R E K L A M ARADZYŃ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Jerzy Rębek: Odrzucenie protestu miasta w sprawie dofinansowania na pałac trafi do sądu
2018-11-13 15:00:01 Artykuł czytany 105 razy


Odrzucono protest miasta Radzyń Podlaski w sprawie nieprzyznanego dofinansowania na rewitalizację Pałacu Potockich i rynku. Miasto starało się o 10 milionów złotych unijnych środków. Burmistrz Jerzy Rębek zapowiada wkroczenie na drogę sądową. Zawiadomił Wojewódzki Sąd Administracyjny i prokuraturę.


We wrześniu marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski podczas konferencji prasowej poinformował, że miasto złożyło błędny wniosek, a wezwane do uzupełnienia dokumentacji, tego nie zrobiło, dlatego projekt został odrzucony ze względów formalnych. Z tym zarzutem nie zgadza się Jerzy Rebek, stąd złożenie protestu i wkroczenie na drogę sądową.

31 października Zarząd Województwa Lubelskiego negatywnie ocenił protest miasta Radzyń Podlaski w sprawie odrzucenia wniosku na 10-milionowe dofinansowanie na rewitalizację Pałacu Potockich i miejskiego rynku. -To oznacza, że eksperci ponownie zapoznali się z dokumentacją miasta i nie uwzględnili jego argumentacji- tłumaczy rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego, Beata Górka. Z taką decyzją ponownie nie zgadza się Jerzy Rębek, zapowiadając że sprawa trafi do sądu i prokuratury. -Liczyłem na to, że osoby politycznie zaangażowane w odrzucenie naszego wniosku powierzą rozpatrzenie tego protestu osobom bezstronnym, innym profesjonalistom- mówi burmistrz. - Spodziewałem się tego, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze w porę zareaguje i wskaże inny zespół do oceny i rozpatrzenia naszego protestu. Nie robię jednak z tego żadnego problemu, gdyż udajemy się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie, gdzie będziemy starali się dochodzić swoich praw. Mam nadzieję, że nowy Zarząd Województwa inaczej oceni projekt miasta Radzyń Podlaski- powiedział Jerzy Rębek. Burmistrz Radzynia poinformował też, że zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa:


Posłuchaj:

-To przykre i smutne, że pan burmistrz do tej pory na tyle nie otworzył swojej świadomości, albo nie chce jej otworzyć i zrozumieć tego, że złożył niekompletny wniosek- komentował zarzuty o „polityczne odrzucenie wniosku” marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski. -W uzupełnieniu, które burmistrz do nas wysłał, nie ma wymaganej dokumentacji- tłumaczył. -Jeśli sąd wyda wyrok zgodny z oczekiwaniami burmistrza, to ja się będę cieszył i pieniądze dam, bo żadna kontrola nie zarzuci mi, że puściłem błędną dokumentację, i to z Radzynia. Ja mam wtedy „parasol ochronny”- powiedział 13 września podczas konferencji prasowej w radzyńskim szpitalu. Podkreśla też, że sprawa nie jest polityczna, ponieważ urzędy miast, w których stanowisko burmistrza pełnią działacze Prawa i Sprawiedliwości, mają wnioski ocenione pozytywnie. Tu podaje przykład Łukowa, gdzie projekt startujący w tym samym konkursie został oceniony wysoko pod kątem formalnym. Odniósł się też do zarzutów związanych z rzekomym złamaniem przez niego ustawy o informacji publicznej. - Mam prawo udostępniać dokumenty wytworzone przez Urząd Marszałkowski- powiedział Sławomir Sosnowski.
KB/ Radzyń Podlaski  [MSz]

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Karolina Bogudał
tel. 500 105 909
radzyn@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Radzyń Podl.

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

RADZYŃ, 01.02

XX - lecie Klubu Żeglarskiego Korab

więcej »
2

RADZYŃ, 02.02

300 artystów wystąpi w widowisku „Nasze Betlejem”

więcej »
3
4 5 6 7 8 9 10
11

RADZYŃ, 11.02

„Ósmy Kolor Tęczy” zaprasza na ferie integracyjne

więcej »
12 13

RADZYŃ, 13.02

Warsztaty podróżnicze „Zrozumieć świat”

więcej »

RADZYŃ, 13.02

Wyrusz w podróż nad Bajkał z Moniką Radzikowską

więcej »
14 15 16 17
18 19 20 21 22

RADZYŃ, 22.02

„Chwile refleksji” Bronisławy Niebrzegowskiej

więcej »

RADZYŃ, 22.02 18:00

„Chwile refleksji” Bronisławy Niebrzegowskiej

więcej »
23 24
25 26

RADZYŃ, 26.02

Borki: Spotkanie z pisarką Moniką Sawicką

więcej »
27 28

RADZYŃ, 28.02

Radzyń: Ruszyły zapisy na absolwencki turniej tenisa stołowego

więcej »
foto

Fachowa regeneracja turbosprężarek w Bielsku Podlaskim
2019-02-18 18:02:29 Kategoria:

Turbosprężarka to niezastąpione urządzenie wyposażające liczne pojazdy mechaniczne. Głównym zadaniem turbosprężarki jest wspomaganie działania silnika (układ...

więcej »
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje