R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Weź nie pytaj, weź poczytaj - relacja z Tygodnia Biblijnego w Komarówce Podl.
2019-05-15 11:45:10 Artykuł czytany 258 razy


Manna Słowa, Bible-ing, Droga Światła, quiz biblijny i inne propozycje przygotowali duszpasterze parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej z okazji Tygodnia Biblijnego.


W dniach od 5 do 11 maja 2019 r. obchodziliśmy w Polsce XI Tydzień Biblijny, którego celem jest zachęta do czytania i zaprzyjaźnienia się z Pismem Świętym, czyli Słowem samego Boga. Mając świadomość tego, że Biblia niestety nie jest codzienną lekturą katolików, duszpasterze parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej podjęli szereg inicjatyw, aby ten stan rzeczy odmienić i zmotywować wiernych do częstszego sięgania po Świętą Księgę.
   
W Niedzielę Biblijną przed każdą Mszą Świętą świeccy lektorzy odczytywali uroczyście Ewangelię św. Jana Apostoła. Dokonano też intronizacji księgi Pisma Świętego, a wychodzący z kościoła parafianie mogli "poczęstować się" manną Słowa, czyli wylosować karteczkę z fragmentem Biblii. W poniedziałek ks. Paweł Broński wygłosił wykład na temat "Mroczne karty Biblii". We wtorek odbył się Krąg Biblijny, który jest już stałą (całoroczną) propozycją parafii dla tych, którzy chcą medytować i studiować Słowo Boże. Środa należała do dzieci, zwłaszcza do trzecioklasistów, którzy przyjęli w tym roku Pierwszą Komunię Świętą. Propozycją dla nich była lektura Księgi Jonasza i quiz biblijny, sprawdzający znajomość losów opornego proroka. Najlepsi uczestnicy quizu zostali oczywiście nagrodzeni. W czwartek natomiast odbyła się Celebracja Słowa Bożego pod przewodnictwem ks. Mateusza Kowalika, a w piątek odśpiewano Nieszpory, modląc się przepięknymi tekstami psalmów. Tego dnia, w godzinach porannych, młodzież z komarowskiego Liceum Ogólnokształcącego wzięła również udział w Bible-ing'u, czyli publicznej medytacji Pisma Świętego na terenie miejscowego skateparku, gdzie co tydzień odbywa się... jarmark! Wśród odgłosów ulicy i gwaru przekupniów młodzi ludzie zatrzymali się na kilkanaście minut, by w milczeniu i pełnym skupieniu rozważać  fragment Ewangelii św. Jana, opowiadający o wskrzeszeniu Łazarza. - Modlą się przed maturą - komentowali niecodzienne zjawisko zdezorientowani przechodnie. - Brawo! Dziękuję młodym za odwagę! - podsumowała akcję jedna z internautek.

Zwieńczeniem Tygodnia Biblijnego była odprawiona w sobotę, w godzinach wieczornych, "Droga Światła", w której wzięło udział około 400 osób. Jest to dość nowe nabożeństwo w Kościele katolickim. Powstało we Włoszech w 1988 roku w rodzinie salezjańskiej, ale oficjalnego zatwierdzenia doczekało się dopiero w 2002 roku. Rozważania "Drogi Światła", oparte na biblijnych opisach spotkań Jezusa Zmartwychwstałego ze swymi uczniami, miały podkreślić znaczenie czasu wielkanocnego i prawdy o zmartwychwstaniu Chrystusa dla życia każdego chrześcijanina. "Droga Światła" jest jakby kontynuacją drogi krzyżowej, która dociera tylko do momentu zbawczej śmierci Jezusa. Via Lucis prowadzi dalej, przez Zmartwychwstanie do Zesłania Ducha Świętego, pokazując prawdziwy sens paschalnej tajemnicy Jezusa. Trasa komarowskiej drogi wiodła z kościoła na cmentarz, aby ponadto pogłębić wiarę w "ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny".
   
Rozważana w tym roku Ewangelia św. Jana kończy się następującymi słowami: "I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego" (J 20, 30). Biblia jest nam dana, abyśmy mieli życie wieczne. Ta Księga może nas trzymać z dala od grzechu, albo to grzech będzie nas trzymał z dala od tej Księgi, dlatego "weź nie pytaj, weź poczytaj", a znajdziesz życie!

 
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJInf. xPB

Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

RADZYŃ, 03.07

Pikniki na Strzelnicy

więcej »
4

RADZYŃ, 04.07 11:00

W Borkach otwierają Akademię Dobrego Rodzica

więcej »
5 6 7

RADZYŃ, 07.07 16:00

Letnia Scena ROK

więcej »
8 9 10 11

RADZYŃ, 11.07

„Gang Wiewióra 2” w radzyńskim „Kinie pod chmurką”

więcej »
12 13

RADZYŃ, 13.07

Wkrótce IV Święto Kosy w gminie Radzyń

więcej »
14

RADZYŃ, 14.07

IV Festyn Sportowo-Rekreacyjny w gminie Borki

więcej »

RADZYŃ, 14.07

Jedno jest niebo dla wszystkich

więcej »
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
foto

Gdy zarabiasz w euro a płacisz w PLN
2019-07-15 09:58:57 Kategoria:

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej otrzymywanie wynagrodzenia w euro stało się dość powszechne, zwłaszcza wśród przedsiębiorców oraz osób podejmujących...

więcej »
foto

Biuro i ergonomia
2019-07-10 09:15:31 Kategoria:

Komfortowe warunki pracy nadal nie są standardem każdej firmy, niemniej sytuacja ta ulega systematycznej poprawie. Coraz więcej pracodawców stosuje się do zasad ergonomii,...

więcej »
foto

Za nami VII Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich...
2019-07-09 16:37:33 Kategoria:

W tym roku 7 lipca wzięło w nim udział aż 300 osób. Rodziny z dziećmi, grupy znajomych, pasjonaci kolarstwa, zawodowi rowerzyści. Ci wszyscy ludzie stawili się na...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje