R E K L A M A


POWIAT BIALSKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Szkolenie 2 stopnia KSM
2019-10-15 17:45:53 Artykuł czytany 373 razy


W dniach 11-13 października w Pratulinie miało miejsce szkolenie 2 stopnia członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji siedleckiej. Wzięło w nim udział w sumie blisko 50 osób.


Formacja rozpoczęła się wieczorną Mszą Świętą w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników z Pratulina, której przewodniczył tamtejszy proboszcz ks. Jacek Guz. Po Eucharystii wszyscy zjedli wspólną kolację, po której uczestnicy zostali zapoznani z tematyką szkolenia i planem zjazdu. Była to również okazja do bliższego poznania się.

- Sobotni poranek powitaliśmy intensywnie – rozgrzewką, po której niezbędne było pokrzepienie duchowe – a więc poranna modlitwa (jutrznia) oraz fizyczne, czyli smaczne śniadanie. „Głównym powodem, dla którego warto wyznaczyć sobie cel, jest to, co taka decyzja z tobą robi, abyś go osiągnął. To jak ta decyzja cię kształtuje będzie zawsze o wiele większą wartością niż to, co dostaniesz." Mając świadomość jak ważny jest samorozwój, uczestnicy szkolenia, zostali zachęceni do prowadzenia notatek nad swoim życiem, takich, które pozwolą stać się lepszym człowiekiem. Była to część bloku: „Metody pracy nad sobą". Dla większego komfortu i bardziej wydajnej i efektywnej pracy, KSM–owicze zostali podzieleni na grupy. W każdej z nich były poruszane niezmiernie istotne zagadnienia. Członkowie Kadry zapoznali zebraną młodzież ze strukturą organizacyjną, celami, zadaniami oraz jednością panującą w stowarzyszeniu. Nie zabrakło informacji dotyczących szeregu inicjatyw podejmowanych zarówno lokalnie jak i na szczeblu ogólnopolskim. Oczywiście szkolenie wypełnione było szeregiem bloków tematycznych, dzięki którym nasi podopieczni mogli pogłębić swoją wiedzę i rozwiać wszelkie wątpliwości pod okiem wspaniałych wykładowców: Ks. Wojciech Sobieszek – kierownik duchowy i zawsze dostępny spowiednik, Paweł Woźniak – blok liturgiczny, Dominika Przybyłek – spotkanie formacyjne, Jakub Boruta – skrutacja Pisma Św., Karolina Kurowska oraz Julia Adamczyk – 10 zasad KSM, Cezary Gryczewski – Metody pracy nad sobą - relacjonują uczestnicy.

W sobotnie popołudnie młodzież obejrzała  nowo powstały film w reżyseri Michała Muzyczuka pod tytułem: „Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej", ukazujący historię błogosławionych Męczenników Podlaskich.

Bardzo istotna dla młodego człowieka jest relacja z drugą osobą. Dlatego też nie mogło zabraknąć czasu na integrację, wypełnionej śmiechem, zabawą, prawdziwą radością i przede wszystkim wzajemną życzliwością. Dzień zakończyliśmy modlitwą różańcową, którą w sposób szczególny ukochała patronka naszego stowarzyszenia bł. Karolina Kózkówna. Każdy mógł ucałować jej relikwie.

Wszystko co piękne, szybko się kończy. Na zakończenie odbyła się niedzielna Msza Święta. Uczestnicy otrzymali dyplomy ukończenia szkolenia II stopnia, konieczne do złożenia przyrzeczenia. Około południa, trochę ze smutkiem, że to już koniec, ale ubogacona duchowo, młodzież rozjechała się do domów. Miejmy nadzieję, że będzie towarzyszyło tym młodym ludziom motto: „Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!"        

                           
Cezary Gryczewski


Więcej zdjęć:https://drive.google.com/open?id=1FVN9LyNHFGzhebHCjZh-nV3QKCMJnl3f


Inf. pras.
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
NASI PARTNERZY
SAS


- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Sekretariat Katolickiego Radia Podlasie wznawia...
2020-05-12 17:17:26 Kategoria:

Po przerwie, wznowił swoje funkcjonowanie sekretariat Katolickiego Radia Podlasie. Niektóre sprawy można już załatwiać osobiście od godz. 9.00 do 15.00 w budynku Radia...

więcej »


foto

Ubezpieczenie na życie a niezdolność do pracy
2020-05-25 21:26:57 Kategoria:

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa ma jeszcze inną zaletę – gwarantuje Ci pomoc, jeśli stracisz...

więcej »
foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »
foto

Generator ozonu OTS-15 – nowe urządzenie w ofercie...
2020-05-20 10:58:25 Kategoria:

Zarodniki pleśni i grzybów, roztocza, wirusy, a także nieprzyjemne zapachy – można się ich skutecznie pozbyć z pomieszczeń, korzystając z generatora ozonu. Model...

więcej »
foto

W Galerii Siedlce otwarte są już wszystkie sklepy
2020-05-15 13:39:24 Kategoria:

Galeria Siedlce zaprasza na zakupy. Wszystkie sklepy są już otwarte.

więcej »

Biała Podl.

w lewoMaj 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

POWIAT BIALSKI, 31.05 10:00

V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje