R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Parczewianka finalistką VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym
2018-10-15 11:28:31 Artykuł czytany 85 razy


W dniu Światowego Dnia Ochrony Zdrowia Psychicznego, 10 października w Starostwie Powiatowym we Włodawie odbył się finał regionalny –VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym- Włodawa 2018. Olimpiada adresowana była do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: bialskiego, lubartowskiego, ryckiego, parczewskiego i włodawskiego. Pierwsze miejsce zajęła uczennica parczewskiego LO- Natalia Kalisz.


Głównym celem olimpiady było poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, a także wiedzy o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego. Olimpiada składała się z trzech etapów – szkolnego, powiatowego i finału regionalnego, którego organizatorem w bieżącym roku był Powiat Włodawski. Laureaci etapów powiatowych z Powiatu Bialskiego, Lubartowskiego, Parczewskiego, Ryckiego i Włodawskiego musieli wykazać się specjalistyczną wiedzą z zakresu zdrowia i chorób psychicznych, promocji zdrowia psychicznego, profilaktyki zaburzeń psychicznych i wielu innych zagadnień związanych z tą tematyką.

W finale regionalnym wzięło udział 15 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z 5 powiatów województwa lubelskiego. Laureatami VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym zostali:

I miejsce – Natalia Kalisz – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Parczewie
II miejsce – Kinga Kołodziej – I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie
III miejsce – Wiktoria Kapron - I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzecu Podlaskim

Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród był Zarząd Powiatu Bialskiego, Lubartowskiego, Parczewskiego, Ryckiego i Włodawskiego.

Podczas finału olimpiady wykład wygłosił Pan Krzysztof Olkowicz –Główny Koordynator ds. ochrony zdrowia psychicznego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Pani dr n. med. Agata Makarewicz pracownik I Kliniki Psychiatrii, Psychioterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – przedstawicieli patronów honorowych olimpiady.

Już dzisiaj młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Parczewskiego zaproszona jest do udziału w VII Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, której głównym organizatorem w roku 2019 będzie Powiat Parczewski .

źródło: www.parczew.pl

KB/DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Parczew

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje