R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Nagrodzono liderów przedsiębiorczości
2017-03-20 09:43:23 Artykuł czytany 2740 razy


19 marca w Parczewie podczas uroczystej Gali został podsumowany konkurs „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego 2016”. Celem konkursu jest nagrodzenie form działalności gospodarczej za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Parczewskiego i wręczenie statuetek.


W kategorii  „Usługi-przedsiębiorstwo zatrudniające do 20 pracowników” tytuł laureata i statuetkę kapituła przyznała Zakładowi Usługowemu „Krecik” z gminy Podedwórze. W kategorii  „Usługi-przedsiębiorstwo zatrudniające powyżej 20 pracowników” statuetka trafiła do Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Mostowych w Parczewie. W kategorii „Handel” liderem została firma Agronom  Sp. z.o.o z Jasionki.

W kategorii „Prowadzący działalność w branży produkcja-przedsiębiorstwo zatrudniające do 20 pracowników” statuetkę i tytuł lidera otrzymało Gospodarstwo Rybackie Siemień Sp. z.o.o. Natomiast powyżej 20 pracowników Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy „Amikus” z Jabłonia.

W kategorii „Gospodarstwo rolne” Liderem Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego 2016 roku został Marian Jarmuł z Parczewa

Statuetki wręczyli prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk i Jerzy Maśluch - starosta parczewski. Statuetka wykonana jest z mosiądzu patynowanego na kostce z czarnego granitu. Przedstawia postać człowieka z ekspresyjną fakturą z dołączoną skrzydlatą formą. Całość odczytana jako litera P co ma odniesienie do „Powiatu Parczewskiego”, na ramieniu postaci zamocowany jest herb.

Ponadto podczas wczorajszej Gali w Parczewie odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymali: Anna Ignatowicz, Gabriela Bilkiewicz, Władysława Aleksandrowicz i Jan Najs.  Natomiast Zarząd Województwa Lubelskiego pamiątkowym Medalem Wójewództwa Lubelskiego wyróżnił Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego w Hołownie oraz Barbarę Joannę Wikło. 

Na terenie powiatu parczewskiego działa ponad półtora tysiąca podmiotów gospodarczych. Konkurs „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego 2016” odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego  Sławomira Sosnowskiego.

Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Na uroczystą Galę przybył m.in. Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, poseł Stanisław Żmijan, Mikołaj Suszyk przewodniczący Lubomelskiej Rejonowej Rady w Lubomlu na Ukrainie  z delegacją. 

Uroczystą Galę uświetnił występ zespołu Alegoria oraz uzdolnionej młodzieży z powiatu parczewskiego i delegacji ukraińskiej.

SK/Parczew/DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Parczew

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13

PARCZEW, 13.04

Parczew: Wystawa rzeźby Igora Romana Korczyńskiego i Rafała Jankowskiego

więcej »
14 15

PARCZEW, 15.04 16:00

Podedwórze: Wieczornica poświęcona Papieżowi Polakowi

więcej »
16 17

PARCZEW, 17.04

Parczew: Dzień otwarty w ARiMR

więcej »
18 19 20 21 22

PARCZEW, 22.04 13:00

Ludowi artyści zaprezentują się w Dębowej Kłodzie

więcej »
23 24

PARCZEW, 24.04 12:00

Parczew: Wkrótce sesja Rady Miejskiej

więcej »
25 26 27

PARCZEW, 27.04

Siemień: Wkrótce sesja Rady Gminy

więcej »
28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje