R E K L A M A


POWIAT BIALSKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Modlitwy o dar zjednoczenia swego cierpienia z cierpieniem Chrystusa
2018-02-09 18:41:46 Artykuł czytany 2209 razy


11 lutego, w 160. rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes, w parafii pw. Trójcy Świętej w Połoskach, o godz. 16.00 będzie sprawowana Eucharystia, w której wierni - osoby chore i w podeszłym wieku, których siły opuszczają - będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych.


Ponadto przez wstawiennictwo św. Peregryna Laziosi i bł. Męczenników Podlaskich - obecnych w Relikwiach - będą upraszali Chrystusa o dar zjednoczenia swego cierpienia z cierpieniem Chrystusa, tak, by czerpać z Chrystusa ową moc Krzyża i Zmartwychwstania, a także "dopełniać" swym cierpieniem "braki udręk" Chrystusa.Osoby chore i w podeszłym wieku często cierpią z powodu izolacji i samotności. A sakrament Chorych jest w doświadczeniu cierpienia, samotności, choroby i starości, szczególnym znakiem ostatecznego nawrócenia do Pana oraz całkowitego przyjęcia bólu i śmierci jako pokuty za grzechy. W nim dokonuje się najwyższe pojednanie z Bogiem Ojcem. Wspólnotowe celebrowanie namaszczenia chorych stanowi cenną pomoc i pociechę dla chorych i cierpiących, a nadto jest źródłem nadziei dla osób im towarzyszących. 

Pismo święte ukazuje, iż rzeczywistość wspólnoty kapłańskiej realizuje się i ujawnia w sposób szczególnie znaczący w sakramencie namaszczenia chorych, o którym pisze św. Jakub: <> (Jk 5,14-15). Namaszczenie oraz modlitwa kapłańska przynoszą zbawienie, pociechę i odpuszczenie grzechów. Wraz tym sakramentem przekazywana jest łaska Ducha Świętego, którego wewnętrzne namaszczenie z jednej strony uwalnia duszę chorego człowieka od win i pozostałości grzechu, a z drugiej strony przynosi mu ulgę i pociechę, wzbudzając w nim wielką ufność w miłosierną dobroć Boga. W ten sposób łatwiej jest choremu znosić wszystkie niedogodności i przykrości związane z chorobą oraz z większą energią odpierać pokusy szatana.

Z sakramentem namaszczenia łączy się także łaska duchowej mocy, rozwijająca odwagę i odporność chorego. Dokonuje ona duchowego uzdrowienia jakim jest odpuszczenie grzechów, które sprawia sam Chrystus na mocy sakramentu, jeśli nie znajduje przeszkody w dyspozycji duszy, a czasem dokonuje również uzdrowienia ciała, wtedy, gdy wymaga tego zbawienie jego duszy. To cudowne uzdrowienie ciała nie jest priorytetowym celem sakramentu, kiedy jednak następuje, odzwierciedla zbawienie ofiarowane przez Chrystusa w Duchu ogromnej miłości i miłosierdzia, jakie okazywał On wszystkim potrzebującym już podczas swego ziemskiego życia.

Lecz nie znaczy to, że wierny cudownie uzdrowiony w sakramencie namaszczenia Chorych automatycznie dostąpi wiecznego zbawienia, znaczy to tylko tyle, że dobry Bóg w Swej trosce zostawia go na tym świecie jeszcze na poprawę. Swego czasu François-Marie Arouet co nazwał się Voltaire mniemając, że znajduje się na łożu śmierci przystąpił do sakramentu pokuty i przyjął sakrament chorych przez posługę swego proboszcza. Następnie wyzdrowiawszy, za złoto i porcelanę otrzymaną od carycy Rosji Katarzyny III i króla pruskiego Fryderyka I wychwalał na całą Europę pierwszy rozbiór Polski jako „pomysł geniusza”. Z kolei święta wizjonerka Bernadeta Soubirous SCICN, która osiemnastokrotnie ujrzała Matkę Bożą w grocie Massabielle w Lourdes, za Chrystusem przeszła przez Krzyż do Zmartwychwstania, czyli odeszła po wieczną nagrodę do Pana Boga w wieku 35 lat. W swym krótkim niejako życiu jednoczyła ona swoje cierpienia wynikające z ciężkiej choroby z cierpieniem Chrystusa, czerpała moc z Krzyża, a Chrystus obdarzał ją mocą Zmartwychwstania. Za św. Pawłem radowała się w cierpieniach za grzeszników i w swym ciele dopełniała braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół. (Zob. Kol 1,24). 

Ks. Leszek Walęciuk
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Biała Podl.

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

POWIAT BIALSKI, 03.02 10:00

Jubileuszowa pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej

więcej »
4 5 6

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.02 18:45

Seminarium Odnowy Wiary w Białej Podlaskiej

więcej »
7 8 9 10

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.02

Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim

więcej »
11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.02

Tydzień ferii z Caritas

więcej »
12

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.02

Tydzień ferii z Caritas

więcej »
13 14

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.02 17:00

Spotkanie „Poezja i Malarstwo czyli Akomodacja” w Białej Podlaskiej

więcej »
15

POWIAT BIALSKI, 15.02

Rekolekcje dla mężczyzn w Kodniu

więcej »
16

POWIAT BIALSKI, 16.02

Rekolekcje dla mężczyzn w Kodniu

więcej »
17
18 19 20

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.02 20:30

Koncert Apostolis Anthimos Quartet w Białej Podlaskiej

więcej »
21

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 21.02 17:00

Spotkania z archeologią. Tajemnice podlaskich rezydencji

więcej »
22 23 24

POWIAT BIALSKI, 24.02

Koncert Noworoczny w Terespolu

więcej »
25 26 27 28

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 28.02

Biała Podlaska: Bal karnawałowy 2019

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje