R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Będzie fontanna, nie będzie parkingu
2017-10-11 11:58:01 Artykuł czytany 246 razy


Radzyń Podlaski przygotowuje się do rewitalizacji byłej ulicy Rynek, która wejdzie w skład projektu rewitalizacji Pałacu. W listopadzie złożony zostanie wniosek o dofinansowanie. Teren rynku ma zostać uporządkowany, powstanie fontanna i deptak. Nie będzie tam parkingu.


Temat został poruszony podczas piątkowej sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski. W sprawozdaniu z działania burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek odniósł się do niepokoju ze strony mieszkańców tej części miasta.

- Mieszkańcy tej ulicy będą mieli prawo dojazdu do posesji i parkowania. Tylko, że ten Rynek ma być zagospodarowany w sposób absolutnie profesjonalny. Mają być wykonane prace, które ten niezwykle zdewastowany fragment miasta przywrócą do świetności tak, aby to była wizytówka Radzynia. To jest najlepsze rozwiązanie jakie mogło się pojawić, ponieważ jeśli uwzględnimy prace związane z rewitalizacją pałacu i rynku w parze, to wówczas możemy osiągnąć najwyższą punktację, która umożliwi nam uzyskanie dotacji. Jest realna szansa że uzyskamy dotację rzędu 10 milionów złotych - powiedział burmistrz.

Radny Marek Zawada zapytał, dlaczego podczas wrześniowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta padła informacja o braku zmian w poruszaniu się po rynku. Obecnie każdy może tam zaparkować samochód.

- Burmistrz Stephan przedstawił informacje, że nic się nie zmieni i zostanie tak jak w tej chwili jest i nie ukrywam, że w tej sytuacji czujemy się wprowadzeni w błąd - powiedział radny.

Głos zabrał także były burmistrz Józef Korulczyk, który na sesji pojawił się jako mieszkaniec terenu byłej ulicy Rynek. - W imieniu mieszkańców ulicy Rynek chciałbym wystąpić z wnioskiem, który wyłączy z projektu rewitalizacji ul. Rynek i apelować o przygotowanie tego w sposób fachowy, a nie chaotyczny i pośpieszny. Tu nie chodzi o dojazd, lecz o możliwość prowadzenia handlu i parkowania przez klientów aut - powiedział.

- Nam się chce miejsca, które zostanie zrewitalizowane, będzie wizytówkę miasta. Trzeba znaleźć rozwiązanie, ale ono nie będzie proste. Być może wprowadzone zostaną karty parkingowe czy pozwolenia wjazdu. Jestem przeciwny odłożeniu tego na później. Kolejnego rozdania pieniędzy już nie będzie, i możliwość przepadnie - powiedział radny Jacek Piekutowski.

Mieszkańcy obawiają się utrudnień w dojeździe do budynków położonych na tym terenie. Część osób krytykuje też brak parkingów w planie zagospodarowania przestrzennego miejsca. Wskazują, że właściciele sklepów i obiektów usługowych na terenie tak zwanego „starego dworca PKS-u” będą mieć problem z dowozem towarów, a klienci zrezygnują z zakupów bez możliwości zaparkowania auta. Inni wskazują, że w Radzyniu Podlaskim brakuje właśnie takiego miejsca - z zielenią, fontanną i deptakiem.

Miejsc parkingowych nie będzie ze względu na ograniczenia konserwatora zabytków. Był to warunek uzyskania jego zgody i otrzymania pozwolenia na budowę. Plan zagospodarowania byłej ulicy Rynek zakłada wykonanie elementów z granitu i płyt, nowe nasadzenia zieleni i fontannę.
   KB/DJ

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoPaźdzernik 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

RADZYŃ, 01.10

Dzień z historią w Brzozowicy Dużej

więcej »

RADZYŃ, 01.10

Radzyński zespół „Wrzos” pożegna lato

więcej »
2 3 4 5 6 7

RADZYŃ, 07.10

Fortepian i skrzypce podczas drugiego koncertu w ramach Dni Karola Lipińskiego

więcej »
8

RADZYŃ, 08.10

Zbliża się piąta edycja Radzyńskiej Paraolimpiady

więcej »

RADZYŃ, 08.10

Biała Niedziela w Komarówce Podlaskiej

więcej »

RADZYŃ, 08.10 14:00

Jesienny przegląd artystyczny seniorów

więcej »
9 10 11

RADZYŃ, 11.10

Historia radzyńskiego pszczelarstwa w MBP w Radzyniu Podlaskim

więcej »
12 13 14 15

RADZYŃ, 15.10

Dzień Papieski w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

więcej »
16 17 18

RADZYŃ, 18.10

Promocja ksiązki w MBP w Radzyniu Podlaskim

więcej »
19 20 21 22

RADZYŃ, 22.10

„Raz się żyje”

więcej »

RADZYŃ, 22.10

Kąkolewisko 2017 już w niedzielę

więcej »

RADZYŃ, 22.10

Gmina Borki: Nowe spojrzenie na przestrzeń - konsultacje społeczne

więcej »
23 24

RADZYŃ, 24.10

Sesja Rady Gminy Radzyń Podlaski

więcej »

RADZYŃ, 24.10

Sesja Rady Gminy Radzyń Podlaski

więcej »

RADZYŃ, 24.10

Sesja Rady Gminy Wohyń

więcej »
25 26 27 28 29
30 31
foto

Strefa na Zdrowie - program profilaktyki zdrowotnej...
2017-10-20 13:51:32 Kategoria:

Od 6 lat Polpharma SA realizuje program edukacji i profilaktyki zdrowotnej „Strefa na Zdrowie”. Celem Strefy na Zdrowie jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich...

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje