R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Droga Krzyżowa w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim
2019-04-15 10:45:41 Artykuł czytany 293 razy


W Niedzielę Palmową 14 kwietnia w parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim, została odprawiona doroczna Droga Krzyżowa.


Droga Krzyżowa rozpoczęła się w Sanktuarium po Mszy wieczorowej. Uczestnicy przeszli ulicą Wisznicką na Skwer 1050-lecia Chrztu Polski do Krzyża Jubileuszowego, postawionego u zbiegu ulic: Wisznickiej, Stagrowskiego i Moniuszki. Krzyż ten jest wezwaniem do wdzięczności Bogu za dar wiary przyjętej przez naszych przodków i nam przekazanej oraz naszym świadectwem, że w tej wierze chcemy żyć i przekazywać pokoleniom po nas idącym. Rozważania do wszystkich stacji Drogi Krzyżowej przygotował ks. Grzegorz Suwała wraz ze Wspólnotą Przyjaciół Oblubieńca.

Oto treść relacji nadesłanej do naszej redakcji:


„Był dzień przygotowania do wielkiego święta Paschy. Piątek. W mieście trwały przygotowania do świątecznej wieczerzy. Przez zatłoczone uliczki starej Jerozolimy szedł zmaltretowany Skazaniec, eskortowany przez rzymskich żołnierzy. Za Skazańcem tłum ludzi, zawsze mających czas na sensację i garstka uczniów.

Godzina – a może trochę więcej – drogi, którą później miliony ludzi będą nabożnie rozpamiętywać. Drogi, którą miliony kobiet i mężczyzn, ludzi idących za Jezusem, będą się starały wiernie naśladować.
Panie Jezu, pozwól nam przenieść się w rozmyślaniu w tamten dzień sprzed dwóch tysięcy lat. Chcemy iść ulicami Radzynia Podlaskiego tak, jakbyśmy szli za Tobą ulicami Jerozolimy, z Pałacu Piłata aż na Golgotę. Chcemy dołączyć do niepoliczonej rzeszy ludzi z różnych ras, języków i pokoleń, idących za Tobą. Chcemy całym sercem przylgnąć do Twojego Serca, by zjednoczyć się z Tobą, by uczyć się od Ciebie, by Ci pomagać w budowaniu królestwa Bożego na ziemi.

Chcemy też – bo Ty tego pragniesz – wyznać Ciebie przed ludźmi. Chcemy chodzić z Twoim krzyżem po ulicach miasta, aby powiedzieć innym, by się nie bali być Twoimi uczniami, bo tylko Ty jesteś światłem, drogą, prawdą i życiem. Chcemy się modlić za wszystkich, by potrafili otworzyć drzwi swoich serc i swoich domów Tobie, jedynemu Zbawicielowi.

Chcemy także, przez udział w tym nabożeństwie, czynić publiczną pokutę, za swoje  osobiste – tak bardzo zawstydzające nas – grzechy, jak i za grzechy innych; za ich obojętność i wrogość wobec Ciebie i wobec Twojego świętego Kościoła.

Tegoroczne dni przygotowania i świętowania dorocznej pamiątki Odkupienia są dla nas szczególne, bowiem zbiegają się ze świętowaniem wielkich jubileuszy naszej parafii, 30-leciem powstania parafii, 25-leciem konsekracji kościoła i 10-tej rocznicy podniesienia naszego kościoła do godności Sanktuarium.

Chcemy ofiarować to nabożeństwo w intencji parafii. Modląc się za kapłanów, prosząc o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Chcemy modlić się za chorych, wypraszając im łaskę dobrego przeżywania cierpienia. Modlimy się za małżonków i rodziny prosząc, by na Bogu budowały swoją codzienność. Prosimy za dzieci i młodzież, by zawsze kroczyła za Jezusem. Modlimy się za zatwardziałych grzeszników naszej parafii, za tych, którzy przez lata nie przystępują do sakramentów, o łaskę skruchy i nawrócenia. W końcu prosimy za nas uczestniczących w tym nabożeństwie, abyśmy byli mężni wiarą, niezachwiani, zawsze stojący na straży wartości chrześcijańskich w naszych miejscach życia, nauki i pracy.”
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


B. Fijałek [ja]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Redakcja
  2019-04-15 20:28:31

  arrow

  Już jest ok. Dziękujemy za informacię

 • Grzegorz
  2019-04-15 18:53:30

  arrow

  zostały dodane nie te zdjęcia

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

RADZYŃ, 04.04 10:00

W Czemiernikach będą świętować rocznicę nadania praw miasta

więcej »
5 6

RADZYŃ, 06.04

Jubileusz 20 - lecia Teatru Straszydełka

więcej »

RADZYŃ, 06.04

52 wystawców na Radzyńskim Kiermaszu Wielkanocnym

więcej »
7
8 9

RADZYŃ, 09.04

Gmina Wohyń: Wkrótce cykl warsztatów wielkanocnych

więcej »
10

RADZYŃ, 10.04

Gmina Wohyń: Wkrótce cykl warsztatów wielkanocnych

więcej »
11 12

RADZYŃ, 12.04

Gmina Wohyń: Wkrótce cykl warsztatów wielkanocnych

więcej »
13 14
15

RADZYŃ, 15.04

Gmina Wohyń: Wkrótce cykl warsztatów wielkanocnych

więcej »
16

RADZYŃ, 16.04

Gmina Wohyń: Wkrótce cykl warsztatów wielkanocnych

więcej »
17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27

RADZYŃ, 27.04 10:00

Ruszyły zapisy na Castorian Extreme Race w Czemiernikach

więcej »
28
29 30
foto

Badanie SAFE: jak obecnie radzą sobie Polscy...
2019-04-24 11:19:37 Kategoria:

Członkowie Komisji Europejskiej oraz Europejskiego Banku Centralnego chcąc lepiej poznać problemy, oraz uwarunkowania związane z dostępem m.in. małych i średnich...

więcej »
foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje