R E K L A M APOWIAT SIEDLECKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Hubert Pasiak przedstawił swój program dla gminy Zbuczyn
2021-08-09 19:32:49 Artykuł czytany 2102 razy


Wyścig o fotel wójta gminy Zbuczyn wystartował na dobre. Wstępne deklaracje w tej sprawie dwaj kandydaci – Hubert Pasiak i Andrzej Chromiński – złożyli kilka dni temu. 9 sierpnia ten pierwszy już oficjalnie zainaugurował swoją kampanię.


Huberta Pasiaka znają w okolicy prawie wszyscy, którzy mają coś wspólnego z organizacjami pozarządowymi i szukali dla nich finansowania. Sam kandydat przedstawia swoje społecznikowskie zaangażowanie jako swój największy atut. Założone przez niego Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Krzesku to jedna z większych i prężniejszych organizacji „trzeciego sektora” na Mazowszu. Ma na koncie setki przeprowadzonych szkoleń zawodowych, imprez kulturalnych, projektów edukacyjnych i tak dalej. Drugim polem jego aktywności jest Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej. Doświadczenie w administracji zdobył z kolei jako zastępca wójta gminy Wodynie (w latach 2015-18), a w biznesie – prowadząc przez kilka lat firmę konsultingową, której klienci zdobyli ze środków krajowych i unijnych 30 mln zł.

Co proponuje mieszkańcom gminy Zbuczyn? Kontynuację programów już rozpoczętych (dotyczących m.in. budowy przedszkola oraz rozbudowy sieci kanalizacyjnej) oraz ściągnięcie dużych pieniędzy z programów unijnych (perspektywa finansowa na lata 2021-27) i rządowych (samorządowa część „Polskiego Ładu”). Uważa, że ma na to spore szanse, bo wchodzi w skład zespołu doradców marszałka województwa, zajmującego się właśnie tymi zagadnieniami.

Pięć filarów programu


Przedstawiony na poniedziałkowej konferencji prasowej program obejmuje pięć dużych bloków tematycznych: tożsamość lokalna i aktywność obywatelska, przedsiębiorczość i rolnictwo, infrastruktura mieszkaniowa, edukacja oraz infrastruktura publiczna.

W tym pierwszym mieszczą się przedsięwzięcia, które mają ułatwić rozwinięcie skrzydeł pomysłowym i aktywnym mieszkańcom: Gminne Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych (a jest ich w gminie ponad 30), Młodzieżowa Rada Gminy Zbuczyn i Centrum Usług Społecznych.

W zakresie przedsiębiorczości nacisk położony jest na wykorzystanie szans, jakie stworzy budowa autostrady A2. Tutaj Hubert Pasiak zapowiada szerokie konsultacje mające dopasować miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego do potrzeb biznesu: zarówno małego lokalnego, jak i przyjezdnego dużego, który chciałby się ulokować w pobliżu autostrady i jej węzłów.

Co się tyczy infrastruktury mieszkaniowej, to tutaj chodzi przede wszystkim o wsparcie dla rozwoju prywatnej, rozproszonej energetyki opartej o źródła odnawialne oraz dla szybkiej wymiany pieców c.o. na urządzenia niskoemisyjne. Zaplanowana przez poprzedników rozbudowa sieci kanalizacyjnej będzie kontynuowana, ale z racji terytorialnej rozległości gminy Hubert Pasiak widzi potrzebę wsparcia dla oczyszczalni przydomowych. Wspomina ponadto o opracowaniu programu melioracji, która będzie przeciwdziałać skutkom suszy. Chciałby też szybszej gazyfikacji kolejnych miejscowości: najpierw na zasadzie „wyspowej” (czyli budowy lokalnych stacji regazyfikacji LNG), a potem podłączania do sieci przesyłowej.

Czwarty punkt to nie tylko poprawa wyposażenia szkół, ale także zwiększenie liczby godzin nauki języków obcych i rozbudowa oferty zajęć pozalekcyjnych. Tutaj ma się też znaleźć miejsce dla edukacji dorosłych, na którą zapotrzebowanie wykazały projekty prowadzone przez organizacje pozarządowe.

Ostatni punkt to modernizacja infrastruktury publicznej. Mieszczą się w tym remonty dróg, energooszczędne oświetlenie miejscowości, ale też rozbudowa usług elektronicznych w administracji, edukacji i kulturze.

Wyzwania

Odpowiadając na pytania dziennikarzy Hubert Pasiak wyraził przekonanie, że jego współpraca z radą gminy ułoży się dobrze, choćby z tego względu, że jako działacz organizacji pozarządowych zdążył poznać wszystkich radnych i sołtysów, a prorozwojowy program powinien zyskać szerokie poparcie. Większym wyzwaniem wydają się relacje z państwowymi i prywatnymi gigantami, takimi jak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Polska Spółka Gazownictwa czy układające światłowody firmy telekomunikacyjne. Na przełomie ubiegłego i bieżącego roku gmina toczyła ciężkie boje z GDDKiA o liczbę węzłów i jakość dróg towarzyszących planowanej autostradzie A2. Pytany, czy zdoła zabezpieczyć interesy gminy Hubert Pasiak odpowiedział, że będzie rozmawiał, szukał sojuszników i stawiał te sprawy twardo.

Kto za nim stoi?

Hubert Pasiak startuje z własnego komitetu. Dystansuje się od sprowadzania polityki partyjnej i ogólnopolskich sporów na poziom samorządu. Przekonuje, że przedsięwzięcia samorządowe da się realizować ponad podziałami politycznymi, a bezpartyjność pozwoli mu rozmawiać ze wszystkimi dysponentami publicznych środków: zarówno europejskich (sejmik i urząd marszałkowski, gdzie rządzi PSL i PO), jak i krajowych (Zjednoczona Prawica). Na poniedziałkowej konferencji poparcia udzielili mu m.in.: Wojciech Klepacki – wójt gminy Wodynie, Grzegorz Pomikło – dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzesku i radny powiatu siedleckiego, Jacek Izdebski – rolnik, radny powiatu siedleckiego z Siedleckiej Wspólnoty Samorządowej, Jarosław Wysokiński – przedsiębiorca, działacz sportowy.

AB/DW

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Historyk
  2021-09-16 00:09:28

  arrow

  Czy PIS to PIS? Pan radny Biarda podobno był w PSL, a sołtys Grochówki w PO?

 • Łosiczanka
  2021-09-14 21:57:36

  arrow

  Kilka lat temu współpracowaliśmy razem z tym Panem w Projekcie Unijnym POKL. Mamy o p. Pasiaku b.dobre zdanie. Miło było tu zobaczyć P.Huberta, chociażby na zdjęciu. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

 • Swojak
  2021-09-14 19:59:44

  arrow

  Już może dosyć wciskania o tej "bezpartyjności"!!!

 • Dobry kandydat
  2021-09-14 18:48:04

  arrow

  Bezpartyjny kandydat, który wie jak rozmawiać z każdą opcją polityczną i na pewno nie będzie marionetką PiS!
  Powodzenia Panie Hubercie

 • Do CHCEMY TEGO?
  2021-08-13 18:10:45

  arrow

  Żadna pani pasiak nie jest jego zastępcą, wystarczy doczytac choćby na stronie internetowej. http://lgdsiedlce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=238 A zdjęcie ze Struzikiem, bo lgdom pieniądze UE przekazuje urząd Marszałkowski

 • tak chcemy tego
  2021-08-11 08:40:19

  arrow

  do chcemy tego...
  No wedlug Ciebie to widzę tylko jedyna i słuszna partia to Kaczor
  Trzeba rozmawiać i działać ze wszystkimi.
  Uwazam, ze kazdy człowiek zasługuje na szacunek, a nie taką wyliczankę robisz!!!
  Popieram P. Pasiaka.

 • KOS
  2021-08-10 20:09:56

  arrow

  Znam H. Pasiaka, m.inn. z organizacji pozarządowych. Jest młody,pomocny, przyjazny, posiada dużą wiedzę samorządową. W pełni nadaje się na Wójta Gminy Zbuczyn.Lubi działać i organizować. Życzę Mu wygranej.

 • Zbuczynianka
  2021-08-10 08:54:45

  arrow

  Trzymamy za Pana kciuki. Partia nigdy nie może być ważnoejsza od człowieka i prohramu. Pan ten program ma!

 • chcemy tego?
  2021-08-10 08:21:58

  arrow

  Czyli Pam z ukrytym PSL w tle,jako zastępcą w tej jego Lokalnej Grupie Działania jest też pani z jego nazwiskiem,zdjęcia ze Struzikiem wystarczy poczytać coś o tej organizacji?!

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

29 lat Audycji Trzeźwiejących Alkoholików
2021-11-09 17:52:06 Kategoria:

Audycja Trzeźwiejących Alkoholików "Boże użycz nam pogody ducha" ma 29 lat. Nadawana jest na antenie Radia Podlasie od początku w niezmienionym kształcie. 11 listopada o...

więcej »


foto

Jak dobrać szminkę do typu urody? Oto najważniejsze...
2021-11-25 08:01:14 Kategoria:

Dobrze pomalowane usta potrafią znakomicie dopełnić makijaż i sprawić, że czujemy się pięknie. Jednak uzyskanie zadowalającego efektu wbrew pozorom wcale nie jest takie...

więcej »
foto

Jaką kserokopiarkę wybrać do biura? Najlepsze...
2021-11-25 07:55:53 Kategoria:

W każdej firmie oprócz komputerów ważną rolę pełni także inny sprzęt, który pomaga w codziennych zadaniach. Kserokopiarki to urządzenia, bez których trudno stworzyć...

więcej »
foto

ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE SZKOLENIE Z DOSKONALENIA...
2021-11-25 07:44:25 Kategoria:

Na Torze w Modlinie odbędzie się bezpłatne szkolenie z doskonalenia techniki jazdy. Miejsce szkolenia: Tor Modlin, 05-102 Nowy Dwór Mazowiecki ul. Gen. Wiktora Thommée 1.

więcej »
foto

XXIV Targi Rękodzieła Artystycznego, czyli pokaż nam...
2021-11-24 14:24:19 Kategoria:

Stare miejsce, nowi wystawcy, stara tradycja, nowe atrakcje. Spotykamy się po raz 24 na Targach Rękodzieła Artystycznego w Parku Handlowym Arche w Siedlcach. To wydarzenie...

więcej »
foto

Odkryj największe promocje na elektronikę w Black...
2021-11-24 13:09:36 Kategoria:

Black Friday to prawdziwa uczta handlowa dla konsumentów na całym świecie. W tym dniu napotkać można wyjątkowo atrakcyjne okazje, jakie zdarzają się tylko raz w roku....

więcej »
foto

Niezbędne akcesoria i sprzęty rolnicze, które możesz...
2021-11-24 10:33:13 Kategoria:

O wydajności gospodarstwa decyduje nie tylko nasz wkład czasu i pracy, ale także zakup odpowiednich sprzętów, które ułatwią nam wykonywanie codziennych zadań. Wiele...

więcej »
foto

„Bliżej Unii Europejskiej” - cykl audycji na...
2021-11-19 15:55:40 Kategoria: Wybierz kategorie

Na antenie Katolickiego Radia Podlasie ponownie rusza cykl audycji poświęconych Unii Europejskiej. Będzie można w nich usłyszeć o bieżących działaniach wspólnoty,...

więcej »

Siedlce

w lewoListopad 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

MIASTO SIEDLCE, 03.11 12:00

Msza Święta w intencji zmarłych biskupów i kapłanów Diecezji Siedleckiej

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.11

Transmisja meczu siatkarzy KPS Siedlce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.11

Czas zadumy - wystawa w MBP

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.11

Hanna Śleszyńska w spektaklu JUDY już 4 listopada na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »
5

MIASTO SIEDLCE, 05.11

Skupienie KSM

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.11

Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.11

Skupienie KSM

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.11

Kochane pieniążki - spektakl na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.11

Skupienie KSM

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.11

Koncert Zaduszkowy

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 07.11 17:00

Wodynie: obchody Narodowego Święta Niepodległości

więcej »
8 9 10 11

MIASTO SIEDLCE, 11.11

Uliczne Biegi Niepodległości w Siedlcach /ZAPOWIEDŹ/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11 10:00

Narodowe Święto Niepodległości w Siedlcach /PROGRAM/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11 10:00

Siedlce: Msza św. za Ojczyznę

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11 11:00

Wodynie: obchody Narodowego Święta Niepodległości

więcej »
12

MIASTO SIEDLCE, 12.11

Spektakl RAJ. GOODBYE 12 listopada na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.11

Koncert Agnieszki Skup - (Nie)Dopowiedziana Historia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.11

Zbliża się Nocne Czuwanie Młodych

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.11

Siatkarze KPS Siedlce zmierzą się z Visłą

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 13.11

I Kotuński Bieg i Wyścig Rowerowy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.11

Pogoń zagra ze Zniczem

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.11 16:00

Siedlce: Spotkanie dla osób chorych onkologicznie i ich bliskich

więcej »
15

MIASTO SIEDLCE, 15.11 18:00

20 lat Chóru Miasta Siedlce - koncert i wystawa fotografii z okazji Jubileuszu 20-lecia zespołu

więcej »
16 17

MIASTO SIEDLCE, 17.11

A za oknem jesień

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.11

Podlaski Przełom Bugu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11 18:00

OTWARTA SCENA Cafe Fryderyk zaprasza!

więcej »
19

MIASTO SIEDLCE, 19.11 - 21.11

Zmiany w organizacji ruchu - zamknięcie ronda Honorowych Dawców Krwi

więcej »
20

POWIAT SIEDLECKI, 20.11

Koncert Baranovskiego!

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.11

Światowy Dzień Młodzieży w Diecezjach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.11

KPS zagra z Gwardią

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.11 19:00

20 lat Chóru Miasta Siedlce - koncert i wystawa fotografii z okazji Jubileuszu 20-lecia zespołu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.11 19:00

Paweł Domagała wystąpi w Siedlcach

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.11

Spektakl OPOWIEŚĆ WIGILIJNA w ramach Rodzinnej Niedzieli w Teatrze

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.11

Światowy Dzień Młodzieży w Diecezjach

więcej »
22

MIASTO SIEDLCE, 22.11 - 28.11

Dni Muzyki Kościelnej w diecezji siedleckiej /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
23 24 25

MIASTO SIEDLCE, 25.11

Kobieta, która ugotowała męża - kolejny spektakl konkursowy

więcej »
26

POWIAT SIEDLECKI, 26.11

Michał Szczygieł zaśpiewa w Chodowie

więcej »
27

MIASTO SIEDLCE, 27.11

KPS zagra z Norwidem

więcej »
28

MIASTO SIEDLCE, 28.11

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.11 10:15

Dni Honorowego Krwiodawstwa i jubileusz Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kolejarz”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.11 19:00

Spektakl B'cause Dance Company „Cicho, ciszej, zgiełk”

więcej »
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje