R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dominika Figurska w Parczewie: Bóg uratował moje małżeństwo
2018-05-13 13:49:07 Artykuł czytany 3065 razy


Diecezjalny Dzień Rodziny zorganizowano po raz kolejny w Parczewie. Tegoroczne hasło spotkania brzmi „Rodzina Drogą Kościoła”. Swoje konferencje wygłosili ksiądz Marek Dziewiecki i aktorka, Dominika Figurska. Prelegenci mówili o katolickim wychowywaniu dzieci i małżeństwie jako drodze do szczęścia.


Ksiądz Marek Dziewiecki wygłosił konferencję pod tytułem Katolickie wychowanie czyli kochać i wymagać”. Mówił o wychowywaniu dzieci w wierze. Jak stwierdził, rodzic który kocha, wymaga. Ten, kto nie wymaga, nie wystarczająco kocha. Odpowiedzialność, jaką biorą na siebie rodzice, by wychowywać dziecko w wierze, musi zostać poparta praktyką i dobrym przykładem.


Dominika Figurska mówiła o małżeństwie i rodzinie jako drodze do szczęścia. Jak sama przyznała, nie była gotowa na małżeństwo, stąd w jej rodzinie pojawiały się kryzysy. Przezwyciężyła je dzieki Bogu.
- Nie byłam gotowa na małżeństwo - powiedziała Dominika Figurska. Nie wytrwaliśmy w czystości przed ślubem, to był nasz bardzo duży błąd. Modliliśmy się o trudną miłość, nie wiadomo dlaczego. I taką w pewnym momencie dostaliśmy. Dla mnie podstawą w decyzji o małżeństwie był fakt, że mój mąż również jest osobą wierzącą. Cudowna była wspólna hierarchia wartości, że mogliśmy się wspólnie modlić. Potem przyszedł kryzys pierwszego dziecka. Iskrzyło na tle obowiązków. Pytałam „dlaczego ja zostaję w domu”. Kobieta ma służyć mężczyźnie, tak jest w biblii, ale nie o to chodzi. Ciągłe zgody i kłótnie. Po drugim dziecku zaczęłam myśleć o odejściu. W takim momencie zawsze może pojawić się osoba, w środowisku medialnym łatwo i flirty i romanse. Nie byłam tego świadoma, myślałam, że będzie super z kimś innym. Moi rodzice się rozwiedli, więc szłam przez życie ze świadomością, że tak też można zrobić, nawet jeśli w momencie zawarcia małżeństwa chciałam, by trwało do śmierci. W momencie, kiedy powiedziałam, że odchodzę, mój mąż zaczął walczyć. Uratowało mnie też to, że zatęskniłam za pójściem do komunii świętej, a to przecież wyznaczyło kurs mojego życia. Ważne dla mnie jest również macierzyństwo. Sama mam piątkę dzieci. Dzieci, mimo że to trud, to szczęście. Zachęcam młodych do otwartości na życie. Zegar tyka, czas ucieka - mówiła Dominika Figurska. Na zakończenie swojego wystąpienia podkreśliła, że jest zdecydowanie przeciwna aborcji, a dziecko nie może płacić życiem za nieodpowiedzialność rodziców.
Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze


KB
wykop

Komentarze

 • słuchaczka
  2018-05-14 17:52:25

  arrow

  Szczęśliwa kobieta. Od razu widać. Alleluja!

 • Radiosłuchacz
  2018-05-14 17:42:13

  arrow

  Biedna kobieta

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

WYGODNIE, STYLOWO, PRAKTYCZNIE
2019-01-17 14:47:00 Kategoria:

Firma Bamar to polski producent odzieży dziecięcej i niemowlęcej. Została założona w 1998 roku. Marka Nicol powstała w 2009 roku i jest już dobrze znana rodzicom i...

więcej »

Parczew

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

PARCZEW, 06.01

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Parczewa

więcej »
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje