R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Weź nie pytaj, weź poczytaj - relacja z Tygodnia Biblijnego w Komarówce Podl.
2019-05-15 11:45:10 Artykuł czytany 242 razy


Manna Słowa, Bible-ing, Droga Światła, quiz biblijny i inne propozycje przygotowali duszpasterze parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej z okazji Tygodnia Biblijnego.


W dniach od 5 do 11 maja 2019 r. obchodziliśmy w Polsce XI Tydzień Biblijny, którego celem jest zachęta do czytania i zaprzyjaźnienia się z Pismem Świętym, czyli Słowem samego Boga. Mając świadomość tego, że Biblia niestety nie jest codzienną lekturą katolików, duszpasterze parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej podjęli szereg inicjatyw, aby ten stan rzeczy odmienić i zmotywować wiernych do częstszego sięgania po Świętą Księgę.
   
W Niedzielę Biblijną przed każdą Mszą Świętą świeccy lektorzy odczytywali uroczyście Ewangelię św. Jana Apostoła. Dokonano też intronizacji księgi Pisma Świętego, a wychodzący z kościoła parafianie mogli "poczęstować się" manną Słowa, czyli wylosować karteczkę z fragmentem Biblii. W poniedziałek ks. Paweł Broński wygłosił wykład na temat "Mroczne karty Biblii". We wtorek odbył się Krąg Biblijny, który jest już stałą (całoroczną) propozycją parafii dla tych, którzy chcą medytować i studiować Słowo Boże. Środa należała do dzieci, zwłaszcza do trzecioklasistów, którzy przyjęli w tym roku Pierwszą Komunię Świętą. Propozycją dla nich była lektura Księgi Jonasza i quiz biblijny, sprawdzający znajomość losów opornego proroka. Najlepsi uczestnicy quizu zostali oczywiście nagrodzeni. W czwartek natomiast odbyła się Celebracja Słowa Bożego pod przewodnictwem ks. Mateusza Kowalika, a w piątek odśpiewano Nieszpory, modląc się przepięknymi tekstami psalmów. Tego dnia, w godzinach porannych, młodzież z komarowskiego Liceum Ogólnokształcącego wzięła również udział w Bible-ing'u, czyli publicznej medytacji Pisma Świętego na terenie miejscowego skateparku, gdzie co tydzień odbywa się... jarmark! Wśród odgłosów ulicy i gwaru przekupniów młodzi ludzie zatrzymali się na kilkanaście minut, by w milczeniu i pełnym skupieniu rozważać  fragment Ewangelii św. Jana, opowiadający o wskrzeszeniu Łazarza. - Modlą się przed maturą - komentowali niecodzienne zjawisko zdezorientowani przechodnie. - Brawo! Dziękuję młodym za odwagę! - podsumowała akcję jedna z internautek.

Zwieńczeniem Tygodnia Biblijnego była odprawiona w sobotę, w godzinach wieczornych, "Droga Światła", w której wzięło udział około 400 osób. Jest to dość nowe nabożeństwo w Kościele katolickim. Powstało we Włoszech w 1988 roku w rodzinie salezjańskiej, ale oficjalnego zatwierdzenia doczekało się dopiero w 2002 roku. Rozważania "Drogi Światła", oparte na biblijnych opisach spotkań Jezusa Zmartwychwstałego ze swymi uczniami, miały podkreślić znaczenie czasu wielkanocnego i prawdy o zmartwychwstaniu Chrystusa dla życia każdego chrześcijanina. "Droga Światła" jest jakby kontynuacją drogi krzyżowej, która dociera tylko do momentu zbawczej śmierci Jezusa. Via Lucis prowadzi dalej, przez Zmartwychwstanie do Zesłania Ducha Świętego, pokazując prawdziwy sens paschalnej tajemnicy Jezusa. Trasa komarowskiej drogi wiodła z kościoła na cmentarz, aby ponadto pogłębić wiarę w "ciała zmartwychwstanie i żywot wieczny".
   
Rozważana w tym roku Ewangelia św. Jana kończy się następującymi słowami: "I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego" (J 20, 30). Biblia jest nam dana, abyśmy mieli życie wieczne. Ta Księga może nas trzymać z dala od grzechu, albo to grzech będzie nas trzymał z dala od tej Księgi, dlatego "weź nie pytaj, weź poczytaj", a znajdziesz życie!

 
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJInf. xPB

Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

RADZYŃ, 03.05

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Radzyniu Podlaskim

więcej »

RADZYŃ, 03.05

3 maja w Komarówce Podlaskiej

więcej »
4 5

RADZYŃ, 05.05

Wkrótce II Forum Przedsiębiorczości w gminie Borki

więcej »

RADZYŃ, 05.05

I Radzyński Jarmark Sztuki i Rękodzieła „Kozirynek 2019”

więcej »

RADZYŃ, 05.05 13:00

III Festiwal Pieśni Maryjnej w Ulanie

więcej »
6 7

RADZYŃ, 07.05

Ulan-Majorat: Warsztaty zdrowego żywienia

więcej »
8

RADZYŃ, 08.05 10:00

Wkrótce V Forum Bibliotekarzy Powiatu Radzyńskiego

więcej »
9

RADZYŃ, 09.05

Ulan-Majorat: 9 maja odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Piosenki Angielskiej

więcej »
10 11 12
13 14 15

RADZYŃ, 15.05

Dzień Otwarty w SOSW w Radzyniu Podlaskim

więcej »

RADZYŃ, 15.05

Startuje trzecia edycja radzyńskiego Budżetu Obywatelskiego

więcej »
16

RADZYŃ, 16.05

Autorka kryminałów Olga Rudnicka przyjedzie do Radzynia

więcej »
17

RADZYŃ, 17.05

Radzyńska Szkoła Muzyczna zaprasza na dzień otwarty

więcej »
18

RADZYŃ, 18.05 19:00

Muzeum w Woli Osowińskiej zaprasza w Noc Muzeów

więcej »
19

RADZYŃ, 19.05

Wieczór poetycko - muzyczny w radzyńskim Sanktuarium

więcej »
20

RADZYŃ, 20.05

Wkrótce III Radzyńskie Dni Fotografii

więcej »
21 22

RADZYŃ, 22.05

Gmina Radzyń przyjmie Samorządową Kartę Praw Rodzin?

więcej »

RADZYŃ, 22.05 17:00

Parafia Borki: Uroczystości ku czci św. Rity

więcej »
23 24

RADZYŃ, 24.05

Koncert z okazji Dnia Matki w Radzyniu Podlaskim

więcej »

RADZYŃ, 24.05 11:00

Wohyń: Wkrótce spotkanie z autorem książek dla dzieci Wiesławem Drabikiem

więcej »
25 26

RADZYŃ, 26.05

Wkrótce VI Młodzieżowy Czempionat Koni Ras Zimnokrwistych w Bedlnie

więcej »

RADZYŃ, 26.05 15:30

Robert Makłowicz przyjedzie do Radzynia

więcej »
27 28 29 30 31
foto

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument...
2019-05-23 16:44:12 Kategoria:

Lato zbliża się wielkimi krokami. Część z nas tegoroczny urlop spędzi poza granicami naszego kraju. Planując taki wyjazd warto jednak pamiętać, że zagraniczna...

więcej »
foto

Zwiedzanie Lublina wynajętym samochodem - poznaj nasze...
2019-05-22 13:03:35 Kategoria:

Lublin jest coraz popularniejszą destynacją wśród podróżujących po całym kraju. Stolica Lubelszczyzny ma swój wyjątkowy klimat, który kusi zarówno do dłuższych...

więcej »
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje