R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Jerzy Rębek: Odrzucenie protestu miasta w sprawie dofinansowania na pałac trafi do sądu
2018-11-13 15:00:01 Artykuł czytany 98 razy


Odrzucono protest miasta Radzyń Podlaski w sprawie nieprzyznanego dofinansowania na rewitalizację Pałacu Potockich i rynku. Miasto starało się o 10 milionów złotych unijnych środków. Burmistrz Jerzy Rębek zapowiada wkroczenie na drogę sądową. Zawiadomił Wojewódzki Sąd Administracyjny i prokuraturę.


We wrześniu marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski podczas konferencji prasowej poinformował, że miasto złożyło błędny wniosek, a wezwane do uzupełnienia dokumentacji, tego nie zrobiło, dlatego projekt został odrzucony ze względów formalnych. Z tym zarzutem nie zgadza się Jerzy Rebek, stąd złożenie protestu i wkroczenie na drogę sądową.

31 października Zarząd Województwa Lubelskiego negatywnie ocenił protest miasta Radzyń Podlaski w sprawie odrzucenia wniosku na 10-milionowe dofinansowanie na rewitalizację Pałacu Potockich i miejskiego rynku. -To oznacza, że eksperci ponownie zapoznali się z dokumentacją miasta i nie uwzględnili jego argumentacji- tłumaczy rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego, Beata Górka. Z taką decyzją ponownie nie zgadza się Jerzy Rębek, zapowiadając że sprawa trafi do sądu i prokuratury. -Liczyłem na to, że osoby politycznie zaangażowane w odrzucenie naszego wniosku powierzą rozpatrzenie tego protestu osobom bezstronnym, innym profesjonalistom- mówi burmistrz. - Spodziewałem się tego, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze w porę zareaguje i wskaże inny zespół do oceny i rozpatrzenia naszego protestu. Nie robię jednak z tego żadnego problemu, gdyż udajemy się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, gdzie będziemy starali się dochodzić swoich praw. Mam nadzieję, że nowy Zarząd Województwa inaczej oceni projekt miasta Radzyń Podlaski- powiedział Jerzy Rębek. Burmistrz Radzynia poinformował też, że zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa:


Posłuchaj:

-To przykre i smutne, że pan burmistrz do tej pory na tyle nie otworzył swojej świadomości, albo nie chce jej otworzyć i zrozumieć tego, że złożył niekompletny wniosek- komentował zarzuty o „polityczne odrzucenie wniosku” marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski. -W uzupełnieniu, które burmistrz do nas wysłał, nie ma wymaganej dokumentacji- tłumaczył. -Jeśli sąd wyda wyrok zgodny z oczekiwaniami burmistrza, to ja się będę cieszył i pieniądze dam, bo żadna kontrola nie zarzuci mi, że puściłem błędną dokumentację, i to z Radzynia. Ja mam wtedy „parasol ochronny”- powiedział 13 września podczas konferencji prasowej w radzyńskim szpitalu. Podkreśla też, że sprawa nie jest polityczna, ponieważ urzędy miast, w których stanowisko burmistrza pełnią działacze Prawa i Sprawiedliwości, mają wnioski ocenione pozytywnie. Tu podaje przykład Łukowa, gdzie projekt startujący w tym samym konkursie został oceniony wysoko pod kątem formalnym. Odniósł się też do zarzutów związanych z rzekomym złamaniem przez niego ustawy o informacji publicznej. - Mam prawo udostępniać dokumenty wytworzone przez Urząd Marszałkowski- powiedział Sławomir Sosnowski.
KB/ Radzyń Podlaski  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoGrudzień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4

RADZYŃ, 04.12

Uczniowie radzyńskiej Szkoły Muzycznej zagrają dla Niepodległej

więcej »

RADZYŃ, 04.12 17:00

Radzyń: Opowiedzą o pielgrzymce do Santiago De Compostela

więcej »
5 6 7

RADZYŃ, 07.12

Lubelska Federacja Bardów w Radzyniu

więcej »
8

RADZYŃ, 08.12

Radzyński Kiermasz Bożonarodzeniowy

więcej »
9
10 11

RADZYŃ, 11.12

Karol Lipiński - MAESTRO DEI MAESTRI - wyjątkowy koncert i wystawa w WBP

więcej »
12 13 14 15 16

RADZYŃ, 16.12 13:00

„Zauważ drugiego człowieka” w Ulanie-Majoracie

więcej »
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
foto

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich
2018-12-11 07:14:54 Kategoria:

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Siedlcach, podobnie jak inne jednostki Agencji, rozpoczęło rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich....

więcej »
foto

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w...
2018-12-11 07:04:47 Kategoria:

Medyczne Szkoły Policealne im. Zbigniewa Religi w Siedlcach ogłaszają nabór na kierunki: ASYSTENTKA/ HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA, TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH w systemie...

więcej »
foto

Zaakceptuj mnie takim, jakim jestem
2018-12-10 14:30:44 Kategoria:

Osoby z zaburzeniami psychicznymi doświadczają wielu trudności z powodu swojego stanu zdrowia. Trudności spowodowane wykluczeniem i brakiem empatii wobec tych osób jeszcze...

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje