• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zmiana rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich
2016-02-23 17:15:28 Artykuł czytany 405 razy


Koleje Mazowieckie poinformowały, że w okresie od 13 marca do 11 czerwca w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów.


Największe zmiany wystąpią na liniach: nr 8 Warszawa – Skarżysko Kamienna, nr 6 Warszawa – Małkinia oraz nr 9 Warszawa – Działdowo. Szczegółowe zmiany w kursowaniu pociągów kształtują się następująco:

Linia nr 6 Warszawa - Małkinia

Na linii nadal będą prowadzone prace modernizacyjne. Na odcinku Tłuszcz – Wołomin – Zielonka pociągi będą kursować po jednym czynnym torze. Dodatkowo od 1 czerwca 2016 r. planowane jest wydłużenie zamknięcia jednego z torów o odcinek Zielonka – Warszawa Wileńska Marki, co zwiększy skalę utrudnień. Wciąż nie jest znana data zakończenia prac na odcinku Warszawa Rembertów – Zielonka, dlatego na tym odcinku nadal będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr 8 Warszawa – Skarżysko Kamienna


Na linii nadal będą trwały prace modernizacyjne. Od 13 marca nastąpi wydłużenie zamknięcia odcinka Warszawa Okęcie – Piaseczno aż do Czachówka Południowego. Ponadto z ruchu zostanie wyłączona także łącznica kolejowa Czachówek Wschodni – Czachówek Południowy. W związku z tym wystąpią duże utrudnienia w ruchu pociągów. Cześć połączeń będzie odwołana, a niektóre pociągi będą kursować w skróconej relacji. Na odcinku Czachówek – Góra Kalwaria nastąpi całkowita przerwa w ruchu a za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Ponadto pociąg „Radomiak” będzie kursować drogą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową.

Dla zmniejszenia uciążliwości związanych z prowadzonymi pracami, spółka zaplanowała zwiększone zestawienie (3 EZT) wybranych pociągów.

Linia nr 9 Warszawa - Działdowo

Na linii nadal będą trwały utrudnienia związane z remontem Mostu Gdańskiego. Ponadto w związku
z budową trasy świętokrzyskiej w dniach 27 maja – 11 czerwca na linii zostaną zamknięte obydwa tory na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga. Spowoduje to konieczność odwołania części pociągów, a pociągi lotniskowe będą kursowały objazdem przez Warszawę Wschodnią Towarową. Część pociągów będzie kursowała w skróconej relacji Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina.

Dodatkowo, w związku z kursowaniem pociągów dalekobieżnych przez Warszawę Gdańską, wystąpią istotne zmiany w kursowaniu pociągów osobowych Kolei Mazowieckich do/z Warszawy Gdańskiej.

Ponadto w związku z bieżącymi pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej wystąpią utrudnienia: na linii nr 29 Tłuszcz – Ostrołęka, gdzie w wybrane dni będą odwołane pociągi na odcinku Przetycz – Ostrołęka i Mostówka – Wyszków oraz na linii nr 33 Kutno – Sierpc (31 maja do 11 czerwca) na odcinku Sierpc – Płock Trzepowo oraz Kutno – Strzelce Kujawskie. W zamian za odwołane pociągi na ww. odcinkach będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Na linii nr 1 Warszawa – Skierniewice, w związku z przebudową stacji Skierniewice, wystąpią niewielkie przesunięcia w godzinach odjazdów pociągów.

 „Słoneczny” i „Dragon”

Na linii Warszawa – Gdańsk, na szlaku Gdańsk Wrzeszcz – Sopot, PKP PLK S.A. zaplanowały prace modernizacyjne, które spowodują poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Dodatkowo sytuację utrudni, planowane w maju 2016 roku, całkowite zamknięcie odcinka Warszawa Praga – Warszawa Wschodnia. W związku z powyższym znacznie (o blisko 102 minuty) wydłużyłby się czas jazdy pociągu „Słoneczny”, dlatego spółka podjęła decyzję o tymczasowym odwołaniu pociągu w okresie od 13 marca do 19 czerwca. Pociąg wróci na tory od 25 czerwca i w okresie wakacji będzie kursował codziennie.

Pociąg „Dragon” do Krakowa będzie kursował tak jak do tej pory, w weekendy ale będzie miał zmienione godziny kursowania. Odjeżdża z Warszawy Wschodniej o godzinie 6:59, a do stacji Kraków Główny dociera o 9:54. W drogę powrotną wyrusza o godzinie 16:10 i dowozi podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19:05.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów jest dostępny na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”. Wszelkie informacje dostępne są także pod numerem całodobowego call center: (22) 364 44 44.

Inf. pras.
[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.




Co, gdzie, kiedy

w lewoLuty 2017w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

POWIAT SIEDLECKI, 01.02

III Bal integracyjny osób niepełnosprawnych „Skórzec 2017”

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 01.02 18:00

Bialscy szczypiorniści powalczą w Pucharze Polski

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.02 19:30

Spotkanie duszpasterstwa służby liturgicznej

więcej »
2

MIŃSK MAZ., 02.02

Jak wyglądały średniowieczne narzędzia tortur?

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.02

Małe Filharmonie - koncerty z cyklu „Spotkania z muzyką”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.02 11:40

Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego

więcej »

KRAJ, 02.02 12:00

Dzień Życia Konsekrowanego

więcej »

ŁUKÓW, 02.02 17:30

„Tańcowała igła z nitką”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.02 18:00

Wernisaż wystawy fotografii „My - Ludzie Świata”

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.02 - 28.02

Siedlce: Luty w CKiS /REPERTUAR/

więcej »

DROHICZYN, 03.02

Już w piątek w Drohiczynie Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży

więcej »

GARWOLIN, 03.02

Garwolin: Zelnik szczerze nie tylko o sobie

więcej »

WĘGRÓW, 03.02 17:00

154. rocznica Bitwy pod Węgrowem

więcej »

RADZYŃ, 03.02 18:00

Okruchy historii w odniesieniu do wiary przodków

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.02 18:00

„Przekroje Maćka” - wystawa prac Macieja Tołwińskiego

więcej »
4

RADZYŃ, 04.02 10:00

Ogólnopolski turniej karate w Kąkolewnicy

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.02 10:00

VII BIALSKA LIGA SZACHOWA

więcej »
5

MIASTO SIEDLCE, 05.02

Dwunasta rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez bpa Kazimierza Gurdę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.02

Selfie z Alicją w Krainie Czarów na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »

ŁOSICE, 05.02

Chcą pomóc pogorzelcom z Czuchleb

więcej »

POWIAT BIALSKI, 05.02 10:00

Pielgrzymka Amazonek do Kodnia

więcej »

ŁUKÓW, 05.02 10:00

Łuków: Giełda Kolekcjonerów

więcej »

WĘGRÓW, 05.02 10:30

154. rocznica Bitwy pod Węgrowem

więcej »

POWIAT BIALSKI, 05.02 14:00

Siatkarski Memoriał w Leśnej Podlaskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.02 18:00

W niedzielę grają siatkarze

więcej »
6

REGION, 06.02

Bohater i okręt

więcej »

RADZYŃ, 06.02

Spotkanie z Markiem Kamińskim w Radzyniu

więcej »

MIŃSK MAZ., 06.02

V Regionalne Dyktando Języka Niemieckiego w Kałuszynie z udziałem Pierwszej Damy!

więcej »

MIŃSK MAZ., 06.02 13:00

Prelekcja o marszałku E. Rydzu-Śmigłym w Mińsku Mazowieckim

więcej »

RADZYŃ, 06.02 17:30

Podróżnik Marek Kamiński przyjedzie do Radzynia!

więcej »
7

BIELSK PODL., 07.02

Konsultacje w sprawie S19

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.02

KANTATA NA CZTERY SKRZYDŁA na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.02 19:00

Seminarium Odnowy Wiary w Siemiatyczach

więcej »
8

SOKOŁÓW, 08.02

Queen akustycznie w SOK!

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.02 10:00

KAMIEŃ WIARY - finał

więcej »

WĘGRÓW, 08.02 17:00

Promocja książki o Małgorzacie Pepłowskiej

więcej »

SOKOŁÓW, 08.02 17:00

Wykład SUTW: „Osiecka w żółtych płomieniach liści”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.02 17:30

Siedlce: Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.02 19:00

Koncert „Siedem pożegnań”

więcej »
9

GARWOLIN, 09.02

Koncert Wiedeński w Garwolinie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.02 10:00

II Regionalny Konkurs Poloneza Studniówkowego

więcej »

MIĘDZYRZEC, 09.02 16:00

UKS MIKA Międzyrzecka Trójka kontra TPS II Lublin

więcej »

MIŃSK MAZ., 09.02 16:30

XXXIV nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Cegłów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.02 17:00

LUZtracja 2016

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.02

Jak osiągnąć sukces w biznesie i nie zwariować?

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.02

O skuteczności w biznesie

więcej »

LUBARTÓW, 10.02 17:00

Wernisaż wystawy „MASKI pamięci emocji” w Kocku

więcej »

BIELSK PODL., 10.02 17:00

Bielsk Podlaski w malarstwie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.02 18:30

Muzyka u Radziwiłłów: Barok

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.02

Program wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Siedlcach

więcej »

WĘGRÓW, 11.02

IV Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Łochowa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.02

Premiera książki „Misja JuT – Ostatnie Okrążenie”

więcej »

ŁUKÓW, 11.02

Pod Stoczkiem zagrzmią armaty

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.02 10:00

Bieg SiemSKI

więcej »

SIEMIATYCZE, 11.02 16:00

Wieczernik i Dzień Chorego w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.02 17:00

Hrud: 20-lecie Zespołu Obrzędowo-Śpiewaczego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.02 18:00

W sobotę mecz bialskich szczypiornistów

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.02 19:30

Bezalkoholowy Bal Karnawałowy

więcej »
12

MIŃSK MAZ., 12.02

Obchody 73. rocznicy aresztowania Janka Paruzela w Mińsku Mazowieckim

więcej »

MIĘDZYRZEC, 12.02

Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej w Międzyrzecu Podlaskim

więcej »

MIĘDZYRZEC, 12.02

Strażacka Liga Strzelecka

więcej »

BIELSK PODL., 12.02 10:00

Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości w Bielsku Podlaskim

więcej »

MIŃSK MAZ., 12.02 16:00

Mrozy: Spektakl na Walentynki

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.02 17:00

Noche de tango - koncert z cyklu „Niedzielny Salon Muzyczny”

więcej »

MIŃSK MAZ., 12.02 17:00

Otwarcie stałej ekspozycji „Pokój Dernałowiczów” w Mińsku Mazowieckim

więcej »

SIEMIATYCZE, 12.02 18:00

Cztery Pory Muzyki – Zima

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.02

SZTUKAferie 2017 — XII Zimowe Warsztaty nie tylko Artystyczne

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.02 - 24.02

Siedlce: Zimowa Akademia Talentów rusza już 13 lutego

więcej »
14

MIŃSK MAZ., 14.02 19:00

Koncert walentynkowy w Mińsku Mazowieckim

więcej »
15

SIEMIATYCZE, 15.02

Misjonarka w bibliotece

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.02 11:00

Hanna Śleszyńska spotka się ze słuchaczami SUTW

więcej »
16

POWIAT SIEDLECKI, 16.02

Działania „TRUCK & BUS”

więcej »

SOKOŁÓW, 16.02

Spotkanie z Markiem Bukowskim i Maciejem Dancewiczem

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.02 18:00

Recital poetycko - muzyczny Laury Łącz

więcej »
17

POWIAT BIALSKI, 17.02

XVI Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych

więcej »

ŁUKÓW, 17.02 17:30

Kto zostanie prezesem łukowskich „Orląt”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.02 18:00

Wystawa malarstwa Macieja Falkiewicza w Muzeum Regionalnym

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.02 18:00

Maciej Falkiewicz w siedleckim Muzeum Regionalnym

więcej »

BIELSK PODL., 17.02 19:00

Kolejna premiera teatralna w Bielsku Podlaskim

więcej »
18

GARWOLIN, 18.02

Rycerski Bal w miętneńskim dworze

więcej »

ŁUKÓW, 18.02 17:30

Dzień Myśli Braterskiej w Łukowie

więcej »
19

MIŃSK MAZ., 19.02

„Spektakl bardzo dobry” w Mińsku Mazowieckim

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.02

Maria Sadowska i „30 kilo słońca” wystąpią w Siemiatyczach

więcej »

MIŃSK MAZ., 19.02 10:00

Aquacycling Day na mińskim basenie

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.02 10:00

Turniej halowy dla drużyn niezrzeszonych

więcej »

GARWOLIN, 19.02 16:00

DWOREK POEZJI z Bożeną Węgrzynek

więcej »

RADZYŃ, 19.02 18:30

Prawdziwe życie w Radzyniu

więcej »
20

ŁOSICE, 20.02 15:00

Sesja Rady Powiatu Łosickiego

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.02

Spotkanie Komisji Głównej II Synodu Diecezji Siedleckiej

więcej »

ŁUKÓW, 21.02

„Królowa Śniegu” w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »

POWIAT BIALSKI, 21.02

Terespol: Marek Trela, moje konie, moje życie – spotkanie autorskie

więcej »
22

MIASTO SIEDLCE, 22.02

Oddaj krew z harcerzami

więcej »

SIEMIATYCZE, 22.02

Urząd Skarbowy w Siemiatyczach zaprasza na spotkanie informacyjne

więcej »
23

MIASTO SIEDLCE, 23.02

Zaproszenie na Wieczór Chwały

więcej »

GARWOLIN, 23.02

Spotkanie edukacyjno - profilaktyczne

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 23.02 10:00

XV Bal karnawałowy osób niepełnosprawnych w Białej Podlaskiej

więcej »

SOKOŁÓW, 23.02 17:00

SUTW: Honor na bruku, czyli załamanie kariery Generała Rydza-Śmigłego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.02 18:00

Wernisaż Dorocznej Wystawy Fotografii Grupy Twórczej FOTOGRAM „Fotografia Uliczna”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.02 18:00

Szept amazońskiego potoku w Siedlcach, czyli spotkanie ze Stefanem Czarnieckim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.02 19:00

Zaproszenie na wykład na temat historii diecezji siedleckiej

więcej »
24

KRAJ, 24.02

Siostry loretanki zapraszają na rekolekcje

więcej »

MIĘDZYRZEC, 24.02

Szept amazońskiego potoku w Międzyrzecu

więcej »

SIEMIATYCZE, 24.02 - 26.02

Podlaski Maraton Siatkówki

więcej »

ŁUKÓW, 24.02 10:00

Nowy plan dla terenu przy ul. Wypoczynkowej w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 24.02 14:00

Konferencja i poświecenie auta w Zespole Placówek w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.02 15:00

Spotkanie z poezją liryczną Konrada Węsaka

więcej »

GARWOLIN, 24.02 18:00

„Szczerze nie tylko o sobie”. Zelnik w Garwolinie

więcej »

ŁOSICE, 24.02 18:00

Stefan Czerniecki o Amazonii w ŁDK

więcej »
25

RADZYŃ, 25.02

Miejsca kaźni polskich patriotów na warszawskiej Pradze - niezwykła wystawa w Radzyniu

więcej »

ŁUKÓW, 25.02

Memoriał Miszty i Smolińskiej w Łukowie

więcej »

KRAJ, 25.02

Siostry loretanki zapraszają na rekolekcje

więcej »

LUBARTÓW, 25.02 10:00

600–lecie lokacji miasta Kock

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.02

Łuków: „Podziel się kroplą krwi”

więcej »

WĘGRÓW, 26.02

Węgrów: Jubileuszowy Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

więcej »

DROHICZYN, 26.02

Kortez Trio wystąpi w Drohiczynie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 26.02

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białej Podlaskiej

więcej »

MIŃSK MAZ., 26.02

Northtec MTB Zimą w Mrozach z jednym z najlepszych polskich kolarzy!

więcej »

MIŃSK MAZ., 26.02

Zimowe ściganie

więcej »

MIŃSK MAZ., 26.02

„Z muzyką filmową przez Świat” - koncert w wykonaniu MOD w Mińsku Mazowieckim

więcej »

MIŃSK MAZ., 26.02 10:00

Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Mińsku Mazowieckim

więcej »

ŁUKÓW, 26.02 12:00

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 26.02 12:00

Siedlce: Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

ŁOSICE, 26.02 12:00

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

POWIAT BIALSKI, 26.02 13:00

V edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Terespolu

więcej »

POWIAT BIALSKI, 26.02 16:00

Koncert Noworoczny w Terespolu

więcej »
27

SOKOŁÓW, 27.02

Karnawałowa Gala Tańca

więcej »
28

POWIAT SIEDLECKI, 28.02

Blues Projekt wystąpi w Zbuczynie

więcej »

Najnowsze Informacje

foto

Przyjdź do ŻAKA i rozwijaj swoje pasje!
2017-02-02 15:26:14 Kategoria:

Chcesz mieć dobrze płatną pracę zgodną z własnymi zainteresowaniami? Masz niepowtarzalną okazję, by taką znaleźć. Trwa zimowa rekrutacja do ŻAKA – to bezpłatna,...

więcej »