R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Jabłoń, Milanów i Parczew w czerwonej strefie ASF
2017-12-11 10:34:23 Artykuł czytany 622 razy


Zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji UE 2017/2267 z 7 grudnia w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w gminach Jabłoń, Milanów i Parczew wprowadzona została czerwona strefa ograniczeń.Na terenie gmin nakazuje się:
- utrzymywanie świń w gospodarstwie w sposób wykluczający kontakt z wolno żyjącymi dzikami oraz ze zwierzętami domowymi.
- utrzymywanie świń w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach, w których są utrzymywane tylko świnie, mających oddzielne wejścia oraz nie mających bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których są utrzymywane inne zwierzęta kopytne.

-   sporządzenie spisu posiadanych świń z podziałem na prosięta, warchlaki, tuczniki, lochy, loszki, knury, knurki, oraz bieżące aktualizowanie tego spisu.
-    Karmienie świń paszą zabezpieczoną przed dostępem zwierząt wolno żyjących.
-     Wyłożenie mat dezynfekcyjnych: a) przed wjazdami i wejściami do gospodarstw, w których utrzymywane są świnie, oraz wyjazdami i wyjściami z tych gospodarstw (szerokość wjazdu do gospodarstwa, długość- nie mniejsza niż obwód największego koła środka transportu wjeżdżającego lub wyjeżdżającego z gospodarstwa; szerokość furtki, długość nie mniejsza niż 1 m) b) wejściami do pomieszczeń, w których są utrzymywane świnie i wyjściami z tych pomieszczeń (szerokość wejścia, długość nie mniejsza niż 1 m) - a także stałe utrzymywanie wyłożonych mat w stanie zapewniającym utrzymywanie skuteczności działania środka dezynfekcyjnego ( 2 % VIRCON S, 2 % VIROCID, soda kaustyczna, Rapicid)
-    Wykonywanie czynności związanych z obsługą świń wyłącznie przez osoby, które wykonują te czynności tylko w danym gospodarstwie.
-    Stosowanie przez osoby wykonujące czynności związane z obsługą świń, przed rozpoczęciem tych czynności środków higieny niezbędnych do ograniczenia ryzyka szerzenia się afrykańskiego pomoru świń, w tym mycie i odkażanie rąk oraz czyszczenie i odkażanie obuwia.
-    Prowadzenie rejestru środków transportu do przewozu świń wjeżdżających na teren gospodarstwa oraz rejestru wejść osób do pomieszczeń, w których utrzymywane są świnie.
-    Bieżące oczyszczanie i odkażanie narzędzi i sprzętu wykorzystywanych do obsługi świń oraz środków transportu wykorzystywanych do przewozu świń (rejestr).
-    Kontrola stanu zdrowia świń przeprowadzana rano i wieczorem (rejestr)

Więcej: zasady.pdf

ZASADY PRZEMIESZCZANIA ŚWIŃ – KUPNO/WSTAWIANIE: Hodowca świń powinien zgłosić się do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Parczewie z wnioskiem o wyrażenie zgody na kupno/wstawienie świń (trzeba mieć ze sobą księgę rejestracji świń, rejestr wejść osób do pomieszczeń, rejestr wjazdów środków transportu do przewozu świń na teren gospodarstwa, spis świń z podziałem na grupy). Powiatowy Lekarz Weterynarii po przeprowadzeniu analizy ryzyka wydaje pozwolenie na zakup świń.

KB/Radzyń Podl [ja]
wykop

Komentarze

  • lbi
    2017-12-11 15:01:41

    arrow

    O!to widzę coraz grubsze restrykcje...u nas w pow.bialskim nie musieliśmy notować wejść do chlewika

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Jak w prosty, wygodny i tani sposób transportować meble?
2018-01-17 13:34:30 Kategoria:

Zanim zlecisz transport mebli, musisz pamiętać, że wymaga to specjalnego przygotowania. Meble to z reguły delikatne przedmioty i bardzo łatwo o ich uszkodzenie. Źle...

więcej »

Parczew

w lewoStyczeń 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

PARCZEW, 06.01

Orszak Trzech Króli w Parczewie

więcej »
7
8 9 10 11 12

PARCZEW, 12.01

Wystawa malarstwa w PDK

więcej »
13

PARCZEW, 13.01

Będą śpiewać Leśmiana

więcej »
14

PARCZEW, 14.01

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Parczewie

więcej »
15 16

PARCZEW, 16.01

Dębowa Kłoda: Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek

więcej »
17 18 19 20 21
22 23 24 25

PARCZEW, 25.01

Sesja Rady Miasta Parczew

więcej »
26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje