R E K L A M A


Rolnicy

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 29 listopada
2019-11-29 15:14:57 Artykuł czytany 64 razy


W siedzibie ministerstwa rolnictwa przyznano nagrody w konkursie „Moja Wizja Zero - Strategia Prewencji w Rolnictwie”. Brała w nim udział młodzież, która tworzyła filmiki dotyczące bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych. Spośród 60 nadesłanych prac, kapituła wyróżniła 7. Przyznała 3 nagrody główne oraz 4 wyróżnienia.


W uroczystości brał udział wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński. W przemówieniu podkreślał, że nie ma sukcesu w produkcji bez dbałości o bezpieczeństwo. Biorącym udział w konkursie gratulowała również szefowa kapituły konkursowej, prezes Rolniczej Kasy Ubezpieczenia Społecznego Aleksandra Hadzik. Podkreślała, że prewencyjne akcje związane z bezpieczeństwem pracy na wsi muszą obejmować także rodziny rolników. Najmłodsi ucząc się o BHP edukują również swoich rodziców.

Laureatami pierwszej edycji konkursu zostali: Kaja Barton, Adam Rybitwa i Michał Dudek. Ich filmiki będą dostępne na stronie internetowej Kasy: krus.gov.pl.

Targi Mleko-Expo


W Warszawie odbyły się 28 Targi Mleczarskie Mleko-Expo. Ich organizatorem jest Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny.

– Spółdzielczość powinna być wzorem dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą w zakresie etyki biznesu i wzajemnego szacunku – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas ceremonii otwarcia targów.

Szef resortu zwrócił uwagę, że spółdzielczość jest najbardziej szlachetną formą działalności wspólnej, która sprawdza się w mleczarstwie, które jest ważnym sektorem polskiego rolnictwa.

Jan Krzysztof Ardanowski przestrzegał przed niekorzystnymi zjawiskami, które się pojawiły. – Niestety w wielu spółdzielniach spółdzielczość zaczyna być tylko atrapą – powiedział  szef resortu.

Minister podkreślił, że konieczne jest przestrzeganie zasady mówiącej o tym, że spółdzielnia jest własnością jej członków, a nie prezesa. Zwrócił uwagę na ogromną odpowiedzialność ciążącą na Radzie Nadzorczej i przypomniał, że prezes jest tylko zatrudnionym menadżerem. Szef resortu rolnictwa odniósł się również do problemów wynikających z umowy z krajami Mercosur, które są dużymi producentami żywności.  Jako kolejne zagrożenie minister Jan Krzysztof Ardanowski uznał kwestionowanie prawa człowieka do użytkowania zwierząt.

Nowa kadencja Ministra Rolnictwa

Priorytety ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego w nowej kadencji to zwiększanie rolniczych dochodów poprzez wzmocnienie pozycji rolników na rynku, zrównoważony rozwój rolnictwa, zapobieganie skutkom zmian klimatycznych i lepsza praca instytucji obsługujących rolnictwo.

Na posiedzeniu sejmowej komisji ds. rolnictwa i rozwoju wsi minister Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że jednym z głównych wyzwań jakie stoją przed polskim rolnictwem jest wzmocnienie pozycji Polski w ramach gospodarki UE i gospodarki globalnej.

Minister Ardanowski przedstawiając posłom zamierzenia resortu zaznaczył, że sprawy wsi i rolnictwa są jednym z najważniejszych priorytetów całego rządu. Jak mówił, rząd jest zdeterminowany by wieś i rolnictwo przeżyły wielki społeczny, materialny i cywilizacyjny awans.

Szef resortu rolnictwa mówił też o takim wykorzystaniu zasobów rolnictwa, które będzie związane z poszanowaniem przyrody. Chodzi o stworzenie warunków dla rolnictwa zrównoważonego, takiego, które daje żywność i produkty nieżywnościowe, nie niszcząc otaczającego świata. Szef resortu rolnictwa zwrócił też uwagę na konieczność wzmacniania naszych możliwości eksportowych. Polska jest bowiem krajem , który musi żywność eksportować. Szukamy rynków, które są w stanie za żywność zapłacić - dodał Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister Krzysztof Ardanowski podkreślił, że pozycja Polski w Unii Europejskiej systematycznej rośnie.

W związku z pozytywnymi wynikami audytu prowadzonego od 30 września do 4 października br., służby weterynaryjne Królestwa Arabii Saudyjskiej ponownie otworzyły swój rynek dla mięsa wołowego i produktów wołowych z Polski.

Lista zakładów dopuszczonych do eksportu dostępna jest na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii. POSŁUCHAJ

Fot.: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi


AI/DW
wykop
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


foto

Arteterapia a powrót do zdrowia osób z zaburzeniami...
2020-07-06 15:32:30 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Jak wybrać ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?
2020-07-06 15:06:11 Kategoria:

Od czego zacząć poszukiwania ubezpieczenia podróżnego? Czym kierować się, przeglądając kolejne oferty?

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny?
2020-07-06 08:27:31 Kategoria:

Wśród licznych zawodów medycznych, uregulowanych przepisami ustawy, np. lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna, farmaceuta czy diagnosta laboratoryjny, istnieją te,...

więcej »
foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »

Co, gdzie, kiedy

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

POWIAT BIALSKI, 02.07 12:00

Kodeń: Diecezjalny Dzień Chorego/ZAPOWIEDŹ/

więcej »
3

RADZYŃ, 03.07

Wkrótce obchody 80 rocznicy egzekucji radzyńskich harcerzy

więcej »

ŁUKÓW, 03.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »
4

POWIAT SIEDLECKI, 04.07

Nabożeństwo Fatimskie w Budzieszynie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.07

V Męski Różaniec w Siedlcach

więcej »

ŁUKÓW, 04.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.07

Test Wytrzymałości Siłowej 2020

więcej »
5

RADZYŃ, 05.07

Rusza Letnia Scena Rok. W najbliższa niedzielę spektakl dla najmłodszych

więcej »

ŁOSICE, 05.07

Zbliża się 76 rocznica Bitwy pod Jeziorami

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 05.07

Zbiórka na koncesję dla Katolickiego Radia Podlasie

więcej »

ŁUKÓW, 05.07

Łuków: powitanie wakacji

więcej »

MIŃSK MAZ., 05.07

Mrozy: wraca tramwaj konny

więcej »
6 7

SIEMIATYCZE, 07.07

Mariusz Żebrowski – malarstwo

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.07

Łuków: chcesz wstąpić do wojska?

więcej »
9 10

MIASTO SIEDLCE, 10.07

Apple Pie na scenie IV Letniego Festiwalu pod muralem

więcej »
11 12
13 14 15 16 17 18

DROHICZYN, 18.07

Zawody spławikowe w Drohiczynie

więcej »
19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje