R E K L A M ARYKI

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Leopoldów: Niedziela misyjna
2018-10-22 18:40:36 Artykuł czytany 386 razy


Niedziela misyjna w parafii p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Leopoldowie miała w tym roku szczególny charakter.


Parafię odwiedzili goście związani z działalnością misyjną: ks. prof. UKSW dr hab. Waldemar Cisło – Dyrektor Sekcji Polskiej „Pomoc Kościołowi w Potrzebie" i ks.  dr Mariusz Boguszewski – Dyrektor Biura „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” oraz  o. Zbigniew Pawłowski SAC – misjonarz pracujący przez 25 lat w Rwandzie, kustosz sanktuarium Matki Słowa w Kibeho, który przyczynił się do tworzenia nowych diecezji w Rwandzie, kapłan kierował budową wielu budynków kościelnych i zakonnych, a ostatnie jego dzieło to wybudowana z ofiar wiernych z Polski kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu w Kibeho.

Goście sprawowali Eucharystię oraz głosili Słowo Boże. Na uroczystej Mszy o  godz. 12.00 brały udział dzieci z kół misyjnych naszej parafii, przebrane w stroje reprezentujące kontynenty świata. Dzieci prowadziły modlitwę wiernych, procesję z darami misyjnymi oraz nabożeństwo różańcowe w różnych językach: francuskim, włoskim, rosyjskim, niemieckim i angielskim. Ojciec misjonarz przybliżył zebranym trudności w działalności misyjnej w Rwandzie spowodowane krwawymi walkami plemion oraz wielką moc kultu Matki Słowa w Kibeho.

Uroczystą oprawę niedzieli misyjnej zorganizowali duszpasterze: ks. kan. Bogdan Kozioł, ks. Łukasz Bąk oraz Pani katechetka Barbara Kornas. Przez cały tydzień misyjny, szczególnie w czasie nabożeństw różańcowych, parafianie będą polecać w swoich modlitwach sprawę ewangelizacji całego świata.
Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Tekst i zdjęcia: Parafia Leopoldów
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA

Ryki

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12

RYKI, 12.04 18:00

Dęblin: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »
13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje