R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powstaną nowe alejki i ciągi rowerowe w miejskim parku w Mińsku Mazowieckim
2017-03-31 16:22:36 Artykuł czytany 594 razy


24 marca burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski podpisał umowę na rewitalizację parku miejskiego w Mińsku Mazowieckim.


Przedmiotem umowy jest rewitalizacja parku miejskiego w Mińsku Mazowieckim – alejek i ciągów rowerowych w ramach projektu pn. „Rozwój i rewaloryzacja terenów zieleni w centrum Mińska Mazowieckiego”. Projekt realizowany jest w ramach działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego, oś priorytetowa II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie: 9 alejek i 2 ciągów pieszo-rowerowych. Aleje parkowe objęte opracowaniem w większości posiadają nawierzchnie mineralne, część natomiast szczątkową nawierzchnię z płyt betonowych. Wszystkie alejki zostaną wykonane z kostki brukowej typu Nostalit w kolorze barw jesieni. Konstrukcję nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Ogrodowej stanowi obecnie beton asfaltowy w złym stanie technicznym, lecz nadającym się do wykorzystania na przyszłą podbudowę projektowanej konstrukcji nawierzchni. Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Ogrodowej wykonany zostanie z kostki brukowej betonowej typu Starobruk w kolorze barw jesieni. Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż zbiornika wodnego pomiędzy ulicami Warszawską i Parkową wykonany będzie z nawierzchni mineralnej tj. grysów drogowych zagęszczonych mechanicznie.

Projekt alejek ma na celu stworzenie w przestrzeni publicznej miejsca sprzyjającego codziennemu wypoczynkowi mieszkańców, podniesienie walorów estetycznych oraz poprawę warunków użytkowania. Realizacja przedsięwzięcia zmierzać będzie do odtworzenia historycznej kompozycji alejek w parku miejskim.

Wykonawcą jest Zarząd Dróg Miejskich Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec sierpnia 2017 roku.


EJ/ Minsk-maz.pl  [MSz]
wykop

Komentarze

  • Minszczanin
    2017-08-17 15:47:40

    arrow

    Inicjatywa rewaloryzacji cenna ale dlaczego tak bez glowy i zwyklej gospodarnosci?!nasadzenia tam gdzie ewidentnie chodza i beda chodzic ludzie a wiec je zaraz zdepcza albo przeciwnie w najciemniejszych obszarach parku gdzie nikt nie naprawil alejki(od strony ul. Budowlanej)wiec wiosna i jesienia ciezko tam nawet przejsc.Pieczolowicie wybrane kamienie,utwardzenie i posianie trawy na placu przy Chelmonskiego(gdzie bywaly beznadziejne karuzele) i nadzieja ze bedzie tu wreszcie piekna laka a juz tydzien pozniej wjechal na nia ciezki sprzet uzywany przy remoncie Budowlanej-czyli pieniadze wyrzucone w bloto...Cala inwestycja nieprzemyslana,nienadzorowana..Jestem w parku codziennie i serce sie kraje jak widac jak wyrzucone sa pieniadze.Sadzenie w poludnie w upal juz zwiednietych rododendronow ktorych nikt porzadnie nie podleje,robienie nasadzen przed pracami budowlanymi...straszne..alejki betonowe szerokosci ul.Warszawskiej a na srodku ich skrzyzowan nawet zadnego klombu...koniec alejek w nicosci kompletnie oderwany od uzywanych przez ludzi szlakow.Ale nie ma sie co dziwic-chyba tylko w Minsku jest fontanna i lawki do rekreacji w srodku parkingu oraz plac zabaw ulokowany na skrzyzowaniu komunikacyjnym do szkol,osiedli i kosciola w dodatku rozdzielonyy siatka w 2 strefach a nie ogrodzony jako calosc.Mialo byc pieknie a wyszlo jak zwykle....

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

XL lat SIEDLECKIEJ ZOOTECHNIKI w Uniwersytecie...
2018-07-04 10:47:28 Kategoria:

W bieżącym roku akademickim 2017-2018 obchodzimy piękny Jubileusz 40 lat działalności kierunku ZOOTECHNIKA w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Instytut...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIŃSK MAZ., 01.07

Piosenki Osieckiej w Rudnie

więcej »

MIŃSK MAZ., 01.07 09:00

Objazdowy bibliotekarz 2018

więcej »
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21

MIŃSK MAZ., 21.07

Sławomir i Oddział Zamknięty w Cegłowie

więcej »
22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje