R E K L A M APARCZEW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Parczewianka finalistką VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym
2018-10-15 11:28:31 Artykuł czytany 90 razy


W dniu Światowego Dnia Ochrony Zdrowia Psychicznego, 10 października w Starostwie Powiatowym we Włodawie odbył się finał regionalny –VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym- Włodawa 2018. Olimpiada adresowana była do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatów: bialskiego, lubartowskiego, ryckiego, parczewskiego i włodawskiego. Pierwsze miejsce zajęła uczennica parczewskiego LO- Natalia Kalisz.


Głównym celem olimpiady było poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, a także wiedzy o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego. Olimpiada składała się z trzech etapów – szkolnego, powiatowego i finału regionalnego, którego organizatorem w bieżącym roku był Powiat Włodawski. Laureaci etapów powiatowych z Powiatu Bialskiego, Lubartowskiego, Parczewskiego, Ryckiego i Włodawskiego musieli wykazać się specjalistyczną wiedzą z zakresu zdrowia i chorób psychicznych, promocji zdrowia psychicznego, profilaktyki zaburzeń psychicznych i wielu innych zagadnień związanych z tą tematyką.

W finale regionalnym wzięło udział 15 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z 5 powiatów województwa lubelskiego. Laureatami VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym zostali:

I miejsce – Natalia Kalisz – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Parczewie
II miejsce – Kinga Kołodziej – I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie
III miejsce – Wiktoria Kapron - I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzecu Podlaskim

Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród był Zarząd Powiatu Bialskiego, Lubartowskiego, Parczewskiego, Ryckiego i Włodawskiego.

Podczas finału olimpiady wykład wygłosił Pan Krzysztof Olkowicz –Główny Koordynator ds. ochrony zdrowia psychicznego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Pani dr n. med. Agata Makarewicz pracownik I Kliniki Psychiatrii, Psychioterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – przedstawicieli patronów honorowych olimpiady.

Już dzisiaj młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Parczewskiego zaproszona jest do udziału w VII Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, której głównym organizatorem w roku 2019 będzie Powiat Parczewski .

źródło: www.parczew.pl

KB/DJ
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Zwiedzanie Lublina wynajętym samochodem - poznaj nasze...
2019-05-22 13:03:35 Kategoria:

Lublin jest coraz popularniejszą destynacją wśród podróżujących po całym kraju. Stolica Lubelszczyzny ma swój wyjątkowy klimat, który kusi zarówno do dłuższych...

więcej »
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »
foto

Jak sprytnie wybrać ubezpieczenie domu i mieszkania?
2019-05-16 16:33:43 Kategoria:

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu. Na brak ofert nie sposób narzekać, jednakże trzeba wiedzieć, jak wybrać tę...

więcej »

Parczew

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12

PARCZEW, 12.05 10:30

Diecezjalny Dzień Rodziny – „Małżeństwo bez lęku”

więcej »
13 14 15 16 17 18 19

PARCZEW, 19.05 14:00

Milanów: „Charytatywny Maraton Dobra”

więcej »
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje