R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Jabłoń, Milanów i Parczew w czerwonej strefie ASF
2017-12-11 10:34:23 Artykuł czytany 935 razy


Zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji UE 2017/2267 z 7 grudnia w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w gminach Jabłoń, Milanów i Parczew wprowadzona została czerwona strefa ograniczeń.Na terenie gmin nakazuje się:
- utrzymywanie świń w gospodarstwie w sposób wykluczający kontakt z wolno żyjącymi dzikami oraz ze zwierzętami domowymi.
- utrzymywanie świń w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach, w których są utrzymywane tylko świnie, mających oddzielne wejścia oraz nie mających bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których są utrzymywane inne zwierzęta kopytne.

-   sporządzenie spisu posiadanych świń z podziałem na prosięta, warchlaki, tuczniki, lochy, loszki, knury, knurki, oraz bieżące aktualizowanie tego spisu.
-    Karmienie świń paszą zabezpieczoną przed dostępem zwierząt wolno żyjących.
-     Wyłożenie mat dezynfekcyjnych: a) przed wjazdami i wejściami do gospodarstw, w których utrzymywane są świnie, oraz wyjazdami i wyjściami z tych gospodarstw (szerokość wjazdu do gospodarstwa, długość- nie mniejsza niż obwód największego koła środka transportu wjeżdżającego lub wyjeżdżającego z gospodarstwa; szerokość furtki, długość nie mniejsza niż 1 m) b) wejściami do pomieszczeń, w których są utrzymywane świnie i wyjściami z tych pomieszczeń (szerokość wejścia, długość nie mniejsza niż 1 m) - a także stałe utrzymywanie wyłożonych mat w stanie zapewniającym utrzymywanie skuteczności działania środka dezynfekcyjnego ( 2 % VIRCON S, 2 % VIROCID, soda kaustyczna, Rapicid)
-    Wykonywanie czynności związanych z obsługą świń wyłącznie przez osoby, które wykonują te czynności tylko w danym gospodarstwie.
-    Stosowanie przez osoby wykonujące czynności związane z obsługą świń, przed rozpoczęciem tych czynności środków higieny niezbędnych do ograniczenia ryzyka szerzenia się afrykańskiego pomoru świń, w tym mycie i odkażanie rąk oraz czyszczenie i odkażanie obuwia.
-    Prowadzenie rejestru środków transportu do przewozu świń wjeżdżających na teren gospodarstwa oraz rejestru wejść osób do pomieszczeń, w których utrzymywane są świnie.
-    Bieżące oczyszczanie i odkażanie narzędzi i sprzętu wykorzystywanych do obsługi świń oraz środków transportu wykorzystywanych do przewozu świń (rejestr).
-    Kontrola stanu zdrowia świń przeprowadzana rano i wieczorem (rejestr)

Więcej: zasady.pdf

ZASADY PRZEMIESZCZANIA ŚWIŃ – KUPNO/WSTAWIANIE: Hodowca świń powinien zgłosić się do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Parczewie z wnioskiem o wyrażenie zgody na kupno/wstawienie świń (trzeba mieć ze sobą księgę rejestracji świń, rejestr wejść osób do pomieszczeń, rejestr wjazdów środków transportu do przewozu świń na teren gospodarstwa, spis świń z podziałem na grupy). Powiatowy Lekarz Weterynarii po przeprowadzeniu analizy ryzyka wydaje pozwolenie na zakup świń.

KB/Radzyń Podl [ja]
wykop

Komentarze

  • lbi
    2017-12-11 15:01:41

    arrow

    O!to widzę coraz grubsze restrykcje...u nas w pow.bialskim nie musieliśmy notować wejść do chlewika

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA

Parczew

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

PARCZEW, 01.07 10:00

Podedwórze: OSP obchodzi 90. urodziny

więcej »
2 3 4 5 6 7 8

PARCZEW, 08.07 14:00

IV Wojewódzkie Święto Ziół w Milanowie

więcej »
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18

PARCZEW, 18.07

Parczew: Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców

więcej »
19 20

PARCZEW, 20.07 10:00

Jarmark Jagielloński w Parczewie

więcej »
21 22

PARCZEW, 22.07 14:00

Wkrótce spotkanie dla seniorów w Wierzbówce

więcej »
23 24 25 26 27 28

PARCZEW, 28.07 10:00

W Jabłoniu trwa plener rzeźbiarski

więcej »
29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje