R E K L A M A


POWIAT BIALSKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

XIV Przegląd Zespołów Tanecznych LOVE TO DANCE
2018-06-20 15:18:29 Artykuł czytany 275 razy


W niedzielę 17 czerwca br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Terespolu odbył się XIV Przegląd Zespołów Tanecznych „LOVE TO DANCE” o Puchar Starosty Bialskiego. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tanecznych, na którą zjeżdżają się najlepsze zespoły z całego regionu.


W tym roku zgłosiło się aż 17 sekcji tanecznych m.in. z Terespola, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego a także z Lublina, Chełma, Zbuczyna, Świdnika, Łęcznej i Łosic. Część tych zespołów składała się z kilku grup wiekowych (5-8 lat, 9-12 lat, 13-15 lat oraz powyżej 16 lat) co dało  ok. 600 uczestniczek i uczestników występujących na terespolskim parkiecie i co za tym idzie blisko 70 układów tanecznych!

Przed rozpoczęciem turnieju tradycyjnie odbyły się warsztaty z zakresu tańca współczesnego i hip hop, które poprowadzili cenieni w kraju instruktorzy: Dawid Marzec i Karol Ociepka.
Impreza rozpoczęła się o 14:00. W kolejności od najmłodszych do najstarszych zespoły prezentowały swoje układy w kategoriach: Show Dance i Disco.

Jury w składzie: Joanna Miloszewicz, Joanna Pastuszewska i Dawid Marzec wydało następujące werdykt:
Grand Prix w kategorii Show Dance – ALLEGRO z Chełma za układ taneczny - ,,La Melanż" ,
Nagrodę za najlepszą choreografię w kategorii Show Dance otrzymała grupa KONTRAKCJA z Białej Podlaskiej za układ taneczny pt. ,,Korpo".

Kategorie wiekowe Show Dance:
- kategoria 5-8 lat
1 miejsce: Kontra I
2 miejsce: Ballo Junior
3 miejsce: Sezamki
Wyróżnienie: Dance Academy Studio

- kategoria 9-12 lat
1 miejsce: Kontra II
2 miejsce: Manufaktura
3 miejsce: Dance Academy Studio
Wyróżnienie: Figiel

- kategoria 13-15 lat
1 miejsce: Allegretto
2 miejsce: Ballo I
3 miejsce: Slajd
Wyróżnienie: Boogie Town Modern Junior

- kategoria powyżej 16 lat
1 miejsce: Kontrakcja
2 miejsce: Allegro
3 miejsce: Dance Academy Studio
Wyróżnienie: Domino

DISCO:
1 miejsce: Manufaktura
2 miejsce: Manufaktura
3 miejsce: Manufaktura

Po wręczeniu nagród rozpoczęła się druga część Przeglądu, w której prezentowały się zespoły taneczne w kategorii Hip Hop.
- GRAND PRIX w kategorii Hip Hop – KEEP IT UP z Chełma za układ taneczny - ,,Nieodzowne Zmiany".
- Nagrodę za najlepszą choreografię w kategorii Hip Hop Jury przyznało zespołowi CHEERS z Łęcznej za układ taneczny pt. ,,Mix"

Wyniki w kategoriach wiekowych prezentują się następująco:
HIP HOP:
- kategoria 5-8 lat
1 miejsce: Academia Art Factory
2 miejsce: Dance Academy Studio
3 miejsce: Flesz Super Mini
Wyróżnienie: Boogie Town - Dance Kids
 
- kategoria: 9-12 lat
1 miejsce: Academia Art Factory - Volcano Mini
2 miejsce: Manufaktura
3 miejsce: Academia Art Factory - Super Kids
Wyróżnienie: Slajd 1

- kategoria: 13-15 lat
1 miejsce: Keep It Out
2 miejsce: Cheers
3 miejsce: ZTN Fux - Lucky Sqad
Wyróżnienie: Flesz Sqad
 
- kategoria: powyżej 16 lat
1 miejsce: Dacne Academy Studio
2 miejsce: ZTN Fux - Lucky Crew
3 miejsce: Flesz Dance Company
Wyróżnienie: Hip Hop Dance Army

Puchar Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka zdobyła grupa: FLESZ SUPER MINI.
Wyróżnienie specjalne od jurorów otrzymała tancerka terespolskiego zespołu FLESZ, która wystąpiła w 7 różnych układach tanecznych w różnych kategoriach - NATALIA SZOŁONIUK.

Cały Przegląd Zespołów Tanecznych prowadziły wolontariuszki: Aleksandra Andrzejuk i Zofia Tarasiuk.




Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


[ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.




REKLAMA

Biała Podl.

w lewoLipiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

POWIAT BIALSKI, 01.07 15:30

Piknik Rodzinny w Rakowiskach

więcej »
2

POWIAT BIALSKI, 02.07 12:00

Diecezjalny Dzień Chorego w Kodniu

więcej »
3 4

POWIAT BIALSKI, 04.07

Automobiliści na 100-lecie Niepodległości

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.07

Bubel Granna: Rusza Landart Festiwal

więcej »
5 6 7

POWIAT BIALSKI, 07.07 10:30

VI Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich Dworów i Pensjonatów

więcej »

POWIAT BIALSKI, 07.07 14:00

Łomaski Festiwal Kultury

więcej »

POWIAT BIALSKI, 07.07 18:00

XIX DNI KONSTANTYNOWA

więcej »
8

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 08.07

Biała Niedziela Ortopedyczna

więcej »
9 10

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.07

Bezpłatne badania płuc na placu Wolności

więcej »
11 12

GARWOLIN, 12.07 17:00

Muzyczna audycja dla dzieci w Miętnem

więcej »
13 14

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.07

Wakacyjne turnieje organizowane na Orliku

więcej »
15

POWIAT BIALSKI, 15.07

Festyn NIEDZIELA W TERESPOLU

więcej »

POWIAT BIALSKI, 15.07

Biała Niedziela w Zalesiu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 15.07 12:00

Festyn w Terespolu

więcej »
16 17 18 19 20 21 22

POWIAT BIALSKI, 22.07 11:00

Turniej Piłki Błotnej w Tucznej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 22.07 12:30

Relikwie św. Jana Pawła II w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Neplach

więcej »

POWIAT BIALSKI, 22.07 18:00

Wernisaż wystawy - Nasze Wielkie Historie

więcej »
23 24 25 26 27 28

POWIAT BIALSKI, 28.07 10:00

XXXI Międzynarodowa Biesiada Nadbużańska/ Dni Sławatycz

więcej »
29

POWIAT BIALSKI, 29.07 11:30

XXXI Międzynarodowa Biesiada Nadbużańska/ Dni Sławatycz

więcej »

POWIAT BIALSKI, 29.07 17:30

V Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej

więcej »
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje