R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Jabłoń, Milanów i Parczew w czerwonej strefie ASF
2017-12-11 10:34:23 Artykuł czytany 838 razy


Zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji UE 2017/2267 z 7 grudnia w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w gminach Jabłoń, Milanów i Parczew wprowadzona została czerwona strefa ograniczeń.Na terenie gmin nakazuje się:
- utrzymywanie świń w gospodarstwie w sposób wykluczający kontakt z wolno żyjącymi dzikami oraz ze zwierzętami domowymi.
- utrzymywanie świń w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach, w których są utrzymywane tylko świnie, mających oddzielne wejścia oraz nie mających bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których są utrzymywane inne zwierzęta kopytne.

-   sporządzenie spisu posiadanych świń z podziałem na prosięta, warchlaki, tuczniki, lochy, loszki, knury, knurki, oraz bieżące aktualizowanie tego spisu.
-    Karmienie świń paszą zabezpieczoną przed dostępem zwierząt wolno żyjących.
-     Wyłożenie mat dezynfekcyjnych: a) przed wjazdami i wejściami do gospodarstw, w których utrzymywane są świnie, oraz wyjazdami i wyjściami z tych gospodarstw (szerokość wjazdu do gospodarstwa, długość- nie mniejsza niż obwód największego koła środka transportu wjeżdżającego lub wyjeżdżającego z gospodarstwa; szerokość furtki, długość nie mniejsza niż 1 m) b) wejściami do pomieszczeń, w których są utrzymywane świnie i wyjściami z tych pomieszczeń (szerokość wejścia, długość nie mniejsza niż 1 m) - a także stałe utrzymywanie wyłożonych mat w stanie zapewniającym utrzymywanie skuteczności działania środka dezynfekcyjnego ( 2 % VIRCON S, 2 % VIROCID, soda kaustyczna, Rapicid)
-    Wykonywanie czynności związanych z obsługą świń wyłącznie przez osoby, które wykonują te czynności tylko w danym gospodarstwie.
-    Stosowanie przez osoby wykonujące czynności związane z obsługą świń, przed rozpoczęciem tych czynności środków higieny niezbędnych do ograniczenia ryzyka szerzenia się afrykańskiego pomoru świń, w tym mycie i odkażanie rąk oraz czyszczenie i odkażanie obuwia.
-    Prowadzenie rejestru środków transportu do przewozu świń wjeżdżających na teren gospodarstwa oraz rejestru wejść osób do pomieszczeń, w których utrzymywane są świnie.
-    Bieżące oczyszczanie i odkażanie narzędzi i sprzętu wykorzystywanych do obsługi świń oraz środków transportu wykorzystywanych do przewozu świń (rejestr).
-    Kontrola stanu zdrowia świń przeprowadzana rano i wieczorem (rejestr)

Więcej: zasady.pdf

ZASADY PRZEMIESZCZANIA ŚWIŃ – KUPNO/WSTAWIANIE: Hodowca świń powinien zgłosić się do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Parczewie z wnioskiem o wyrażenie zgody na kupno/wstawienie świń (trzeba mieć ze sobą księgę rejestracji świń, rejestr wejść osób do pomieszczeń, rejestr wjazdów środków transportu do przewozu świń na teren gospodarstwa, spis świń z podziałem na grupy). Powiatowy Lekarz Weterynarii po przeprowadzeniu analizy ryzyka wydaje pozwolenie na zakup świń.

KB/Radzyń Podl [ja]
wykop

Komentarze

  • lbi
    2017-12-11 15:01:41

    arrow

    O!to widzę coraz grubsze restrykcje...u nas w pow.bialskim nie musieliśmy notować wejść do chlewika

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Parczew

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13

PARCZEW, 13.04

Parczew: Wystawa rzeźby Igora Romana Korczyńskiego i Rafała Jankowskiego

więcej »
14 15

PARCZEW, 15.04 16:00

Podedwórze: Wieczornica poświęcona Papieżowi Polakowi

więcej »
16 17

PARCZEW, 17.04

Parczew: Dzień otwarty w ARiMR

więcej »
18 19 20 21 22

PARCZEW, 22.04 13:00

Ludowi artyści zaprezentują się w Dębowej Kłodzie

więcej »
23 24

PARCZEW, 24.04 12:00

Parczew: Wkrótce sesja Rady Miejskiej

więcej »
25 26 27

PARCZEW, 27.04

Siemień: Wkrótce sesja Rady Gminy

więcej »
28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje