R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

III Plenerowe Spotkanie Integracyjne w Milanowie
2018-07-19 16:03:07 Artykuł czytany 232 razy


W czwartek 12 lipca w zespole pałacowo - parkowym w Milanowie odbyło się III Plenerowe Spotkanie Integracyjne. Impreza, zorganizowana przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej (CDS WTZ) w Parczewie zgromadziła uczestników z dwunastu jednostek, zajmujących się rehabilitacją i terapią osób niepełnosprawnych z czterech powiatów województwa lubelskiego.


- Ogromnie cieszy fakt, że z roku na rok, coraz więcej osób angażuje się w organizację imprezy, przez co jest bogatsza w swojej formie i jest dowodem na to, że lokalne wspólnoty chętnie dzielą się swoim czasem i umiejętnościami z innymi – podkreśla E. Zielińska-Gomółka, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej (CDS WTZ) w Parczewie.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Parczewie, Wójt Gminy Milanów Paweł Krępski, a także radni i przedsiębiorcy działający na terenie gminy. W części oficjalnej nawiązano do obchodów Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej, odśpiewano hymn państwowy, a następnie został zasadzony Dąb Niepodległości z okazji 100-lecia odzyskania jej przez Polskę.

Zaplanowane atrakcje przystosowane były do możliwości wszystkich zgromadzonych uczestników spotkania, a czteroosobowe reprezentacje brały udział w zawodach sportowo-zręcznościowych przeprowadzonych na kompleksie sportowym „Orlik”. W zmaganiach tych najlepszy okazał się Warsztat Terapii Zajęciowej przy SI „Elremet” z Białej Podlaskiej, drugie miejsce zajął Warsztat Terapii Zajęciowej w Kocku, a trzecie Dom Pomocy Społecznej w Kalince. Spotkaniu towarzyszyły również tańce integracyjne, warsztaty manualne i plastyczne, pokaz przeprowadzony przez ratowników medycznych oraz jazda gokartami.

W trakcie spotkania chętni pomagali chorej na serce 5-letniej Joasi Mierzwy z Białej Podlaskiej – zbierali plastykowe nakrętki, które pozwolą rodzicom sfinansować bieżące koszty związane z leczeniem.

Milanów to miejsce wyjątkowe dla Caritas Diecezji Siedleckiej. - Na początku tego roku nabyliśmy tamtejszy zespół pałacowo-parkowy i obecnie jesteśmy na etapie projektowania - dostosowania obiektu do osób niepełnosprawnych. Chcemy, aby w tym obiekcie był Warsztat Terapii Zajęciowej, przeniesiony z Parczewa, a w nim - poszerzona liczba uczestników. Ponadto planujemy otworzyć tam spółdzielnię socjalną, w której pracować będą osoby niepełnosprawne – wyjaśnia ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. I dodaje: - Spotkania integracyjne osób niepełnosprawnych, czy to będzie np. spartakiada czy bal karnawałowy, są bardzo ważne. Powodują, że niepełnosprawni czują się akceptowani, czują między sobą więź, integrują się z pełnosprawnymi. Każdy ruch w postaci zabawy, tańca, rzucania piłką jest formą rehabilitacji. Uczestnicy zawsze doceniają tego typu imprezy.

- Spotkania takie są doskonałą okazją nie tylko do integrowania środowiska, ale również służą do popularyzacji sportu wśród osób z niepełnosprawnością, uczenia właściwych postaw i zachowań, rywalizacji oraz zachęcają do prowadzenia zdrowego stylu życia – podsumowuje III Plenerowe Spotkanie Integracyjne w Milanowie Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik .

Organizacja dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy: dyrekcji i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Milanowie, ratownikom Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej, druhom strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanowie, członkom Kapeli Ludowej „Czeremcha”, dyrekcji, nauczycielom i dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Milanowie, jak również dyrekcji i pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Milanowie.

Caritas Diecezji Siedleckiej [ja]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Parczew

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16

PARCZEW, 16.12

Podopieczni WTZ z Parczewa organizują bożonarodzeniowy kiermasz

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje