R E K L A M A


POWIAT BIALSKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Modlitwy o dar zjednoczenia swego cierpienia z cierpieniem Chrystusa
2018-02-09 18:41:46 Artykuł czytany 2047 razy


11 lutego, w 160. rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes, w parafii pw. Trójcy Świętej w Połoskach, o godz. 16.00 będzie sprawowana Eucharystia, w której wierni - osoby chore i w podeszłym wieku, których siły opuszczają - będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych.


Ponadto przez wstawiennictwo św. Peregryna Laziosi i bł. Męczenników Podlaskich - obecnych w Relikwiach - będą upraszali Chrystusa o dar zjednoczenia swego cierpienia z cierpieniem Chrystusa, tak, by czerpać z Chrystusa ową moc Krzyża i Zmartwychwstania, a także "dopełniać" swym cierpieniem "braki udręk" Chrystusa.Osoby chore i w podeszłym wieku często cierpią z powodu izolacji i samotności. A sakrament Chorych jest w doświadczeniu cierpienia, samotności, choroby i starości, szczególnym znakiem ostatecznego nawrócenia do Pana oraz całkowitego przyjęcia bólu i śmierci jako pokuty za grzechy. W nim dokonuje się najwyższe pojednanie z Bogiem Ojcem. Wspólnotowe celebrowanie namaszczenia chorych stanowi cenną pomoc i pociechę dla chorych i cierpiących, a nadto jest źródłem nadziei dla osób im towarzyszących. 

Pismo święte ukazuje, iż rzeczywistość wspólnoty kapłańskiej realizuje się i ujawnia w sposób szczególnie znaczący w sakramencie namaszczenia chorych, o którym pisze św. Jakub: <> (Jk 5,14-15). Namaszczenie oraz modlitwa kapłańska przynoszą zbawienie, pociechę i odpuszczenie grzechów. Wraz tym sakramentem przekazywana jest łaska Ducha Świętego, którego wewnętrzne namaszczenie z jednej strony uwalnia duszę chorego człowieka od win i pozostałości grzechu, a z drugiej strony przynosi mu ulgę i pociechę, wzbudzając w nim wielką ufność w miłosierną dobroć Boga. W ten sposób łatwiej jest choremu znosić wszystkie niedogodności i przykrości związane z chorobą oraz z większą energią odpierać pokusy szatana.

Z sakramentem namaszczenia łączy się także łaska duchowej mocy, rozwijająca odwagę i odporność chorego. Dokonuje ona duchowego uzdrowienia jakim jest odpuszczenie grzechów, które sprawia sam Chrystus na mocy sakramentu, jeśli nie znajduje przeszkody w dyspozycji duszy, a czasem dokonuje również uzdrowienia ciała, wtedy, gdy wymaga tego zbawienie jego duszy. To cudowne uzdrowienie ciała nie jest priorytetowym celem sakramentu, kiedy jednak następuje, odzwierciedla zbawienie ofiarowane przez Chrystusa w Duchu ogromnej miłości i miłosierdzia, jakie okazywał On wszystkim potrzebującym już podczas swego ziemskiego życia.

Lecz nie znaczy to, że wierny cudownie uzdrowiony w sakramencie namaszczenia Chorych automatycznie dostąpi wiecznego zbawienia, znaczy to tylko tyle, że dobry Bóg w Swej trosce zostawia go na tym świecie jeszcze na poprawę. Swego czasu François-Marie Arouet co nazwał się Voltaire mniemając, że znajduje się na łożu śmierci przystąpił do sakramentu pokuty i przyjął sakrament chorych przez posługę swego proboszcza. Następnie wyzdrowiawszy, za złoto i porcelanę otrzymaną od carycy Rosji Katarzyny III i króla pruskiego Fryderyka I wychwalał na całą Europę pierwszy rozbiór Polski jako „pomysł geniusza”. Z kolei święta wizjonerka Bernadeta Soubirous SCICN, która osiemnastokrotnie ujrzała Matkę Bożą w grocie Massabielle w Lourdes, za Chrystusem przeszła przez Krzyż do Zmartwychwstania, czyli odeszła po wieczną nagrodę do Pana Boga w wieku 35 lat. W swym krótkim niejako życiu jednoczyła ona swoje cierpienia wynikające z ciężkiej choroby z cierpieniem Chrystusa, czerpała moc z Krzyża, a Chrystus obdarzał ją mocą Zmartwychwstania. Za św. Pawłem radowała się w cierpieniach za grzeszników i w swym ciele dopełniała braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół. (Zob. Kol 1,24). 

Ks. Leszek Walęciuk
wykop
Sponsor galerii zdjęć


Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Biała Podl.

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.02

Co łączy Białą Podlaską i Nieśwież?

więcej »
2

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.02 18:00

Wernisaż wystawy „Mama, I’m Coming Home” – RZEŹBA

więcej »
3 4

POWIAT BIALSKI, 04.02

Transmisja Eucharystii z Janowa Podlaskiego w TVP Polonia

więcej »
5 6 7 8 9 10

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.02

Bialscy szczypiorniści podejmą ekipę z Ostrowca Świętokrzyskiego

więcej »
11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.02 17:00

The Best of Sting - koncert dla zakochanych

więcej »
12 13

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.02

Szkolenie dla bibliotekarzy i pedagogów

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 13.02 20:30

Zbliżają się walentynki jazzowe. Wystąpi krakowskie trio

więcej »
14 15 16

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.02

Spotkanie dla przedsiębiorczych

więcej »

POWIAT BIALSKI, 16.02

Nocne Czuwanie Młodych: o jedności w Kodniu

więcej »
17 18
19 20 21

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 21.02

Luter i rewolucja protestancka - projekcja filmu w Białej Podlaskiej

więcej »
22

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 22.02 17:00

Pielgrzymowanie szlakiem św. Jakuba. Spotkanie w bibliotece

więcej »
23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje