnością ściągnie wielu uczestników, będzie idealną okazją do promocji Ziemi Mińskiej – jej osiągnięć, walorów, oferty kulturowej, turystycznej i około turystycznej  - stąd pomysł na organizację spotkania integracyjnego, podczas którego zaprezentują się gminy i miasta powiatu, wszyscy chętni przedsiębiorcy i firmy turystyczne. Na stoiskach dostępne będą materiały promocyjne, warsztaty rękodzielnicze (np. wyplatanki z siana czy wikliny), regionalne swojskie jadło. Na scenie zagoszczą lokalne zespoły ludowe, wystąpią też znani artyści.


  Najważniejsze cele przedsięwzięcia to:

- Integracja środowisk kulturalnych powiatu mińskiego
- Promocja dorobku kulturowego powiatu mińskiego,
- Prezentacja dorobku kulturalnego
- Nawiązanie bądź utrzymywanie współpracy z nowymi partnerami,
- Wsparcie promocji dziedzictwa narodowego w ofercie zagród agroturystycznych i ułatwienie nawiązania współpracy między zagrodami a szkołami w celu realizacji podstawy programowej nauczania na warsztatach plenerowych.Inf. pras.
[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
foto

Jak radzimy sobie z koronawirusem?
2020-06-22 06:00:00 Kategoria:

W regionie siedleckim do tej pory odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem . Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny,...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

MIŃSK MAZ., 04.07

Rowerowy przeplataniec

więcej »
5

MIŃSK MAZ., 05.07

Mrozy: wraca tramwaj konny

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje