R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Warsztaty we Lwowie
2019-07-10 10:54:00 Artykuł czytany 25 razy


Grupa Cyrkowa Mali Wytrwali z gminy Podedwórze została zaproszona przez Parafię Rzymskokatolicką p.w. Miłosierdzia Bożego we Lwowie na przeprowadzenie warsztatów cyrkowych. Wyjazd odbył się w dniach 3-7 czerwca 2019 r.


Oto relacja z wyjazdu nadesłana do naszej redakcji:

Granicę przekroczyliśmy w Hrebennem a w drodze do Lwowa wstąpiliśmy do Żółkwi i zwiedziliśmy odnowiona Kolegiatę Św. Wawrzyńca. Pobyt we Lwowie zaczął się występem grupy, zabawami integracyjnymi i wspólnym grillem przygotowanym przez gospodarzy.

W warsztatach brały udział dzieci, które uczęszczają do świetlicy przy kościele, prowadzonej przez ks. Andrzeja Bezkorowajnego i rodziców.

W kolejnych dniach dzieci w godzinach porannych poznawały tajniki sztuki cyrkowej a po południu zwiedzały Lwów z przewodnikiem. Dzieci miały okazję zobaczyć stare miasto, operę, katedrę i inne kościoły różnych wyznań oraz cmentarz Orląt Lwowskich, na którym zapaliły znicze. Był również wyjazd do Kamieńca Podolskiego i zwiedzanie miejsc związanych z historią, wiarą i kulturą Polski.

Ostatniego dnia odbył się wspólny występ i pożegnanie. Dzieci z Parafii Miłosierdzia Bożego dostały od nas sprzęt do dalszych ćwiczeń i deklarację kontynuowania współpracy.

Zwieńczeniem pobytu grupy Mali Wytrwali we Lwowie był występ przy Katedrze Lwowskiej w centrum miasta. Występ Wzbudził wielkie zainteresowanie wśród przechodzących ludzi, którzy hojnie wrzucali datki do kapeluszy. Zebrane pieniądze zostały przekazane ks. Andrzejowi Bezkorowajnemu na hospicjum dla dzieci.    

Wspólnie spędzony czas zaowocował „zarażaniem” sztuką cyrkową dzieci ze świetlicy, poznaniem Polaków mieszkających na Ukrainie, nawiązaniem nowych przyjaźni oraz dostarczył niezapomnianych wrażeń. Wyjazd był również wspaniałą lekcją historii, znanej dzieciom tylko z książek. Aż żal było wyjeżdżać.

Opiekunami grupy byli Dorota i Leszek Turukowie oraz Elżbieta Masiukiewicz.Szczęśliwą i bezpieczną podróż zapewnił Mirosław Sikora z Parczewa.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


Inf. pras.
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Kup tanie ubezpieczenie OC – skorzystaj z kalkulatora...
2019-08-13 11:10:35 Kategoria:

Chcesz kupić ubezpieczenie OC w niskiej cenie? Teraz możesz samodzielnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Wystarczy skorzystać z kalkulatorów ubezpieczenia on-line!

więcej »
foto

Breloki reklamowe – gadżet zawsze na czasie
2019-08-12 14:51:43 Kategoria:

Masz w planach kampanię promocyjną i zastanawiasz się, w jakie gadżety reklamowe zainwestować? Na rynku każdego roku pojawiają się nowe możliwości. Jeśli jednak...

więcej »
foto

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im....
2019-08-12 13:07:30 Kategoria:

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie jest jedyną z ośmiu publicznych zawodowych szkół medycznych w województwie lubelskim, w...

więcej »
foto

Szkło na ścianach – przykłady wykorzystania w biurze
2019-08-07 09:37:39 Kategoria:

Nowoczesne, eleganckie i niezawodne – szkło to materiał znany od wieków, który obecnie przeżywa prawdziwy renesans. Sprawdza się doskonale zwłaszcza w designerskich,...

więcej »
foto

Przegląd wózków transportowych w gastronomii
2019-08-06 12:50:38 Kategoria:

Wybór odpowiedniego wyposażenia w gastronomii nie jest najłatwiejszym zadaniem. Musisz wziąć pod uwagę wiele czynników, które na pierwszy rzut oka mogłyby być...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Parczew

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje