R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powstaną nowe alejki i ciągi rowerowe w miejskim parku w Mińsku Mazowieckim
2017-03-31 16:22:36 Artykuł czytany 446 razy


24 marca burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski podpisał umowę na rewitalizację parku miejskiego w Mińsku Mazowieckim.


Przedmiotem umowy jest rewitalizacja parku miejskiego w Mińsku Mazowieckim – alejek i ciągów rowerowych w ramach projektu pn. „Rozwój i rewaloryzacja terenów zieleni w centrum Mińska Mazowieckiego”. Projekt realizowany jest w ramach działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego, oś priorytetowa II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie: 9 alejek i 2 ciągów pieszo-rowerowych. Aleje parkowe objęte opracowaniem w większości posiadają nawierzchnie mineralne, część natomiast szczątkową nawierzchnię z płyt betonowych. Wszystkie alejki zostaną wykonane z kostki brukowej typu Nostalit w kolorze barw jesieni. Konstrukcję nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Ogrodowej stanowi obecnie beton asfaltowy w złym stanie technicznym, lecz nadającym się do wykorzystania na przyszłą podbudowę projektowanej konstrukcji nawierzchni. Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Ogrodowej wykonany zostanie z kostki brukowej betonowej typu Starobruk w kolorze barw jesieni. Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż zbiornika wodnego pomiędzy ulicami Warszawską i Parkową wykonany będzie z nawierzchni mineralnej tj. grysów drogowych zagęszczonych mechanicznie.

Projekt alejek ma na celu stworzenie w przestrzeni publicznej miejsca sprzyjającego codziennemu wypoczynkowi mieszkańców, podniesienie walorów estetycznych oraz poprawę warunków użytkowania. Realizacja przedsięwzięcia zmierzać będzie do odtworzenia historycznej kompozycji alejek w parku miejskim.

Wykonawcą jest Zarząd Dróg Miejskich Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec sierpnia 2017 roku.


EJ/ Minsk-maz.pl  [MSz]
wykop

Komentarze

  • Minszczanin
    2017-08-17 15:47:40

    arrow

    Inicjatywa rewaloryzacji cenna ale dlaczego tak bez glowy i zwyklej gospodarnosci?!nasadzenia tam gdzie ewidentnie chodza i beda chodzic ludzie a wiec je zaraz zdepcza albo przeciwnie w najciemniejszych obszarach parku gdzie nikt nie naprawil alejki(od strony ul. Budowlanej)wiec wiosna i jesienia ciezko tam nawet przejsc.Pieczolowicie wybrane kamienie,utwardzenie i posianie trawy na placu przy Chelmonskiego(gdzie bywaly beznadziejne karuzele) i nadzieja ze bedzie tu wreszcie piekna laka a juz tydzien pozniej wjechal na nia ciezki sprzet uzywany przy remoncie Budowlanej-czyli pieniadze wyrzucone w bloto...Cala inwestycja nieprzemyslana,nienadzorowana..Jestem w parku codziennie i serce sie kraje jak widac jak wyrzucone sa pieniadze.Sadzenie w poludnie w upal juz zwiednietych rododendronow ktorych nikt porzadnie nie podleje,robienie nasadzen przed pracami budowlanymi...straszne..alejki betonowe szerokosci ul.Warszawskiej a na srodku ich skrzyzowan nawet zadnego klombu...koniec alejek w nicosci kompletnie oderwany od uzywanych przez ludzi szlakow.Ale nie ma sie co dziwic-chyba tylko w Minsku jest fontanna i lawki do rekreacji w srodku parkingu oraz plac zabaw ulokowany na skrzyzowaniu komunikacyjnym do szkol,osiedli i kosciola w dodatku rozdzielonyy siatka w 2 strefach a nie ogrodzony jako calosc.Mialo byc pieknie a wyszlo jak zwykle....

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
REKLAMA
joachimianna.pl

Mińsk Maz.

w lewoStyczeń 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

MIŃSK MAZ., 05.01

Śladami Marszałka Mannerheima w Polsce

więcej »
6

MIŃSK MAZ., 06.01

Cegłów: Orszak Trzech Króli

więcej »
7

MIŃSK MAZ., 07.01 12:45

Koncert kolęd w Mrozach /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
8

MIŃSK MAZ., 08.01

Jacek Kawalec w Mińsku Mazowieckim

więcej »
9 10 11 12 13 14

MIŃSK MAZ., 14.01

Koncert uczniów Szkoły Muzycznej w Mrozach

więcej »

MIŃSK MAZ., 14.01 11:45

Chóralny Koncert Kolędowy w Mrozach

więcej »
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26

KRAJ, 26.01 - 28.01

Rekolekcje dla małżonków i narzeczonych w Loretto k. Wyszkowa

więcej »
27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje