R E K L A M A


POWIAT BIALSKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Terespolu
2017-11-21 12:29:17 Artykuł czytany 717 razy


18 listopada w parafii pw. Świętej Trójcy w Terespolu, odbyła się kolejna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspomniane spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:00 Mszą Św. koncelebrowaną, której przewodniczył ks. Artur Stefaniak.


Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadził duchowy opiekun terespolskiej wspólnoty modlitewnej Nazarejczyk. Ks. Artur w przepiękny sposób przybliżał do Boga ludzi zgromadzonych tego dnia w Świątyni. „Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności". Te słowa z Ewangelii św. Jana były motywem przewodnim Adoracji. Kapłan niejednokrotnie zwracał uwagę na to, aby pielęgnować otrzymane od naszego Zbawiciela talenty, aby całkowicie Mu się oddać. Prosił, aby Chrystus działał w naszym życiu, aby odmieniał nasze serca.


Z pewnością wiele osób obecnych tego dnia na Adoracji poczuło w swoim sercu wielką miłość, jaką Bóg ich darzy. Na twarzach wielu osób można było bowiem zauważyć nie tylko uśmiechy pełne szczęścia, ale również łzy. I były to łzy wzruszenia i radości z tego, że mimo naszych słabości, naszych wszystkich wad, lęków o przyszłość, Bóg jest z nami, nas nie opuszcza i o nas pamięta. W dzisiejszych czasach tak łatwo zapominamy o tym, że powinniśmy do Boga zwracać się w ciężkich chwilach i Jemu właśnie oddać wszystkie nasze problemy. Chcemy rozwiązywać problemy na własne sposoby, a przecież czasami tak po ludzku ich rozwiązanie nie jest możliwe. Bóg ma własne plany względem nas, niekoniecznie muszą się one pokrywać z naszymi. Dlatego tak ważne są takie spotkania, to właśnie one otwierają nam oczy i pozwalają poznać głębszy sens naszej wiary, przybliżają nas do Jezusa obecnego w Przenajświętszym Sakramencie.

Podczas spotkania ks. Artur pobłogosławił małżeństwa, które należą do wspólnoty Domowego Kościoła, kręgu który właśnie z inicjatywy ww. księdza powstał w ubiegłym roku w  parafii pw. Świętej Trójcy w Terespolu. Małżeństwa z DK, które były tam obecne, złożyły wyznanie wiary w Chrystusa i zawierzyły Mu całkowicie swoje życie.

O oprawę liturgiczną oraz muzyczną Adoracji zadbali członkowie wspólnoty Nazarejczyk oraz ich przyjaciele. To były piękne chwile, kiedy pieśni rozbrzmiewały w Kościele.

Spotkanie modlitewne zakończyło się ok. godz. 20:00 odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, a następnie pieśni "Zapada zmrok". W tym pięknym geście złączenia rąk z innymi ludźmi, z pewnością można było odnaleźć umocnienie dla samego siebie. Na koniec w podzięce ks. Artur otrzymał kolejne zapewnienie modlitwy Margaretką przez 7 parafian terespola.Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

Ewelina L.[ja]
wykop
Sponsor galerii zdjęć


Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Biała Podl.

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.02

Co łączy Białą Podlaską i Nieśwież?

więcej »
2

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.02 18:00

Wernisaż wystawy „Mama, I’m Coming Home” – RZEŹBA

więcej »
3 4

POWIAT BIALSKI, 04.02

Transmisja Eucharystii z Janowa Podlaskiego w TVP Polonia

więcej »
5 6 7 8 9 10

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.02

Bialscy szczypiorniści podejmą ekipę z Ostrowca Świętokrzyskiego

więcej »
11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.02 17:00

The Best of Sting - koncert dla zakochanych

więcej »
12 13

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.02

Szkolenie dla bibliotekarzy i pedagogów

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.02 20:30

Zbliżają się walentynki jazzowe. Wystąpi krakowskie trio

więcej »
14 15 16

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.02

Spotkanie dla przedsiębiorczych

więcej »

POWIAT BIALSKI, 16.02

Nocne Czuwanie Młodych: o jedności w Kodniu

więcej »
17 18
19 20 21

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 21.02

Luter i rewolucja protestancka - projekcja filmu w Białej Podlaskiej

więcej »
22

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 22.02 17:00

Pielgrzymowanie szlakiem św. Jakuba. Spotkanie w bibliotece

więcej »
23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje