REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Dodatkowe 11 skrzyżowań bezkolizyjnych na Rail Baltica usprawni podróże i zwiększy bezpieczeństwo
2020-05-21 15:39:30 Artykuł czytany 107 razy


Rozpoczęły się prace przy budowie trzech nowych wiaduktów drogowych w Łochowie i Toporze. To kolejne obiekty, które zapewnią sprawniejszą jazdę pociągów i bezpieczną przeprawę przez tory na linii Warszawa-Białystok na odcinku Warszawa - Sadowne. W ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. powstanie dodatkowe 11 skrzyżowań za 236 mln zł netto. Prace współfinansowane są w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę".


Bezkolizyjne przejazdy nad torami i drogami są budowane w Łochowie – w dwóch lokalizacjach oraz w Toporze.

W Łochowie wiadukt drogowy powstaje przy głównym węźle komunikacyjnym miasta. Zastąpi przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Wyszkowskiej. Konstrukcja będzie miała prawie 200 m długości z jezdnią o szerokości 7 metrów. Piesi i rowerzyści poruszać się będą bezpieczną drogą o szerokości 3,5 m. Sprawną komunikację zapewnią przebudowane drogi dojazdowe.

Wiadukt w Łochowie w pobliżu wsi Jasiorówka zastąpi przejazd drogowo-kolejowy przy ul. Przemysłowej i Polnej. Będzie od obecnego skrzyżowania około 100 m dalej w kierunku Białegostoku. Ulica Przemysłowa zostanie poprowadzona nad drogą krajową nr 50 (al. Łochowska) oraz linią kolejową. Wybudowany zostanie chodnik, którym będzie można dojść do pobliskiego przystanku autobusowego. Dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania przewidziano pochylnie. Cały obiekt ma mieć 60 m długości.

Wiadukt w Toporze zastąpi przejazd drogowo-kolejowy w pobliżu przystanku kolejowego. Będzie spełniał dwie funkcje – droga krajowa nr 50 pobiegnie nad linią kolejową oraz drogą powiatową. Konstrukcja ma mieć 55 m długości i poza bezkolizyjnym ruchem samochodów zapewni przejście pieszym i ścieżkę rowerową. Wykonane zostaną pochylnie oraz schody.

Przy tych obiektach trwa przygotowanie terenu – niwelowane są nierówności, formowane nasypy, zagęszczany jest też grunt. Na potrzeby inwestycji korygowane są przebiegi linii energetycznych średniego i niskiego napięcia. Roboty nie mają wpływu na ruch pociągów.

Będą kolejne bezpieczne skrzyżowania

Dzięki realizacji projektu, od jesieni ubiegłego roku można już korzystać z wygodnych przejść podziemnych w Jasienicy Mazowieckiej i Łochowie. Poza dwoma wiaduktami w Łochowie i jednym w Toporze prace prowadzone będą jeszcze w lokalizacjach: Zielonka – tunel drogowy; Kobyłka Ossów – wiadukt drogowy; Kobyłka – tunel drogowy; Tłuszcz – wiadukt drogowy; Mokra Wieś – wiadukt drogowy; Małkinia – wiadukt drogowy.

Bezkolizyjne skrzyżowania powstają w ramach projektu „Prace na linii E75 na odcinku Sadowne - Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów - Sadowne" i są współfinansowane z instrumentu Unii Europejskiej „Łącząc Europę" (CEF). Łączna wartość 11 obiektów to 236 mln zł netto. Planowany termin zakończenia rozpoczętych inwestycji to 2021 r.

 PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. [ja]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

POWIAT BIALSKI, 02.07 12:00

Kodeń: Diecezjalny Dzień Chorego/ZAPOWIEDŹ/

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

RADZYŃ, 03.07

Wkrótce obchody 80 rocznicy egzekucji radzyńskich harcerzy

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.07

V Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

ŁUKÓW, 04.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 04.07

Nabożeństwo Fatimskie w Budzieszynie

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.07

Test Wytrzymałości Siłowej 2020

więcej »
5

ŁOSICE, 05.07

Zbliża się 76 rocznica Bitwy pod Jeziorami

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.07

Mrozy: wraca tramwaj konny

więcej »

ŁUKÓW, 05.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

RADZYŃ, 05.07

Rusza Letnia Scena Rok. W najbliższa niedzielę spektakl dla najmłodszych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.07

Zbiórka na koncesję dla Katolickiego Radia Podlasie

więcej »
6 7

SIEMIATYCZE, 07.07

Mariusz Żebrowski – malarstwo

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.07

Łuków: chcesz wstąpić do wojska?

więcej »

ŁUKÓW, 08.07

Łuków: promocja rodzimych firm

więcej »
9 10

MIASTO SIEDLCE, 10.07

Apple Pie na scenie IV Letniego Festiwalu pod muralem

więcej »
11

MIASTO SIEDLCE, 11.07

Będzie transmisja meczu Górnik Łęczna - Pogoń Siedlce

więcej »
12

RADZYŃ, 12.07

Gabriel Fleszar wystąpi w Radzyniu

więcej »
13 14 15 16 17 18

DROHICZYN, 18.07

Zawody spławikowe w Drohiczynie

więcej »

RADZYŃ, 18.07

Wkrótce koncert charytatywny dla pogorzelca z Nowin

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje