R E K L A M A


Rolnicy

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Kwadrans o wsi i rolnictwie z 6 listopada 2020 r.
2020-11-06 16:41:24 Artykuł czytany 53 razy


Oddziały terenowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa prowadzą skup chryzantem doniczkowych. Chodzi o kwiaty przygotowane pierwotnie do sprzedaży w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny.


Możliwość zbytu kwiatów otrzymali posiadacze co najmniej 50  chryzantem doniczkowych lub najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych. w piątek 6 listopada upływa termin składania wniosków o zakup kwiatów.   Należy w nich podać podstawowe dane dotyczące towaru - poinformowała wiceminister rolnictwa Anna Gembicka. Skupione od przedsiębiorców kwiaty ARiMR oraz KOWR przekażą zainteresowanym organizacjom pozarządowym lub samorządom. Mogą one zgłaszać chęć odbioru towaru do 12 listopada.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk przypomniała, że producenci chryzantem lub ich sprzedawcy mogą skorzystać także z innych mechanizmów wsparcia, związanych ze zwalczaniem skutków koronawirusa. Branże objęte wygaszeniem mogą korzystać z mikropożyczek, zwolnień z płacenia składek ZUS za listopad oraz wnioskować o "postojowe" dla pracowników".

Środki ze skupu kwiatów mają trafić do przedsiębiorców do końca roku. Stawki pomocy, na jaką mogą liczyć producenci i sprzedawcy chryzantem, to 20 zł za doniczkę i 3 zł za kwiat cięty.

Paszportyzacja polskiej żywności nabiera kształtu.  W tym przedsięwzięciu chodzi o zagregowanie wszystkich informacji związanych z danym produktem żywnościowym. Od tego, gdzie został wyprodukowany, jakie środki produkcji, czyli np. nawozy czy pasze, były używane, jakimi metodami został przetworzony i w jaki sposób trafił do handlu. Obecnie nad poszczególnymi etapami drogi produktów od pola do stołu czuwają różne instytucje. Wszystkie mają swoje bazy danych. Żeby się nimi wymienić, potrzeba specjalnych uprawnień. Paszportyzacja żywności ma być jedną wielką bazą danych dostępną dla wielu podmiotów, w tym konsumentów.

Paszportyzacja polskiej żywności

O pracach nad paszportyzacją polskiej żywności Andrzej Ilczuk rozmawia z Mateuszem Balcerowiczem - dyrektorem Działu Innowacji KOWR. Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa odbyło się kolejne spotkanie w ramach prac nad projektem paszportyzacji polskiej żywności. Celem serii spotkań jest wypracowanie koncepcji budowy systemu informatycznego umożliwiającego rejestrowanie, sprawdzanie i wymianę informacji w całym procesie produkcji i dystrybucji żywności. Na początek projekt przewiduje stworzenie koncepcji paszportyzacji dla rynków wołowiny i ziemniaka. W ostatniej konferencji zorganizowanej on-line wzięli udział przedstawiciele GovTech Polska z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz instytucji centralnych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo produktów i artykułów rolno-spożywczych. Organizatorzy projektu planują podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy instytucji centralnych w budowaniu systemu. Sygnatariuszami porozumienia oprócz GovTech Polska i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, będą: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Główny Inspektorat Weterynarii, Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Główny Inspektorat Sanitarny oraz  Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Zmiany w kierownictwie KOWR


Małgorzata Gośniowska-Kola została pełniącym obowiązki Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Na stanowisko to powołał ją Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki w dniu 29 października 2020 r., a dokument potwierdzający nominację wręczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda. Od kwietnia 2019 r., Małgorzata Gośniowska-Kola pełniła obowiązki zastępcy Dyrektora Generalnego KOWR, nadzorowała pion finansowo-administracyjny.

Paczka dla Powstańca

W Oddziale Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie odbyło się przekazanie paczek w ramach akcji „Paczka dla Powstańca Warszawskiego”. Wdzięczni Bohaterom Sierpnia ‘ 44, to akcja, której inicjatorem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Dzięki powyższej inicjatywie do Powstańców Warszawskich z terenu województwa lubelskiego trafią paczki z polską żywnością. Jest to również akcja, która stanowi praktyczną formę wsparcia bohaterów walk o wolną Polskę. Kamila Grzywaczewska Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie przekazała osiem paczek żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, odpowiedzialnych za dostarczenie ich do Powstańców Warszawskich.

Każda z paczek zawiera wyroby żywnościowe z długim terminem przydatności, ze znakiem Produkt Polski wytworzone w kraju z użyciem rodzimych surowców. Artykuły – łącznie ok. 18 800 szt. – zostały przekazane nieodpłatnie przez krajowych producentów żywności.

Zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Marcin Wroński, mówi, że przedsiębiorcy chętnie odpowiedzieli na apel ośrodka. Dyrektor Wroński podkreślił, że kiedyś wyrazem patriotyzmu było chwycenie za broń w obronie Ojczyzny. Obecnie może nim być sięgnięcie po polską żywność na półce sklepowej. Paczki z polskimi produktami otrzymają wszyscy żyjący walczący w Powstaniu Warszawskim. Jest ich około tysiąca, w tym 300 poza Warszawą.

AI/DW
wykop
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

O tym się mówi... Poranna rozmowa na antenie KRP
2023-02-09 16:07:30 Kategoria:

Codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 8:12 polecamy "O tym się mówi..." poranną rozmowę w Katolickim Radiu Podlasie. Gośćmi Marcina Jabłkowskiego i Andrzeja...

więcej »


foto

Caritas dla niepełnosprawnych
2023-02-16 14:38:58 Kategoria:

Rozumiejąc potrzeby osób z niepełnosprawnością Caritas Diecezji Drohiczyńskiej od lutego 2010 r. prowadzi Diecezjalny Ośrodek Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych...

więcej »
foto

Serwer Dell T330 – nowoczesne rozwiązanie dla małych...
2023-02-16 12:21:10 Kategoria:

Sewer to niezawodne urządzenie powszechnie wykorzystywane w wielu firmach. Przede wszystkim sprzęt cechuje się wysoką wydajnością oraz gwarancją bezpieczeństwa...

więcej »
foto

Na jakie telewizory warto zwrócić uwagę?
2023-02-16 11:25:20 Kategoria:

Choć nie milkną dyskusję, jaki telewizor LED byłby najlepszy, czy może trafniejszym wyborem byłyby telewizory LCD, plazma czy też zaawansowane technologicznie modele....

więcej »
foto

Jak mierzyć postępy działań SEO?
2023-02-15 11:06:39 Kategoria:

SEO, czyli Search Engine Optimization (optymalizacja stron pod wyszukiwarki internetowe) jest to zestaw technik stosowanych do zwiększenia widoczności witryny internetowej w...

więcej »
foto

Na co zwrócić uwagę, kupując pościel?
2023-02-14 12:48:01 Kategoria:

Sypialnia jest tą częścią domu, w której szuka się relaksu i spokoju. Wchodząc do niej tuż przed snem, powinna dawać poczucie bezpieczeństwa i być oazą po nawet...

więcej »
foto

Dlaczego młodzi ludzie coraz częściej inwestują na...
2023-02-14 10:39:26 Kategoria:

Przyjrzymy się, jak wygląda inwestowanie w akcje. Jak przygotowują się do tego młodzi inwestorzy? Czy giełda jest dla każdego?

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z pływaniem?
2023-02-13 10:48:46 Kategoria:

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia, jednak nie każda dyscyplina będzie odpowiednia dla wszystkich. Jedni z nas wolą sporty siłowe, inni spokojną...

więcej »

Co, gdzie, kiedy

w lewoKwiecień 2024w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Najnowsze Informacje