R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dożynki Gminno - Parafialne w Ulanie - Majoracie
2019-08-20 15:47:50 Artykuł czytany 746 razy


Jest czas pracy i jest czas świętowania. W Ulanie-Majoracie to radosne świętowanie miało miejsce w minioną niedzielę 18 sierpnia, gdzie zorganizowano Gminno-Parafialne Dożynki.


Dożynki rozpoczęła Msza Święta Dożynkowa. Po jej zakończeniu i poświęceniu wieńców, barwny korowód przy dźwiękach orkiestry dętej z Ostrowa Lubelskiego przeszedł na plac gminny, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości oraz część rozrywkowa.

Część oficjalna rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Starostowie dożynkowi: Jolanta Szczygielska i Andrzej Rozwadowski zgodnie z tradycją przekazali dożynkowy chleb z tegorocznego ziarna gospodarzom dożynek: Księdzu Krzysztofowi Pawłowskiemu Proboszczowi Parafii pw. św. Małgorzaty w Ulanie oraz Jarosławowi Koczkodajowi Wójtowi Gminy Ulan-Majorat. I chociaż jest to stały, powtarzalny element wszystkich zwyczajów dożynkowych, to jednak obietnica Wójta o sprawiedliwym dzieleniu chleba zabrzmiała szczerze i uroczyście. W swoim wystąpieniu Wójt Gminy podkreślał historyczne, społeczne i ekonomiczne znaczenie rolniczego trudu. Wyrazy szacunku i wdzięczności dla rolników połączył z  podziękowaniami dla wszystkich mieszkańców gminy, którzy angażują się w działania na rzecz lokalnych społeczności: „Jesteśmy gminą rolniczą i to dzisiejsze święto plonów jest świętem naszych mieszkańców -  dzisiaj zbieramy się wokół chleba dożynkowego i dziękujemy Bogu za plony, bo jednoczy nas nie tylko wspólne miejsce na ziemi, ale także te same wartości, przywiązanie do ojcowizny, chęć wzbogacania i upiększania naszych wsi i gminy”.
Prezentacji przepięknych wieńców dożynkowych towarzyszyły okolicznościowe przyśpiewki i wiersze. Ta prezentacja pokazała, że dożynki są okazją do integracji międzypokoleniowej i do kultywowania tradycji nie tylko wicia wieńców, ale także dowcipnego komentowania rzeczywistości. Niektóre z przyśpiewek okazały się na tyle interesujące, że goście oficjalni odnieśli się do nich w swoich wystąpieniach.
Warto podkreślić bardzo dobrą i przemyślaną organizację: zagospodarowanie placu, obsługę uczestników, czytelną informację. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska kulinarne przygotowane przez gminę oraz stoiska przygotowane przez poszczególne sołectwa.

Profesjonalnie prowadzona część rozrywkowa wywoływała żywiołową reakcję nadzwyczaj licznie zgromadzonych widzów. Podobały się zawody między sołtysami i radnymi, konkursy, występy zespołów ludowych „Ulaniacy” i „Bławatki” oraz młodych ulańskich wokalistek, spektakl kabaretowy. Wieczór to czas na wspólne tańce i śpiewy z zespołami Czadoman i AnDreo& Karina. Pokaz sztucznych ogni wypadł bardzo efektownie, a o jakości imprezy najlepiej świadczy fakt, że uczestnicy bawili się do późnych godzin nocnych.

„Cieszę się, że wszyscy się dobrze bawią. Przyznam, że frekwencja nieco nas zaskoczyła (w sensie pozytywnym oczywiście) Dziękuję mieszkańcom i wszystkim gościom, że zechcieli razem z nami świętować. Dziękuję sponsorom i moim współpracownikom, którzy są autorami tego sukcesu, jakim stały się Dożynki Gminno-Parafialne 2019 r. Zapraszamy za rok – postaramy się, żeby też było pięknie - powiedział Wójta Gminy Jarosław Koczkodaj.

Dożynki Gminno-Parafialne swoją obecnością uświetnili: Stanisław Żmijan- poseł na sejm RP, Marcin Duszek- poseł na sejm RP,  Sławomir Sosnowski wieloletni Marszałek Województwa Lubelskiego obecnie Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Jarosław Kwasek- przedstawiciel Marszałka, Szczepan Niebrzegowski-  Starosta Radzyński, Wiesław Mazurek- Wójt Gminy Radzyń Podlaski,  Arkadiusz Filipek- Wójt Gminy Czemierniki  z Markiem  Bączkiem- przewodniczącym Rady Gminy Czemierniki, Agnieszka Buch- sekretarz Gminy Wohyń, Grzegorz Kowalczyk- Członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego, Marek Zawada- dyrektor SPZOZ w Radzyniu Podlaskim, Zbigniew Krzos- Komendant Radzyńskiej Policji, Grzegorz Domański – kierownik ARIMR w Radzyniu Podlaskim, Tomasz Stephan- kierownik KRUS, Tadeusz Sławecki- dyrektor WBP im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Katarzyna Krupska – Grudzień- prezes LGD „Zapiecek” .

Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

źródło: inf. pras [ja]wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Karolina Suchodolska
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8

RADZYŃ, 08.02

Spotkanie z folklorem w Wohyniu

więcej »
9
10 11 12 13

RADZYŃ, 13.02

Wypożycz Walentynkę w radzyńskiej bibliotece

więcej »
14

RADZYŃ, 14.02

Wypożycz Walentynkę w radzyńskiej bibliotece

więcej »
15

RADZYŃ, 15.02

Wypożycz Walentynkę w radzyńskiej bibliotece

więcej »

RADZYŃ, 15.02

O rodzie Chłapowskich podczas kolejnego spotkania dla miłośników historii

więcej »
16
17 18 19 20 21

RADZYŃ, 21.02

Do Radzynia zawita cykl - Z klasyką przez Polskę

więcej »

RADZYŃ, 21.02 18:00

Wkrótce wernisaż prac Mariana Korczyka

więcej »
22 23

RADZYŃ, 23.02

Spektakl „Hiobowe opowieści” w parafii Trójcy Świętej w Radzyniu

więcej »

RADZYŃ, 23.02

Karnawał z radzyńskim zespołem - Przyjazne Nuty

więcej »

RADZYŃ, 23.02 15:00

Jubileuszowy koncert zespołu Wrzos

więcej »
24 25 26 27 28

RADZYŃ, 28.02

Film „Gurgacz. Kapelan Wyklętych” do obejrzenia w Radzyniu

więcej »

RADZYŃ, 28.02

Znamy program obchodów Dni Żołnierzy Wyklętych w Radzyniu

więcej »

RADZYŃ, 28.02

Młodzi szczypiorniści po raz XIX zmierzą się w Ulanie

więcej »
29

RADZYŃ, 29.02

Młodzi szczypiorniści po raz XIX zmierzą się w Ulanie

więcej »

RADZYŃ, 29.02 10:00

Jak fotografować zwierzęta zimą?

więcej »
foto

Dotacja na otwarcie firmy
2020-02-20 10:34:08 Kategoria:

Dofinansowanie w wysokości 23 050 zł na założenie własnej działalności gospodarczej i fundusze na pokrycie kosztów jej prowadzenia przez rok. Takie wsparcie mogą...

więcej »
foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »
foto

Abonament dla firm - jak wybrać najlepszy?
2020-02-17 11:50:42 Kategoria:

Telefon firmowy to sprzęt obecny praktycznie w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości, branży czy statusu. Dzisiaj nie jesteśmy w stanie objeść się...

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje