R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zatrzymany za oszustwa „na wnuczka”
2019-02-20 08:50:21 Artykuł czytany 134 razy


Policyjni wywiadowcy wspólnie z policjantami z komisariatu z Sulejówka, zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Halinów, który podejrzany jest o udział w grupie zajmującej się oszustwami seniorów.


W ciągu ostatnich kilkunastu dni do policjantów z Sulejówka docierały sygnały, że na ich terenie dochodzi do prób wyłudzeń pieniędzy metodami na wnuczka czy na policjanta. Funkcjonariusze w każdym tego typu przypadku bardzo szczegółowo sprawdzają przekazane informacje. Ponadto prowadzili działania mające uchronić seniorów przed utratą swoich oszczędności. Między innymi zwrócili się z apelem do księży aby odczytali wiernym list Komendanta Powiatowego Policji przestrzegający przed podejrzanymi telefonami.

Kilka dni temu policyjni wywiadowcy i funkcjonariusze z komisariatu w Sulejówku, zatrzymali na terenie Sulejówka, 22-letniego mieszkańca gminy Halinów. Mężczyzna został rozpoznany przez jedną z kobiet, od której odbierał pieniądze. Seniorka poinformowała o tym fakcie policjantów, którzy błyskawicznie ustalili personalia mężczyzny i zatrzymali go.

Działania policjantów oraz właściwa postawa pokrzywdzonych, którzy informowali funkcjonariuszy o podejrzanych telefonach, przyczyniły się do zapobieżenia utraty pieniędzy w kwocie ok. 139 tys. złotych. Niestety część seniorów została oszukana w wyniku czego utracili oni ponad 38 tys. złotych. Policjanci odzyskali część pieniędzy oraz złoto o wartości około 2 tys. złotych.

Trwające czynności procesowe doprowadziły do zebrania materiały dowodowego, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 22-latkowi, pięciu zarzutów oszustwa. Mężczyzna przyznał się do tych czynów, w sprawie złożył wyjaśnienia.

Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratora nadzorującego postępowanie i zastosował wobec 22-letniego mieszkańca gminy Halinów środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledczy zaplanowali dalsze czynności w tej sprawie, nie wykluczają także kolejnych zatrzymań.

 


mz/ KPP Mińsk Mazowiecki

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »
foto

Jak sprytnie wybrać ubezpieczenie domu i mieszkania?
2019-05-16 16:33:43 Kategoria:

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu. Na brak ofert nie sposób narzekać, jednakże trzeba wiedzieć, jak wybrać tę...

więcej »

Mińsk Maz.

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8

MIŃSK MAZ., 08.05 18:30

Mińsk Mazowiecki: Biblioteka Podróży z Elizą Piotrowską

więcej »
9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje