R E K L A M APOWIAT SIEDLECKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Trzynasty, ale udany!
2022-01-25 18:14:13 Artykuł czytany 595 razy


Zakończyła się XIII edycja Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, którego organizatorami są Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie, Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Przez dwa dni przesłuchań w wokalnych zmaganiach wzięło udział 104 osoby. Komisji konkursowej w tym roku przewodniczyła Urszula Dudziak.


Kolędowanie to nasza piękna, polska tradycja. - Nasz przegląd na stałe wpisał się w kalendarz przedsięwzięć kulturalnych gminy Zbuczyn. W bardzo konkretny sposób promuje świąteczne i noworoczne tradycje, a co najważniejsze – angażuje artystycznie i społecznie mieszkańców naszej małej ojczyzny, reprezentujących wszystkie pokolenia – powiedział na otwarciu przeglądu Hubert Pasiak, wójt gminy Zbuczyn i patron honorowy wydarzenia. Konkurs był skierowany do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów z terenu powiatu siedleckiego. Do tegorocznej edycji przeglądu zostało zgłoszonych 124 osoby (solistów i duetów). Ostatecznie na scenie GOK-u w Zbuczynie zaprezentowały się 104 osoby.

Wszystkie artystyczne wykonania oceniała profesjonalna komisja konkursowa. Przewodniczyła jej Urszula Dudziak, czołowa postać polskiej wokalistyki jazzowej, kompozytorka i autorka tekstów, która nagrała ponad 50 albumów studyjnych, współpracowała z wieloma artystami, takimi jak Pectus, Voo Voo, Ryszard Rynkowski czy Reni Jusis, a także z zagranicznymi wykonawcami, m. in. z Bobbym McFerrinem, Stingiem czy Florą Purim. W 2016 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych UNESCO wyróżniła ją tytułem „Artysty dla Pokoju" – pierwszym takim odznaczeniem dla twórcy z Europy Wschodniej. Jurorami byli także:
Urszula Chruściel (wokalistka, trenerka wokalna oraz kierowniczka artystyczna zespołu wokalnego „UliBabki" oraz Zespołu Wokalnego Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku) oraz Łukasz Orzełowski (instrumentalista, kierownik artystyczny zespołu „Fire of the Holy Spirit" i organista w parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie). Ocenie podlegały walory wokalne i interpretacja utworu, intonacja i poczucie rytmu uczestników. Zwracali oni także uwagę na zgodność prezentacji z regulaminem konkursu i ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych I miejsce zajęła Natasza Siennica (Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach), II – Natalia Olszak (zgłoszenie indywidualne), za III – Lena Ornowska (zgł. indyw.). Jury wyróżniło także występy Aleksandra Wereniuka (SP w Krzesku-Królowej Niwa), Alicji Łuniewskiej (Stowarzyszenie Taneczne Caro Dance Siedlce) i Tymoteusza Trojanowskiego (zgł. indyw.). W drugiej kategorii (kl. IV-VI szkół podstawowych) zwyciężyły: Agata Kowal ze Studia Piosenki Metro Sokołów Podlaski-Siedlce-Węgrów (I miejsce), Antonina Chojecka (zgł. indyw.) oraz Aleksandra Antoniak ze SP im. Henryka Sienkiewicz w Suchożebrach (ex aequo II miejsce) oraz Pola Waszczuk (zgł. indyw., III miejsce). Wyróżnienia trafiły do Ernesta Mroza (SOSW im. M. Grzegorzewskiej w Siedlcach), Szymona Jóźwika (SP w Krzesku-Królowej Niwa), Leny Masiak (zgł. indyw.), Alicji Prochenki (SP w Dziewulach) i Igi Daniluk (SP nr 11 w Siedlcach).

Spośród uczniów klas VII-VIII zwyciężył duet w składzie Jadwiga Mitura i Julia Waszczuk (SP nr 10 w Siedlcach). Na drugim miejscu znalazła się Amelia Zbucka (SP nr 9 w Siedlcach), na trzecim – Krzysztof Mąsior (SP nr 11 w Siedlcach). Wyróżniona została Alicja Domańska (ZS-P w Skórcu). W czwartej kategorii (szkoły ponadpodstawowe) najlepiej zaśpiewały dziewczyny: Gabriela Woźnica ze Studia Piosenki Metro Sokołów Podlaski-Siedlce-Węgrów, Agnieszka Chojecka z ZSP nr 1 im. S. Staszica w Siedlcach (obie ex aequo I miejsce), Magdalena Skibniewska reprezentująca Stowarzyszenie Taneczne Caro Dance Siedlce (II miejsce), Olga Masiak (zgł. indyw., III miejsce). Jedyne wyróżnienie trafiło do Olgi Wujkowskiej (GOK w Siedlcach zs. w Chodowie).  W ostatniej kategorii (dorośli i seniorzy) komisja przynała tylko I miejsce, które trafiło do Karoliny Kukli (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach). Wyróżniono także występ Bogdana Ślaza i Anny Krupy (duet reprezentujący GOK w Mokobodach i Klub Senior+ w Mokobodach).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w dniu konkursu. Podsumowanie przeglądu przez jurorów w formie nagrania zostanie opublikowane na stronie internetowej i kanale YouTube GOK-u. Natomiast Koncert Finałowy Laureatów odbędzie się 26 stycznia 2022 r. (środa) o godz. 16.00 w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach.  Tego dnia odbędzie się też wręczenie nagród rzeczowych wszystkim zwycięzcom, których fundatorami są: Starostwo Powiatowe w Siedlcach, Gmina Zbuczyn, ASAJ Sp. z o. o., Eurolingua Siedlce, Kwiaciarnia Piwonia, Fotografia Weronika Cielemęcka, a także Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie. - Serdecznie gratulujemy laureatom i osobom wyróżnionym. Wielkie ukłony należą się dla wszystkich uczestników przeglądu oraz ich opiekunów za ogromną pasję i zaangażowanie. Na scenie naszego ośrodka kultury wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki oraz znane piosenki świąteczne. Śpiewanie tylko w języku polskim jest tym, co wyróżnia nasz przegląd. Aby zachować wszelkie środki ostrożności, przegląd odbywał się bez udziału publiczności,, a uczestnicy otrzymali dokładną datę i godzinę swego występu – informuje Emilia Biarda, dyrektor GOK-u w Zbuczynie. Wśród głównych celów przeglądu jest popularyzacja tradycyjnych i współczesnych kolęd, pastorałek oraz piosenek świątecznych, promocja dziedzictwa kulturowego związanego z obyczajami i tradycją przeżywania Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku czy kształcenie postaw czynnego uczestnictwa w kulturze. Ważna jest także promocja sztuki wokalnej jako środka wyrazu artystycznego oraz krzewienie wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów wrażliwości na muzykę.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Karol Tchórzewski – starosta siedlecki oraz Hubert Pasiak – wójt gminy Zbuczyn. Patronat medialny sprawowali: „Echo Katolickie”, „Życie Siedleckie”, Katolickie Radio Podlasie oraz Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl.

>> GALERIA ZDJĘĆ <<


Inf. ras.
AB [MSz]

WWl


wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Do Tomka
  2022-01-26 21:05:05

  arrow

  Wszystko jest w treści artykułu

 • Tomek STR
  2022-01-26 11:52:09

  arrow

  Kto wygrał ze szkół średnich ?

 • kk
  2022-01-26 06:59:59

  arrow

  Naprawdę wysoki poziom, a publiczności jak na lekarstwo.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Prosto z lasu z 19 maja 2022
2022-05-19 07:31:08 Kategoria:

Spacery na świeżym powietrzu często przynoszą nam niespodzianki. Na przykład w postaci spotykanych na naszych ścieżkach dzikich zwierząt. Tym bardziej, jeśli jest to...

więcej »


foto

Najbardziej wymagające kondycyjnie sporty
2022-05-18 14:19:45 Kategoria:

Nie ma znaczenia, ile czasu spędzasz na ćwiczeniach, ale jak dobrze go wykorzystujesz. Możesz poświęcić wiele godzin na siłowni i nie uzyskać żadnych wyników, ale masz...

więcej »
foto

Stan branży konferencyjno-eventowej po pandemii
2022-05-13 16:05:13 Kategoria:

- Bardzo się staraliśmy, żeby utrzymać ośrodek, a w szczególności pracowników. To był bardzo ciężki okres – mówi Karolina Lipnicka, menedżer ośrodka rekreacyjno-...

więcej »
foto

Dom i samochód - naprawy, specjaliści i modyfikacje
2022-05-12 08:04:21 Kategoria:

Serwisy lokalne mają w sieci ogromną konkurencję. W tym miejscu wystarczy wspomnieć o mediach społecznościowych czy portalach informacyjnych, z których codziennie...

więcej »

Siedlce

w lewoMaj 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.05 14:30

Pielgrzymka Rodzin do św. Józefa

więcej »
2 3

MIASTO SIEDLCE, 03.05

Siedlce: biegi uliczne w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.05 10:00

Siedlce: Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

więcej »
4 5

MIASTO SIEDLCE, 05.05

Zmiana organizacji ruchu w związku z Jarmarkiem Św. Stanisława

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.05

Zmiana organizacji ruchu w związku z Jarmarkiem Św. Stanisława

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.05

Siedlce-zbiórka elektrośmieci

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.05 10:00 - 07.05 18:00

XIII Siedlecki Jarmark św. Stanisława

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.05 16:00

VIII Siedlecka Kulinariada

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.05

Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 07.05

Mokobody: Wieczór z Matką Budzieszyńską

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.05

Zmiana organizacji ruchu w związku z Jarmarkiem Św. Stanisława

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.05 09:30

Kongres Służby Liturgicznej /OGLĄDAJ/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.05 10:30

EkoLogiczny 3-Majowy Turniej Szachowy

więcej »
8

MIASTO SIEDLCE, 08.05

Rodzinna Niedziela w Teatrze ze spektaklem Brzydkie Kaczątko

więcej »
9 10

MIASTO SIEDLCE, 10.05 10:00

67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - Eliminacje rejonowe

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.05 18:00

Wernisaż wystawy malarstwa Jarosława Pawełczaka „Pejzaże”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.05 18:00

Siedlce: Spotkanie autorskie Artura Andrusa

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.05 11:00

Koncert Anny i Tomasza Ostrowskich w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.05 19:00

Kolejne spotkanie w ramach Cyklu Oczami Kobiet w Novekino Siedlce

więcej »
12 13

MIASTO SIEDLCE, 13.05

Nocne Czuwanie Młodych w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.05 19:00

Koncert zespołu Niekompletni „Jedno nad nami niebo”

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.05

Noc Muzeów 2022

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.05 18:00

Muzeum Regionalne zaprasza na Noc Muzeów

więcej »
15

MIASTO SIEDLCE, 15.05

Rodzinny Rajd Rowerowy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.05 17:00

Koncert Zespołu Wokalnego Art Styl

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 15.05 18:00

Szanty w Skórcu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.05 19:00

Siedlce: koncert Marcina Stycznia w parafii św. Jana Pawła II

więcej »
16 17 18 19

MIASTO SIEDLCE, 19.05 10:00

VIII Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej „Wiosenne Inspiracje”

więcej »
20

MIASTO SIEDLCE, 20.05 09:00

XXXVIII Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 20.05 18:00

Zbuczyn: kultura i sport w jednym

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.05

„O Matce Pieśń”. Koncert Zespołu Artystycznego Seniorynki

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.05

Memoriał im. Eugeniusza Bryzka i Tadeusza Remiszewskiego w podnoszeniu ciężarów

więcej »
22

MIASTO SIEDLCE, 22.05

Akademicka Dycha

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.05 11:00

Uczelnia zaprasza na Piknik Naukowy

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 22.05 12:30

Koncerty Maryjne w Krzesku i Pruszynie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.05 17:00

Koncert Papieski w siedleckiej parafii

więcej »
23 24

MIASTO SIEDLCE, 24.05 16:00

IV Siedlecki Slam Poetycki

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.05

Andrzej Rybiński w Siedlcach

więcej »
26

MIASTO SIEDLCE, 26.05

„Zaraz wracam” wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Rucińskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 26.05

Miłość Ci wszystko wybaczy... - Koncert z okazji Dnia Matki na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
27 28

MIASTO SIEDLCE, 28.05

Koncert zespołu Mikromusic Acoustic Trio

więcej »
29

MIASTO SIEDLCE, 29.05

Pocztówki z Wyspy na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje