R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Intensywne szkolenia Terytorialsów w powiecie parczewskim i radzyńskim
2019-04-09 16:47:32 Artykuł czytany 46 razy


Trwają intensywne szkolenia bialskich Terytorialsów w stałym rejonie odpowiedzialności. Już w najbliższy weekend będzie można ich spotkać, m.in. nad Jeziorem Czarne, w miejscowości Białka, Stępków, w Parczewie, a także w Radzyniu Podlaskim. Podczas szkolenia nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.


W  dniach 13 i 14 kwietnia br. w sumie około 200 żołnierzy z 23 Batalionu Lekkiej Piechoty z Białej Podlaskiej będzie szkolić się w powiecie parczewskim i radzyńskim z taktyki i terenoznawstwa.
Grupa ok. 100 żołnierzy 23 blp będzie realizować zagadnienia z taktyki, tzw. działanie żołnierza w marszu ubezpieczonym oraz działania nieregularne. Szkolenie rozpocznie się w sobotę rano nad Jeziorem Czarne w okolicy miejscowości Sosnowica w powiecie parczewskim. Głównym celem zajęć jest zapoznanie żołnierzy ze stałym rejonem odpowiedzialności. Żołnierze będą realizować zadania podzieleni na 12-osobowe sekcje, przemieszczając się w kierunku miejscowości Białka, prowadząc rozpoznanie okolicznego terenu. Następnie marszem ubezpieczonym udadzą się w kierunku miejscowości Stępków i dalej do Parczewa, gdzie będą zakwaterowani. W niedzielę żołnierze będą kontynuować szkolenie z zakresu strzelectwa na strzelnicy Gołobórz. 

Inna grupa ponad 100 żołnierzy z bialskiego batalionu będzie realizować szkolenie indywidualne na terenie Radzynia Podlaskiego przy Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich, oraz w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Szkolenie, zgodnie z planem szkolenia indywidualnego żołnierzy OT, obejmuje zagadnienia z taktyki w tym organizację bazy patrolowej. Ponadto odbędą się zajęcia z kształcenia obywatelskiego z historii i tradycji jednostki wojskowej oraz tradycji militarnych regionu.

W związku z planowanymi szkoleniami nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności. Żołnierze nie będą wykorzystywać środków pozoracji pola walki, nie będzie używana amunicja.
Ćwiczenia z zakresu taktyki i terenoznawstwa organizowane w SRO są bardzo ważną częścią systemu szkoleniowego Terytorialsów. Misją żołnierzy OT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności, dlatego wiedza i znajomość terenu, w którym w przyszłości będą działać jest kluczowa.

***
2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego
ps. „Zapora” powstała jako jedna z pierwszych w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Dowódcą lubelskiej brygady jest płk Tadeusz Nastarowicz. Obecnie, Wojska Obrony Terytorialnej w woj. lubelskim liczą ponad 3300 żołnierzy i cały czas powiększają swoje szeregi.

kpt. Damian STANULA
OFICER PRASOWY
2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ


[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Jakie jest nowoczesne biuro? Trendy w aranżacji biura w...
2019-04-17 11:30:58 Kategoria:

Polscy pracodawcy przykładają coraz większą wagę do tego, jak wyposażenie biura wpływa na efektywność pracy zatrudnionych w nim osób. Wykorzystują liczne badania...

więcej »
foto

Okna VITO Polska i program „Czyste Powietrze”
2019-04-16 09:27:17 Kategoria:

Masz w swoim domu stare, nieefektywne źródła ciepła na paliwo stałe? Dbanie o środowisko jest dla Ciebie ważne? Chcesz odzyskać fundusze, które zainwestowałeś w...

więcej »

Interpretacje podatkowe – fiskalna puszka Pandory
2019-04-15 09:02:44 Kategoria:

Wprowadzenie instytucji interpretacji prawa podatkowego w założeniach miało podnieść rangę i powagę tej gałęzi prawa oraz zbudować wiarygodny i przychylny wizerunek...

więcej »

Parczew

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

PARCZEW, 05.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Parczewa do Ostrowa Lubelskiego

więcej »

PARCZEW, 05.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa: Parczew - Ostrów Lubelski

więcej »
6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje