util util util
foto

Radzyńskie Orlęta na zwycięskiej ścieżce
2017-10-07 21:20:37 Artykuł czytany 245 razy

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Orląt-Spomlek Radzyń Podlaski. Po golach Bartosza Ciborowskiego i Krystiana Putona radzynianie pokonali w Ostrowcu Świętokrzyskim tamtejsze KSZO 2:1. Dzięki tej wygranej podopieczni Damiana Panka zbliżyli się do ligowej czołówki.

Orlęta bardzo szybko objęły w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzenie. Bardzo dobrze akcję Piotra Zmorzyńskiego zamknął Bartosz Ciborowski. Stoper zdobył tym samym pierwszą bramkę dla naszego klubu. Po drugiej stronie boiska dwójka stoperów - Krystian Stolarczyk wraz z Adrianem Zarzeckim bardzo dobrze rozbijali ataki ostrowiczan. Radzyńska jedenastka swojego szczęścia szukała po szybkich atakach i stałych fragmentach. Jeden z nich - po dośrodkowaniu Szymona Wiejaka - gospodarze zakończyli wyekspediowaniem piłki w aut. Schodząc do szatni radzynianie mogli cieszyć się z prowadzenia 1:0.

Po przerwie gospodarze szybko wrócili do gry. Gola indywidualną akcją strzelił Łukasz Jamróz. Zdaniem Patryka Szymali pomagał sobie ręką, a protestujący Szymal obejrzał żółtą kartkę. Jak pokazały powtórki, napastnik ewidentnie ewidentnie zdobył bramkę w sposób nieprawidłowy. Po chwili mogło być 2:1, jednak Krzysztof Stężała interweniował po strzale Jakuba Kapsy, a wyraźnie pomylił się strzelec sprzed kilku minut. Z biegiem czasu spotkanie wyrównywało się i w 73. minucie po raz drugi asystował Piotr Zmorzyński. Tym razem do siatki trafił Krystian Puton. Do końca meczu biało-zieloni grali dobrze i nie dali sobie strzelić gola.

W następną sobotę o 15:00 Orlęta zagrają na własnym stadionie  z Podhalem Nowy Targ.