R E K L A M A



POWIAT SIEDLECKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Uwaga, łosie na drogach
2020-02-18 16:30:25 Artykuł czytany 6218 razy


Policja apeluje o ostrożną jazdę i ograniczenie prędkości, szczególnie na zalesionych odcinkach drogi, na które często wybiegają dzikie zwierzęta, m.in. łosie. Szczególną uwagę powinni zachować kierowcy na trasie Siedlce - Mordy.


W ostatnich miesiącach na drogach naszego regionu policjanci odnotowali kilka wypadków z udziałem łosi. W skali kraju było kilkadziesiąt podobnych zdarzeń. Wspomniane zwierzęta często można zobaczyć na terenie miejscowości Pieńki. Wychodzą z lasu i wypasają się na jednym z pól rzepakowych w bliskiej odległości od drogi wojewódzkiej nr 698. Na trasie Siedlce-Mordy, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Zderzenie pojazdu z łosiem bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla zwierząt, ale i dla ludzi.

Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, zwolnijmy, a nawet zatrzymajmy się, włączmy światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców.





Łosie w Polsce są pod ochroną. Regulacja populacji łosi przez myśliwych nie jest możliwa. Od 2001 roku obowiązuje moratorium na jego odstrzał wydane przez Ministerstwo Środowiska. Szacuje się, że na terenie Nadleśnictwa Siedlce występuje około 200 łosi. Leśnicy nie ukrywają, że ich liczba wzrasta.





ZOBACZ:
Zderzenie z Łosiem na trasie Siedlce-Mordy / Stado łosi przy trasie Siedlce-Mordy


KSkor/DW
 




wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Łosiowa
    2020-02-21 07:25:27

    arrow

    Trasa na Borki Siedleckie to samo ..

  • Yyy
    2020-02-20 20:46:34

    arrow

    Czyli robi się niebezpiecznie? Mogą zaatakować człowieka w lesie ?

  • do ??
    2020-02-20 14:52:28

    arrow

    Ponieważ nie zniesiono moratorium z 2001 r na ich odstrzał oraz brak znacznego zagrożenia naturalnego dla nich.

  • Losiu
    2020-02-19 20:27:11

    arrow

    Nie ma co się dziwić, że wybiegają jak na polach mają łatwo dostępne żerowiska w postaci kukurydzy, rzepaku itp. roślin, z dodatkiem chemikaliów żeby szybciej to wszystko rosło..

  • Magda
    2020-02-19 14:19:56

    arrow

    Wszędzie są w kisielanach tuż obok zabudowań ostatnio 3 mi przebiegły

  • do ??
    2020-02-19 13:39:03

    arrow

    Przez rozmnażanie

  • Kierowca
    2020-02-19 13:24:17

    arrow

    ŁOSIE DO ŁOSIC!

  • ??
    2020-02-19 12:28:49

    arrow

    A dlaczego populacja łosi wzrasta?

  • yyy
    2020-02-19 11:16:11

    arrow

    Trasa z Międzyrzeca Podlaskiego do Komarówki Podlaskiej, również zagrożona

  • zzz
    2020-02-19 08:58:15

    arrow

    Łosie można spotkać na trasie Stanin-Krzywda, Krzywda-Wola Okrzejska

  • Xxxx
    2020-02-18 19:53:46

    arrow

    W Stoku Lackim przed CPN z gazem jadąc do Siedlec też wybiegają łosie w terenie zabudowanym między domami.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.




NASI PARTNERZY
Mostostal Siedlce




- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

8 kwietnia środowe audycje
2020-04-07 19:39:00 Kategoria:

W Wielką Środę, 7 kwietnia, Katolickie Radio Podlasie zaprasza na audycje:

więcej »


foto

Materac, na którym naprawdę się wyśpisz
2020-04-06 10:39:40 Kategoria:

„Materac, to materac.” Większość ludzi kieruje się przy wyborze materaca tą prostą dewizą. Niestety. Dlaczego niestety? A dlatego, że około 30% naszego całego...

więcej »
foto

Obierz kurs na słoneczną Hiszpanię!
2020-04-06 10:20:00 Kategoria:

Nie ma lepszego sposobu nauki obcego języka, jak intensywny kurs wyjazdowy. Jeśli pragniesz poprawić swój angielski, koniecznie odwiedź Wielką Brytanię. Gdy marzysz o...

więcej »
foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc. Zapraszamy do współpracy osoby wykonujące zawody medyczne.

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2
2020-04-01 15:57:50 Kategoria:

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w...

więcej »

Siedlce

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Siedlce: Męski Różaniec w ograniczonym składzie

więcej »
5

MIASTO SIEDLCE, 05.04

Niedziela Palmowa: Transmisja Mszy św. i Drogi Krzyżowej

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje