R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Misje jubileuszowe w parafii Opatrzności Bożej w Parczewie
2019-10-25 15:33:12 Artykuł czytany 949 razy


W dniach 13 – 20 października w parafii Opatrzności Bożej w Parczewie odbyły się jubileuszowe misje ewangelizacyjne. Przewodniczyli im ks. dr Marek Matusik i ks. dr Jacek Sereda. Miały one charakter szczególny, gdyż miejscowi parafianie przeżywali je po raz pierwszy w dziejach swojej parafii.


W ciągu ośmiu misyjnych dni uczestnicy misji zgłębiali prawdę o miłości Pana Boga do człowieka, podejmowali refleksję nad jakością swojej wiary, zastanawiali się nad tym, co zrobić, by lepiej wypełniać w swoim życiu zobowiązania, wynikające z faktu przynależności do wspólnoty Kościoła. Dla wielu czas misji był również okazją do tego, by odnowić, ożywić i pogłębić swoją relację z Panem Bogiem oraz odkryć na nowo wartość wiary i potrzebę pogłębionego życia sakramentalnego.

Punktem kulminacyjnym misyjnych zmagań był dzień siódmy. To właśnie wtedy, w godzinach wieczornych, do świątyni parafialnej przybyły Święte Znaki – Kopia obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relikwie Błogosławionych Męczenników z Pratulina. W ich uroczystym powitaniu uczestniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. W wygłoszonej podczas Mszy Świętej homilii Ksiądz Biskup wskazał na Matkę Bożą jako na przewodniczkę i niedościgniony wzór na drodze wiary i ukazał świadectwo życia Błogosławionych Męczenników z Pratulina jako drogowskaz dla wszystkich, którzy pragną nieustannie pogłębiać swoją relację z Panem Bogiem. Ponieważ podczas Mszy Świętej sprawowanej na powitanie Świętych Znaków miało także miejsce odnowienie przysięgi małżeńskiej, w wygłoszonym przez Pasterza Diecezji słowie znalazło się również miejsce na przypomnienie znaczenia i wartości katolickiego małżeństwa i rodziny.

Ważnym elementem spotkania parafian parczewskich ze Świętymi Znakami było także trwające w godzinach wieczornych czuwanie modlitewne. Mimo późnej pory uczestniczyła w niej duża grupa wiernych. Wspólną modlitwę rozpoczęto odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i odmówieniem części chwalebnej różańca. Następnie przychodzący do świątyni wierni mogli modlić się w ciszy.
      
Choć misje ewangelizacyjne w parczewskiej parafii p.w. Opatrzności Bożej dobiegły końca, niewątpliwie zapisały się one wyraźnie w dziejach tej młodej wspólnoty parafialnej, a w sercach wielu parafian odcisnęły trwałe piętno i z pewnością wydadzą w przyszłości błogosławione owoce. 
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


Tekst: Joanna Borowicz
Fot. Roman Korpolewski
[MSz]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Grzegorz Aleksandrowicz
tel. 515 118 913
parczew@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Zostań rodzinnym archiwistą
2019-10-31 14:20:00 Kategoria:

Archiwum Państwowe w Siedlcach zaprasza na warsztaty z porządkowania, zabezpieczania i przechowywania rodzinnych archiwaliów.

więcej »

Parczew

w lewoListopad 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje