Jak powiedział Radiu Podlasie dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Radzyniu Podlaskim i dyrygent orkiestry, Zbigniew Czuryło, nagranie z młodymi i zdolnymi muzykami z Radzynia to część sekretnego projektu Mozila. Artysta chciał docenić młodych instrumentalistów z całej Polski, zapraszając ich do współpracy. Kilka miesięcy wcześniej skontaktował się ze Zbigniewem Czuryło i zaproponował nagranie wspólnego utworu. Młodzi artyści przygotowywali się do nagrania przez wiele tygodni, nie zdradzając swoich planów.
Płyta jest już dostępna w sprzedaży, a w portalu YouTube na kanale: https://www.youtube.com/channel/UCI7xNqHySZc_Hives2ocvuA/videos/ Czesław Mozil & Grajkowie Przyszłości codziennie publikowany jest jeden utwór z płyty, w kolejności z krążka. To oznacza, że w poniedziałek, 10 grudnia poznamy efekty współpracy z radzyńską orkiestrą.
Grajkowie Przyszłości, to nowy, dalekosiężny projekt, a jednocześnie wielka świąteczna orkiestra Czesława Mozila z udziałem dzieci ze szkół muzycznych.
Początki muzykowania nie są łatwe, a wielogodzinne próby gry na instrumencie nie zawsze owocują najlepszymi rzędami w orkiestrze. Jednak w najnowszym projekcie Czesława Mozila, każdy mały grajek „gra pierwsze skrzypce”. 30 listopada premiera wyjątkowej płyty – Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości zatytułowanej „Kiedyś to były Święta”.
Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości i nagrana przez nich płyta „Kiedyś to były Święta” to projekt, w którym dzieci ze szkół muzycznych z całego kraju, akompaniują muzykowi - Czesławowi Mozilowi. Akcja ma na celu zaprezentowanie młodych, utalentowanych ludzi, którzy wybrali - często niełatwą - drogę muzykowania. Słuchacze będą mieli okazję poznać m.in. Anielę z Krakowa – ośmioletnią oboistkę, która grając na tym niełatwym instrumencie, potrafi wytwarzać frazy dłuższe, niż jej nauczyciel, dziesięcioletniego Wiktora z Zielonej Góry, który gra na pianinie od 3 lat, ale już dzisiaj - pomimo młodego wieku - zachwyca wirtuozerią i dojrzałością oraz najmłodsze trio z Bydgoszczy: ośmioletnią Gosię, która od 3 lat wprawnie gra na flecie, oraz dziewięcioletnią Tosię grającą na fortepianie oraz skrzypaczkę Michalinkę.
Na tym nie koniec. Czesław Mozil do wspólnego muzykowania zaprosił dzieci z Pszczyny, Nowego Dworu Mazowieckiego, Kutna, Piły, Radzynia Podlaskiego, Świdnika, Poznania, Krakowa i Warszawy. Usłyszymy różne składy: od chóru, przez orkiestrę akordeonową, klasę harf, flety poprzeczne, saksofony, klasy perkusji, do orkiestr dętych i symfonicznych.

KB/Inf. prom.
DJ