R E K L A M AMIŃSK MAZ.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

PODEJMIJ KOLARSKIE WYZWANIE W FILMOWYCH PLENERACH
2018-02-08 18:09:51 Artykuł czytany 1068 razy


Kto zagra główną rolę zwycięzcy? Jakie nieprzewidziane zwroty akcji przewidział w swoim scenariuszu kolarski mistrz Polski Cezary Zamana? Przekonamy się o tym 18 lutego podczas drugiego maratonu z cyklu Northtec MTB Zimą, zaplanowanego w Jeruzalu – wsi znanej z hitowego serialu „Ranczo”.Leżąca w gminie Mrozy wieś Jeruzal była już świadkiem wielu spektakularnych scen, właśnie za sprawą realizowanego tu telewizyjnego serialu z Cezarym Żakiem w głównych rolach. Ale takiego wydarzenia, jakie szykuje triumfator Tour de Pologne i organizator największych kolarskich amatorskich imprez w Polsce Cezary Zamana, jeszcze w Jeruzalu nie było. To zimowy maraton Northtec MTB Zimą. Wyzwanie dla wszystkich poszukujących sposobu na ruch i fizyczną aktywność nawet w niskich temperaturach.

Dlaczego nie zaznać wysiłku i właśnie teraz, zimą, pościgać się na rowerze? – retorycznie pyta dyrektor sportowy maratonu, Cezary Zamana. Nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Wręcz przeciwnie. Ruch o tej porze roku pozwoli się nam zahartować, a przy wciąż krótkich dniach tak potężny zastrzyk pozytywnych i poprawiających humor endorfin jest bezcenny – dodaje Cezary Zamana.

I wie co mówi. Organizowany przez niego od kilku lat zimowy cykl maratonów cieszy się niesłabnącą popularnością. Kto raz zakosztuje ścigania się w mroźnej scenerii, zapewne złapie bakcyla i stanie się gorącym zwolennikiem lutowej jazdy na MTB. Podczas premierowego maratonu rozegranego dwa tygodnie temu w Chotomowie na starcie stanęło ponad 400 zawodników z całej Polski. Czy w Jeruzalu można liczyć na podobną frekwencję?

Na startujących czekają dwa dystanse: Fit (22 km) oraz Mega (41 km). Świetnie przygotowana trasa prowadząca po zróżnicowanym terenie to największy atut zbliżającej się imprezy. Spory kawałek wiedzie przez lasy, dzięki czemu zawodnicy będą osłonięci od wiatru. Ale nie braknie też odcinków na otwartej przestrzeni, które najlepiej pokonać na jak największej prędkości. Zwłaszcza jeśli myśli się o zwycięstwie. Oprócz medali, z Jeruzalu będzie można wrócić z nowiutkim, świetnie wyposażonym rowerem szosowym ufundowanym przez głównego partnera zimowego cyklu, firmę Northtec.

Jest też specjalny 6-kilometrowy odcinek Hobby dla najmłodszych sportowców. Po jego przejechaniu będą mogli wziąć udział w szeregu gier i zabaw prowadzonych przez uśmiechnięte animatorki na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza.

To właśnie w tej szkole zorganizowane będzie całe zaplecze. Z myślą o zawodnikach przygotowane zostaną komfortowe warunki do przebrania się, wymycia roweru, ogrzania się i zjedzenia ciepłego posiłku oraz podzielenia się wrażeniami z trasy z koleżankami i kolegami. Jest to jedna z charakterystycznych cech cyklu Northtec MTB Zimą: świetnie rozumiejący się i życzliwi wobec siebie kolarze.

18 lutego w Jeruzalu zapowiada się więc wielki sportowy przebój. W jego współorganizację zaangażował się Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mrozach. Pozostaje pytanie: kto w tej świetnie znanej z telewizji scenerii okaże się pierwszoplanowym zawodnikiem?

Northtec MTB Zimą – Jeruzal (Gmina Mrozy)
18 lutego 2018 r. (niedziela)

Biuro zawodów, start i meta: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Jeruzalu, ul. Szkolna 8
Zapisy: www.zima.zamanagroup.pl

Informacje: biuro@zamanagroup.pl

•    godz. 08.00 – 10.30 zapisy w Biurze Zawodów
•    godz. 10.00 – start dystansu Hobby
•    godz. 10.30 – ustawianie zawodników w sektorach startowych
•    godz. 11.00 – start dystansów Mega i Fit (start sektorowy)
•    godz. 12.00 – Dekoracja dystansu Hobby
•    godz. 13.30 – Dekoracja dystansu Fit
•    godz. 14.00 – Dekoracja dystansu Mega
•    godz. 15.00 – przewidywane zakończenie


Inf. pras.

[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Mińsk Maz.

w lewoWrzesień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIŃSK MAZ., 01.09

Wycieczka autokarowa po terenie Gminy Mrozy w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

więcej »

MIŃSK MAZ., 01.09

80. rocznica wybuchu II wojny światowej w Mińsku Mazowieckim

więcej »

MIŃSK MAZ., 01.09 13:00

Piknik sportowo-rekreacyjny w Mińsku Mazowieckim

więcej »
2

MIŃSK MAZ., 02.09

Spotkanie Klubu Czytelnika w mińskiej bibliotece

więcej »
3 4

MIŃSK MAZ., 04.09

Wystawa „Zbroja rycerska” w Mińsku Mazowieckim

więcej »
5 6 7 8
9 10 11 12 13 14

MIŃSK MAZ., 14.09

Piłkarski turniej w Cegłowie

więcej »

MIŃSK MAZ., 14.09

Piknik lotniczy w Janowie

więcej »
15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje