R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

„Być albo nie być…” na łukowskiej i radzyńskiej scenie
2018-11-19 12:59:19 Artykuł czytany 19 razy


Teatr „STRASZYDEŁKA” z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie miał niecodzienną możliwość pokazania spektaklu „Być albo nie być…” łukowskiej i radzyńskiej publiczności.


Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił „STRASZYDEŁKA” na Teatralną Noc Listopadową w ramach Łukowskiej Mocy Kultury „Wolność jest w nas”, która wpisuje się w łukowskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Teatralna Noc Listopadowa odbyła się w sobotę 10 listopada w Sali Widowiskowej ŁOK. Młodzi ulańscy aktorzy mogli obejrzeć inne amatorskie formy teatralne i koncert „Album rodzinny” w wykonaniu barda Kacpra Kuszewskiego. Była to też okazja do spotkania z zaprzyjaźnionymi rówieśnikami tworzącymi Teatr Poezji ŁOK.

W programie wydarzenia znalazły się spektakle: „Dzień sądu” Grupy teatralnej z łukowskiej Parafii pod wezwaniem Św. Brata Alberta, „Polowanie na lisa ”- Teatru „TŁOK”, „Krótkie formy teatralne” – Teatru Poezji ŁOK, „Album rodzinny” – Kacpra Kuszewskiego i „Być albo nie być…” - Teatru „Straszydełka”. Spektakl ulańskiej młodzieży żywiołowo przyjęła licznie zgromadzona łukowska publiczność    a aktorskie trio – Natalia Dyjak, Julia Sposób i Patryk Łazuga nie szczędziło energii witalnej i twórczej. Nastąpiło sprzężenie zwrotne między sceną a widownią… o co w teatrze najtrudniej. Spektakl „STRASZYDEŁEK” zamykał łukowskie wydarzenie. Dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury Grzegorz Skwarek wspominając ubiegłoroczne spektakle docenił wartości artystyczne i przesłanie spektaklu „Być albo nie być…” a jego słowa publiczność poparła rzęsistymi brawami. Były też pamiątkowe dyplomy i karnety wstępu do Kina „ŁUKÓW”… dziękujemy!

W Radzyńskim Ośrodku Kultury w poniedziałkowy wieczór 12 listopada rozpoczął się „IV RADZYŃSKI TYDZIEŃ TEATRU”, który przygotowano perfekcyjnie. Na potrzeby wydarzenia powstała teatralna kawiarenka, w której widzowie mogli oczekiwać na kolejny spektakl. Teatralne wydarzenie otworzył Młodzieżowy Teatr „WYJŚCIE” ze Stalowej Woli autorskim spektaklem „Wojenka”. W sugestywnym widowisku cztery młode aktorki operujące symbolicznymi środkami teatralnymi przedstawiły okrucieństwo wojny… Każdej wojny… w wyobraźni widza przewijały się obrazy II wojny światowej…Obok obrazów zburzonego Aleppo.

Radzyński Tydzień Teatru zorganizowało I LO w Radzyniu Podlaskim. Duszą tego wydarzenia jest pani Anna Warwas – polonistka, która potrafi porwać swoich uczniów do realizacji tego artystycznego.
Kolejną propozycją programową był spektakl Teatru „STRASZYDEŁKA” „Być albo nie być…”, który pozwolił publiczności odreagować śmiechem poprzednie gorzkie refleksje. W nasz spektakl jest wkalkulowany komizm przykrywający głębsze przesłanie i każdorazowo cieszymy się kiedy publiczność to odkrywa. Radzyńska publiczność nie była obojętna. Gratulujemy Organizatorom „IV Radzyńskiego Tygodnia Teatru” życząc kolejnych udanych edycji… Będą udane, bo macie odzew społeczności swojego miasta… macie też kreatywnych  i twórczych młodych ludzi!

Teatr „STRASZYDEŁKA” dziękuje łukowskim i radzyńskim organizatorom za możliwość udziału we współtworzeniu programu opisanych wydarzeń.

Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ
źródło: inf pras [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4

RADZYŃ, 04.12

Uczniowie radzyńskiej Szkoły Muzycznej zagrają dla Niepodległej

więcej »

RADZYŃ, 04.12 17:00

Radzyń: Opowiedzą o pielgrzymce do Santiago De Compostela

więcej »
5 6 7

RADZYŃ, 07.12

Lubelska Federacja Bardów w Radzyniu

więcej »
8

RADZYŃ, 08.12

Radzyński Kiermasz Bożonarodzeniowy

więcej »
9
10 11

RADZYŃ, 11.12

Karol Lipiński - MAESTRO DEI MAESTRI - wyjątkowy koncert i wystawa w WBP

więcej »
12 13 14 15 16

RADZYŃ, 16.12

Radzyń: Zbierają fundusze na dostosowanie budynku do potrzeb niepełnosprawnych

więcej »

RADZYŃ, 16.12 13:00

„Zauważ drugiego człowieka” w Ulanie-Majoracie

więcej »
17 18 19 20 21 22 23

RADZYŃ, 23.12 16:00

Komarówka: Pielgrzymi spotkają się przy opłatku

więcej »
24 25 26 27 28 29 30
31
foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje