R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spektakl -- WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ
2018-04-12 12:24:11 Artykuł czytany 737 razy


W niedzielę 8 kwietnia 2018 r. w hali sportowej ZSP im. S. Staszica w Parczewie wystawiono widowisko słowno – muzyczne „Wypłyń na głębię” o św. Janie Pawle II, którego współorganizatorem była Parafia pw. św. Jana Chrzciciela – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.


Edycja parczewska tego spektaklu w reżyserii Pana Józefa Obroślaka pozwoliła dzieciom, młodzieży i dorosłym z powiatu parczewskiego zaprezentować swoje talenty wokalne, aktorskie, baletowe, recytatorskie. To wspaniała okazja do tego by uczyć szczególnie młode pokolenie jak świętować Dzień Pański – niedzielę. Na pierwszym miejscu Msza św. z całą rodziną, wspólny obiad, rozmowy przy stole, wycieczki rowerowe, czas spędzony razem ale także poszukiwanie wartościowych wydarzeń, by je przeżyć  z całą rodziną i w gronie rodziny wielopokoleniowej, by przyjemnie ale również pożytecznie spędzić świąteczny czas niedzieli. 

Taką propozycją , która zgromadziła całe rodziny od najmłodszych do najstarszych, był bez wątpienia spektakl „Wypłyń na głębię”. Nastrojowa muzyka, gra świateł, słowa papieża – Polaka, recytacje młodzieży, śpiewy młodego pokolenia,  artystyczny taniec, wprowadziły w klimat zamyślenia, zadumy, refleksji nad życiem, jego kruchością, wartościami jakie wyznajemy na co dzień, roli autorytetów w naszym życiu, które są konkretnym punktem odniesienia do naszego postępowania. Dla chrześcijanina najwyższym autorytetem i wzorem do naśladowania jest Chrystus. Dlatego wypłyń na głębię życia chrześcijaninie, nie lękaj się bo jest z tobą Bóg, którego przyjąłeś za swego Pana i Króla na chrzcie św.  Przyjąłeś też jego krzyż. To on ma ci pomóc osiągnąć chwałę Zmartwychwstania. Żyj po chrześcijańsku i wskazuj innym drogę do Boga, do Ewangelii, do portu zbawienia, do wieczności z Bogiem. Łatwiej to uczynić, gdy mamy konkretny wzór do naśladowania. Jest nim bez wątpienia św. Jan Paweł II.  Przez swoje życie ale także śmierć – odchodzenie do Domu Ojca  był i jest dla nas widzialnym znakiem jak przyjąć od Boga dar życia w swoje dłonie i uczynić je wartościowym w oczach Stwórcy i drugiego człowieka, jak żyć godnie. 

Liczny udział w tym widowisku rodzin wielopokoleniowych, który był odpowiedzią na zaproszenie do włączenia się w to wielkie przedsięwzięcie dla społeczności lokalnej, wpisuje się w duszpasterską troskę o duchowe przygotowanie wiernych z parafii Dekanatu Parczewskiego do Diecezjalnego Dnia Rodziny w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie 13 maja 2018 r. a także Jubileuszu 200-lecia diecezji Siedleckiej przeżywanego     w dniach  07 – 09 czerwca 2018 r. w Janowie Podlaskim i katedrze siedleckiej,   gdzie będziemy dziękować Panu Bogu za dar wiary i świadectwo życia chrześcijańskiego minionych pokoleń, prosząc by i dziś nasze rodziny były silne Bogiem, by Pan Bóg powrócił na pierwsze miejsce w naszym życiu, w życiu naszych rodzin, rodziny parafialnej i całej diecezji.
                                                                            
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJKs. Robert Mączka, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie

[ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

5 sytuacji, w których warto udać się do ginekologa
2019-07-16 11:21:15 Kategoria:

Wizytę kontrolną u ginekologa należy umawiać przynajmniej raz do roku. Między kolejnymi spotkaniami z lekarzem może jednak okazać się, że ze zdrowiem intymnym kobiety...

więcej »
foto

Gdy zarabiasz w euro a płacisz w PLN
2019-07-15 09:58:57 Kategoria:

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej otrzymywanie wynagrodzenia w euro stało się dość powszechne, zwłaszcza wśród przedsiębiorców oraz osób podejmujących...

więcej »
foto

Biuro i ergonomia
2019-07-10 09:15:31 Kategoria:

Komfortowe warunki pracy nadal nie są standardem każdej firmy, niemniej sytuacja ta ulega systematycznej poprawie. Coraz więcej pracodawców stosuje się do zasad ergonomii,...

więcej »

Parczew

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16

PARCZEW, 16.07

Parczew: Święto miasta już w lipcu

więcej »
17

PARCZEW, 17.07

Parczew: Święto miasta już w lipcu

więcej »
18 19 20 21

PARCZEW, 21.07

Zakopower zagra na Dniach Parczewa

więcej »
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje