R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Poświęcenie nowej kaplicy w Siedlanowie
2018-07-09 08:18:25 Artykuł czytany 1578 razy


1 lipca w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbyła się uroczystość, podczas której ks. biskup ordynariusz Kazimierz Gurda dokonał pobłogosławienia nowej kaplicy p.w. świętej Rodziny oraz sali konferencyjnej.


Oto relacja nadesłana przez organizatorów uroczystości.

W tej uroczystości wzięli udział dobrodzieje domu rekolekcyjnego, którzy przez szereg lat brali udział w różnych rekolekcjach czy dniach skupienia, przedstawiciele władz, sponsorzy, wykonawcy prac, wolontariusze oraz mieszkańcy Siedlanowa. Obecnych było około 400 osób. Nasze świętowanie rozpoczął ks. dr Grzegorz Koc – dyrektor domu , który skierował słowa powitania do wszystkich zebranych, następnie odmówiona została Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wysłuchaliśmy również konferencji którą wygłosił ks. dr Jacek Sereda, który mówił o „Zadaniach rodziny chrześcijańskiej.

Adorację uwielbienia i dziękczynienia za ukończenie rozbudowy domu rekolekcyjnego poprowadził ks. Grzegorz Koc wraz z zespołem ICE Worship Team, który zatroszczył się również o oprawę muzyczną podczas Eucharystii. Zespół w pełnym składzie liczy około 100 osób, zapewnia posługę muzyczną na przystanku Jezus.

Najważniejszym punktem Uroczystości była Eucharystia, której przewodniczył ks. biskup ordynariusz Kazimierz Gurda. W koncelebrze wzięło udział kilku kapłanów wraz z ks. biskupem Piotrem Sawczukiem i ks. dziekanem Romanem Wiszniewskim. Pozostali kapłani świadczyli posługę w konfesjonale wraz z ks. kanclerzem Janem Babikiem i ks. Tomaszem Czarnockim – oficjałem sądu biskupiego. W homilii ks. biskup przedstawił historię powstania domu rekolekcyjnego w Siedlanowie od chwili założenia po dzień dzisiejszy, podziękował ks. Andrzejowi Żelazo, który jako prezes Stowarzyszenia Ewangelizacji i Kultury, zaadaptował upadłą szkołę na działalność ewangelizacyjną, prowadząc różne rekolekcje. Podziękowanie zostało skierowane także do ks. Jacka Seredy, który kontynuował posługę rekolekcyjną oraz diakonii, Stowarzyszenia Ewangelizacji i Kultury, jak również innych osób, które pomagały w prowadzeniu domu. Słowa podziękowania zostały skierowane również do ks. Grzegorza Koca obecnego dyrektora domu za przygotowanie uroczystości pobłogosławienia nowej kaplicy i Sali konferencyjnej. Po homilii ks. biskup dokonał pobłogosławienia kaplicy, a na zakończenie Eucharystii poświęcona została również sala konferencyjna, która będzie służyła rekolektantom.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy obecni zaproszeni zostali na wspólną agapę.

Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

inf. pras.

[ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

RADZYŃ, 01.02

XX - lecie Klubu Żeglarskiego Korab

więcej »
2

RADZYŃ, 02.02

300 artystów wystąpi w widowisku „Nasze Betlejem”

więcej »
3
4 5 6 7 8 9 10
11

RADZYŃ, 11.02

„Ósmy Kolor Tęczy” zaprasza na ferie integracyjne

więcej »
12 13

RADZYŃ, 13.02

Wyrusz w podróż nad Bajkał z Moniką Radzikowską

więcej »

RADZYŃ, 13.02

Warsztaty podróżnicze „Zrozumieć świat”

więcej »
14 15 16 17
18 19 20 21 22

RADZYŃ, 22.02 18:00

„Chwile refleksji” Bronisławy Niebrzegowskiej

więcej »
23 24
25 26 27 28

RADZYŃ, 28.02

Radzyń: Ruszyły zapisy na absolwencki turniej tenisa stołowego

więcej »
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje