R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spektakl -- WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ
2018-04-12 12:24:11 Artykuł czytany 443 razy


W niedzielę 8 kwietnia 2018 r. w hali sportowej ZSP im. S. Staszica w Parczewie wystawiono widowisko słowno – muzyczne „Wypłyń na głębię” o św. Janie Pawle II, którego współorganizatorem była Parafia pw. św. Jana Chrzciciela – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.


Edycja parczewska tego spektaklu w reżyserii Pana Józefa Obroślaka pozwoliła dzieciom, młodzieży i dorosłym z powiatu parczewskiego zaprezentować swoje talenty wokalne, aktorskie, baletowe, recytatorskie. To wspaniała okazja do tego by uczyć szczególnie młode pokolenie jak świętować Dzień Pański – niedzielę. Na pierwszym miejscu Msza św. z całą rodziną, wspólny obiad, rozmowy przy stole, wycieczki rowerowe, czas spędzony razem ale także poszukiwanie wartościowych wydarzeń, by je przeżyć  z całą rodziną i w gronie rodziny wielopokoleniowej, by przyjemnie ale również pożytecznie spędzić świąteczny czas niedzieli. 

Taką propozycją , która zgromadziła całe rodziny od najmłodszych do najstarszych, był bez wątpienia spektakl „Wypłyń na głębię”. Nastrojowa muzyka, gra świateł, słowa papieża – Polaka, recytacje młodzieży, śpiewy młodego pokolenia,  artystyczny taniec, wprowadziły w klimat zamyślenia, zadumy, refleksji nad życiem, jego kruchością, wartościami jakie wyznajemy na co dzień, roli autorytetów w naszym życiu, które są konkretnym punktem odniesienia do naszego postępowania. Dla chrześcijanina najwyższym autorytetem i wzorem do naśladowania jest Chrystus. Dlatego wypłyń na głębię życia chrześcijaninie, nie lękaj się bo jest z tobą Bóg, którego przyjąłeś za swego Pana i Króla na chrzcie św.  Przyjąłeś też jego krzyż. To on ma ci pomóc osiągnąć chwałę Zmartwychwstania. Żyj po chrześcijańsku i wskazuj innym drogę do Boga, do Ewangelii, do portu zbawienia, do wieczności z Bogiem. Łatwiej to uczynić, gdy mamy konkretny wzór do naśladowania. Jest nim bez wątpienia św. Jan Paweł II.  Przez swoje życie ale także śmierć – odchodzenie do Domu Ojca  był i jest dla nas widzialnym znakiem jak przyjąć od Boga dar życia w swoje dłonie i uczynić je wartościowym w oczach Stwórcy i drugiego człowieka, jak żyć godnie. 

Liczny udział w tym widowisku rodzin wielopokoleniowych, który był odpowiedzią na zaproszenie do włączenia się w to wielkie przedsięwzięcie dla społeczności lokalnej, wpisuje się w duszpasterską troskę o duchowe przygotowanie wiernych z parafii Dekanatu Parczewskiego do Diecezjalnego Dnia Rodziny w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie 13 maja 2018 r. a także Jubileuszu 200-lecia diecezji Siedleckiej przeżywanego     w dniach  07 – 09 czerwca 2018 r. w Janowie Podlaskim i katedrze siedleckiej,   gdzie będziemy dziękować Panu Bogu za dar wiary i świadectwo życia chrześcijańskiego minionych pokoleń, prosząc by i dziś nasze rodziny były silne Bogiem, by Pan Bóg powrócił na pierwsze miejsce w naszym życiu, w życiu naszych rodzin, rodziny parafialnej i całej diecezji.
                                                                            
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJKs. Robert Mączka, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie

[ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Parczew

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13

PARCZEW, 13.04

Parczew: Wystawa rzeźby Igora Romana Korczyńskiego i Rafała Jankowskiego

więcej »
14 15

PARCZEW, 15.04 16:00

Podedwórze: Wieczornica poświęcona Papieżowi Polakowi

więcej »
16 17

PARCZEW, 17.04

Parczew: Dzień otwarty w ARiMR

więcej »
18 19 20 21 22

PARCZEW, 22.04 13:00

Ludowi artyści zaprezentują się w Dębowej Kłodzie

więcej »
23 24

PARCZEW, 24.04 12:00

Parczew: Wkrótce sesja Rady Miejskiej

więcej »
25 26 27

PARCZEW, 27.04

Siemień: Wkrótce sesja Rady Gminy

więcej »
28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje