R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powstaną nowe alejki i ciągi rowerowe w miejskim parku w Mińsku Mazowieckim
2017-03-31 16:22:36 Artykuł czytany 506 razy


24 marca burmistrz Mińska Mazowieckiego Marcin Jakubowski podpisał umowę na rewitalizację parku miejskiego w Mińsku Mazowieckim.


Przedmiotem umowy jest rewitalizacja parku miejskiego w Mińsku Mazowieckim – alejek i ciągów rowerowych w ramach projektu pn. „Rozwój i rewaloryzacja terenów zieleni w centrum Mińska Mazowieckiego”. Projekt realizowany jest w ramach działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego, oś priorytetowa II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie: 9 alejek i 2 ciągów pieszo-rowerowych. Aleje parkowe objęte opracowaniem w większości posiadają nawierzchnie mineralne, część natomiast szczątkową nawierzchnię z płyt betonowych. Wszystkie alejki zostaną wykonane z kostki brukowej typu Nostalit w kolorze barw jesieni. Konstrukcję nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Ogrodowej stanowi obecnie beton asfaltowy w złym stanie technicznym, lecz nadającym się do wykorzystania na przyszłą podbudowę projektowanej konstrukcji nawierzchni. Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Ogrodowej wykonany zostanie z kostki brukowej betonowej typu Starobruk w kolorze barw jesieni. Ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż zbiornika wodnego pomiędzy ulicami Warszawską i Parkową wykonany będzie z nawierzchni mineralnej tj. grysów drogowych zagęszczonych mechanicznie.

Projekt alejek ma na celu stworzenie w przestrzeni publicznej miejsca sprzyjającego codziennemu wypoczynkowi mieszkańców, podniesienie walorów estetycznych oraz poprawę warunków użytkowania. Realizacja przedsięwzięcia zmierzać będzie do odtworzenia historycznej kompozycji alejek w parku miejskim.

Wykonawcą jest Zarząd Dróg Miejskich Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec sierpnia 2017 roku.


EJ/ Minsk-maz.pl  [MSz]
wykop

Komentarze

  • Minszczanin
    2017-08-17 15:47:40

    arrow

    Inicjatywa rewaloryzacji cenna ale dlaczego tak bez glowy i zwyklej gospodarnosci?!nasadzenia tam gdzie ewidentnie chodza i beda chodzic ludzie a wiec je zaraz zdepcza albo przeciwnie w najciemniejszych obszarach parku gdzie nikt nie naprawil alejki(od strony ul. Budowlanej)wiec wiosna i jesienia ciezko tam nawet przejsc.Pieczolowicie wybrane kamienie,utwardzenie i posianie trawy na placu przy Chelmonskiego(gdzie bywaly beznadziejne karuzele) i nadzieja ze bedzie tu wreszcie piekna laka a juz tydzien pozniej wjechal na nia ciezki sprzet uzywany przy remoncie Budowlanej-czyli pieniadze wyrzucone w bloto...Cala inwestycja nieprzemyslana,nienadzorowana..Jestem w parku codziennie i serce sie kraje jak widac jak wyrzucone sa pieniadze.Sadzenie w poludnie w upal juz zwiednietych rododendronow ktorych nikt porzadnie nie podleje,robienie nasadzen przed pracami budowlanymi...straszne..alejki betonowe szerokosci ul.Warszawskiej a na srodku ich skrzyzowan nawet zadnego klombu...koniec alejek w nicosci kompletnie oderwany od uzywanych przez ludzi szlakow.Ale nie ma sie co dziwic-chyba tylko w Minsku jest fontanna i lawki do rekreacji w srodku parkingu oraz plac zabaw ulokowany na skrzyzowaniu komunikacyjnym do szkol,osiedli i kosciola w dodatku rozdzielonyy siatka w 2 strefach a nie ogrodzony jako calosc.Mialo byc pieknie a wyszlo jak zwykle....

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Ponton Racing 2018
2018-02-26 15:52:40 Kategoria: Wybierz kategorie

Halo! Nie śpimy! Tylko się budzimy z zimowego snu, bo… Już 23 marca (piątek) w Parku Wodnym Siedlce po raz drugi wystartuje Ponton Racing, czyli wyścigi pontonów...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoMarzec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIŃSK MAZ., 01.03

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w powiecie mińskim

więcej »
2 3 4

MIŃSK MAZ., 04.03

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w powiecie mińskim

więcej »

MIŃSK MAZ., 04.03

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Mińsku Mazowieckim

więcej »
5 6 7 8

MIŃSK MAZ., 08.03

Narodowy Balet Kijowski w Mińsku Mazowieckim

więcej »
9 10

MIŃSK MAZ., 10.03

IV Gminny Turniej Tenisa Stołowego w Cegłowie

więcej »
11

MIŃSK MAZ., 11.03

Mrozy: warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

więcej »

MIŃSK MAZ., 11.03 15:00

Dzień Kobiet w GCK Mrozy

więcej »
12 13

MIŃSK MAZ., 13.03

Marzec'68 - Spotkanie z Sabiną Baral i Magdą Umer w mińskiej bibliotece

więcej »
14 15 16 17 18

MIŃSK MAZ., 18.03

PODEJMIJ KOLARSKIE WYZWANIE W FILMOWYCH PLENERACH

więcej »

MIŃSK MAZ., 18.03

Przygody Robinsona Crusoe w mińskim MDK

więcej »

MIŃSK MAZ., 18.03 12:45

Misterium „Stabat Mater” w kościele w Mrozach

więcej »
19

MIŃSK MAZ., 19.03

Szkolenie w Mrozach

więcej »
20 21 22 23 24 25

MIŃSK MAZ., 25.03

Koncert „Projekt Osiecka” w Mińsku Mazowieckim

więcej »

MIŃSK MAZ., 25.03

Biegi na powitanie wiosny w Mińsku Mazowieckim

więcej »
26 27

MIŃSK MAZ., 27.03

Musical w Mińsku Mazowieckim

więcej »
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje