R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Bajki z Radzynia
2019-08-05 10:17:56 Artykuł czytany 59 razy


Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”, działające przy Radzyńskim Ośrodku Kultury, zaprosiło na spotkanie promocyjne książeczki Teresy Tętnik pt. „12 bajek z Radzynia”. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 4 sierpnia w ramach „Letniej Sceny ROK”.


Wszystkich przybyłych na spotkanie powitał Robert Mazurek, dyrektor ROK, który powiedział: – Naszym celem jest promowanie lokalnych poetów, którzy zazwyczaj piszą do szuflady i niechętnie dzielą się swoją twórczością. Pani Teresa nie jest debiutantką, na swoim koncie ma już tomik poezji pt. „Wiersze zebrane”, który ukazał się w 2018 r. Tym razem prezentujemy jej bajki, które składają się na pierwsze takie wydawnictwo w Radzyniu. Następnie Teresa Tętnik dodała: – W tej książeczce o tym będzie, że bajkowy świat jest wszędzie. Proponuję wszystkim dwanaście bajek, m.in. o lisie, wiewiórce, polnych myszkach i ślimaku. Ilustracje do nich wykonały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Ananas”, którym bardzo serdecznie dziękuję. Po tym wręczone zostały przedszkolakom pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami oraz autorskie egzemplarze bajek. Odebrali je: Zosia Prokopczuk, Staś Andrzejczuk, Zuzia Jakubowska, Gabrysia Kopyść, Amelia Łukasik, Hania Matczak, Nadia Zabielska, Alan Marczuk, Kuba Kiewel, Hania Sidorowicz, Mikołaj Szymala i Julia Matysiak. Wydarzenie uświetnił występ tancerzy ze Szkoły Tańca i Gimnastyki „Diament” w Radzyniu Podlaskim, a także wspólne czytanie bajek, które poprowadziła Aldona Sadowska z Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Teresa Tętnik urodziła się w Radzyniu Podlaskim. Po ukończeniu gimnazjum wyjechała do Warszawy, gdzie uczyła się w Liceum Sztuk Plastycznych. Po maturze studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. Po powrocie do Radzynia pracowała do emerytury w Biurze Planowania Przestrzennego. Już na emeryturze zaczęła pisać wiersze, początkowo do szuflady. W 2018 r., w ramach „Radzyńskich Wędrówek Literackich”, wydała tomik pt. „Wiersze zebrane”.

Książeczka z bajkami Teresy Tętnik wydana została nakładem Radzyńskiego Stowarzyszenia „Podróżnik” w ramach cyklu „Radzyńskie Wędrówki Literackie”. Podczas spotkania promocyjnego chętni mogli ją nabyć i uzyskać dedykację autorki.

Patronat medialny nad cyklem „Radzyńskich Wędrówek Literackich” sprawuje portal Kocham Radzyń Podlaski.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


red.
Fot. Robert Mazurek

DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

RADZYŃ, 01.08

Bajka dla dzieci „Mała wielka stopa”

więcej »
2 3 4

RADZYŃ, 04.08

W Radzyniu niedziela pełna atrakcji dla dzieci

więcej »
5 6 7 8

RADZYŃ, 08.08

„Gra o wszystko” w wakacyjnym „Kinie pod Chmurką”

więcej »
9 10 11

RADZYŃ, 11.08

Piknik u Potockich

więcej »
12 13 14 15 16 17 18

RADZYŃ, 18.08

Charytatywny Maraton Zumby „Pokoloruj Świat”

więcej »

RADZYŃ, 18.08 12:00

Dożynki Gminno-Parafialne w Ulanie-Majoracie

więcej »
19 20 21 22 23 24 25

RADZYŃ, 25.08

Letnia Wyprzedaż Garażowa

więcej »
26 27 28 29 30

RADZYŃ, 30.08

Ania Karwan, Katarzyna Groniec i Kuba Sienkiewicz wystąpią w Radzyniu

więcej »
31

RADZYŃ, 31.08

Ania Karwan, Katarzyna Groniec i Kuba Sienkiewicz wystąpią w Radzyniu

więcej »
foto

Kup tanie ubezpieczenie OC – skorzystaj z kalkulatora...
2019-08-13 11:10:35 Kategoria:

Chcesz kupić ubezpieczenie OC w niskiej cenie? Teraz możesz samodzielnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. Wystarczy skorzystać z kalkulatorów ubezpieczenia on-line!

więcej »
foto

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im....
2019-08-12 13:07:30 Kategoria:

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie jest jedyną z ośmiu publicznych zawodowych szkół medycznych w województwie lubelskim, w...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje