R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dzięki programowi „Kultura w sieci” ruszy Telewizja Radzyń
2020-05-27 07:12:30 Artykuł czytany 64 razy


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnęło nabór w programie „Kultura w sieci”. W gronie beneficjentów znalazł się Radzyński Ośrodek Kultury, który będzie realizował projekt pod nazwą „Telewizja Radzyń”. Kwota dofinansowania wynosi 90 tys. zł i stanowi 100% wartości projektu. Radzyńska telewizja ruszy już 15 czerwca.


W ramach tarczy antykryzysowej MKiDN ogłosiło projekt „Kultura w sieci”, którego celem jest wzmacnianie tożsamości i uczestnictwa w kulturze poprzez narzędzia on-line. Ponadto program ma za zadanie wspomagać rozwój kompetencji cyfrowych odbiorców, a także wspierać podmioty prowadzące działalność z zakresu kultury.

ROK na realizację projektu „Telewizja Radzyń” ma przyznane 90 tys. zł. W ramach programu powstanie strona internetowa, kanał na YouTube oraz aplikacja na telefon, gdzie przez 10 tygodni – od 15 czerwca do 23 sierpnia – będą transmitowane na żywo lub emitowane wcześniej nagrane programy. Każdego dnia przewidziane są co najmniej trzy bloki programowe. W pierwszym bloku emitowana będzie Radzyńska Kronika Filmowa, która przypomni wcześniej zarejestrowane, ciekawe wydarzenia z miasta i powiatu. Wieczorem będzie można posłuchać wierszy autorstwa lokalnych poetów, których tomiki wydał (lub w najbliższym czasie wyda) Radzyński Ośrodek Kultury. Z kolei w części popołudniowej znajdą się różne programy w kolejnych dniach tygodnia.

W poniedziałki będzie można w Telewizji Radzyń posłuchać rozmów z lokalnymi specjalistami z różnych dziedzin. We wtorki będą na żywo transmitowane wydarzenia kulturalne: koncerty, spektakle teatralne, programy typu stand-up. W środę w Telewizji Radzyń będą gościć ludzie kultury, artyści, pasjonaci z naszego regionu. Czwartkowe popołudnie będzie poświęcone zdrowemu stylowi życia. Do współpracy został zaproszony m.in. radzyński Klub Fity, w którego programach usłyszymy informacje o odżywianiu i zdrowym trybie życia. W piątki będzie można odwiedzać wirtualnie galerię sztuki. W programach zostaną zaprezentowane wystawy, które w tym czasie będą organizowane w Galerii „Oranżeria” ROK. W soboty w ramach programu „Cudze chwalicie, swoje poznajcie...” będzie można poznawać atrakcyjne turystycznie i ciekawe historycznie miejsca z terenu miasta. W niedzielne wieczory będą transmitowane dla dzieci bajki na dobranoc. Ponadto przewidziane są programy dotyczące zdrowia i urody, a także ogrodnictwa. Projekt „Telewizja Radzyń” zakłada, że programy będą dostępne przynajmniej pół roku. Dlatego będzie można wracać do nich o dowolnej porze.

– Stawiamy na prezentowanie dorobku i promowanie twórców, wykonawców, ciekawych ludzi z naszego miasta i powiatu – powiedział nam dyrektor ROK Robert Mazurek. Projekt przewidziany jest na 10 tygodni. – Praktycznie do końca wakacji będziemy mogli poprzez Telewizję Radzyń gromadzić mieszkańców na koncertach, spektaklach i innych wydarzeniach kulturalnych i społecznych – nawet gdy będą już możliwości spotkań bezpośrednich – jednak ograniczonych liczebnie – dodaje R. Mazurek i wyraża przekonanie, że Telewizja Radzyń nie zakończy swej działalności po zakończeniu realizacji projektu. – W tym czasie, korzystając ze środków zewnętrznych, możemy dużo wypracować. Mam nadzieję, że wokół pomysłu zgromadzi się wiele ciekawych osób i inicjatyw, dzięki czemu będziemy mogli kontynuować i rozwijać naszą lokalną telewizję już ze środków własnych.

Inf. pras. UM Radzyń Podlaski
KS  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Suchodolska
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Radzyń Podl.

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

RADZYŃ, 02.07 21:00

Wakacyjne „Kino pod chmurką” w Radzyniu

więcej »
3

RADZYŃ, 03.07

Wkrótce obchody 80 rocznicy egzekucji radzyńskich harcerzy

więcej »
4 5

RADZYŃ, 05.07

Rusza Letnia Scena Rok. W najbliższa niedzielę spektakl dla najmłodszych

więcej »
6 7 8 9 10 11

RADZYŃ, 11.07

Warsztaty tworzenia domowych kosmetyków w gminie Radzyń

więcej »
12

RADZYŃ, 12.07

Gabriel Fleszar wystąpi w Radzyniu

więcej »

RADZYŃ, 12.07

Siedlanów: Dzień Skupienia dla Małżonków

więcej »
13 14 15 16 17

RADZYŃ, 17.07

Podróżujący na wózku inwalidzkim Michał Woroch przyjedzie do Radzynia

więcej »

RADZYŃ, 17.07 18:00

Krok po kroku z Michałem Worochem

więcej »
18

RADZYŃ, 18.07

Wkrótce koncert charytatywny dla pogorzelca z Nowin

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
foto

Kredyt gotówkowy - gdzie najlepiej wziąć kredyt z...
2020-07-07 12:36:39 Kategoria:

Przyszli kredytobiorcy, którzy obserwują oferty kredytów gotówkowych, szukają tych atrakcyjnych cenowo i posiadających niskie oprocentowanie. Szczególnie jest to istotne...

więcej »
foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje